şükela:  tümü | bugün
  • milyonlarca haneye bir haftada maske gönderimi yapılabileceğine inandırılan toplumun yaşadığı hayal kırıklığının göstergesi başlık
  • sıra diye bisey var kardesim sıraya geç... sen öyle ne zannettinki 1 milyon insan basvuru yapmıs ptt nin gücü ne ki 180 bin memuru var sadece... en yakın 8 gündür içinde kargoya verilir.
  • hem ptt'nin sitesine hem de türkiye.gov'a başvurdum ama daha ses seda yok.
  • 4. gündeyiz. bekliyoruz
  • maske dağıtımının sadece akpliler tarafından övülmesiyle maskeler sadece akplilere gelmiş herhalde dedirten durum.

yani en azından bizim tanıdıklarımız arasında ptt nin maske dağıttığı henüz yok, bunun dışında maske dağıtması günler alacak tiplerin maskenin satışını ve maskesiz sokağa çıkmayı yasaklaması da tam ibretlik.

islamcılar resmen ülke veya kriz nasıl "yönetilmez" onun kitabını yazıyorlar
  • bize sadece kolonya geldi. maske yoktu.
  • dünyadaki en amatör işleri yapan bir devletiz. alınan hiçbir kararda profesyonel davranılmıyor. eğitim sisteminin bu kadar değişmesi ve başarısızlığı da, ülkede üretimin bitmesi de, geçmeden para ödenen köprüler de, hasta garantili hastaneler de hepsi argenin olmaması,bilimden faydalanılmaması, ben dedim olduyla alınan saçma sapan kararlar ve yıkıcı sonuçları...

ptt'de yaklaşık 40 bin personel var ve bunun da 15000'i de dağıtıcı. bu bilgi benim elimde bile var ve 15000 kişiyle yaklaşık 35 milyon haneye kısa sürede dağıtım yapamazsınız. bir dağıtıcı hiç durmaksızın çalışsa günde en fazla 100 haneye dağıtım yapabilir. bu da, maskelerin dağılmasının, hiç durmadan tam kapasite çalışılsa bile 25 gün süreceği sonucunu çıkarır. kaldı ki bu hesapta, dağıtıcıların maske dağıtma işi haricinde başka hiçbir işi olmadığı varsayılmıştır.

işte bu adamlar ülke yönetiyor, ekonomiyi, eğitimi, güvenliğimizi yönetiyor. basit bir hesabı yapamayanlar kaderimizi belirliyor. yazıklar olsun, diploma şart!
  • e-devlet üzerinden yaptığım başvuru neticesinde 09.04.2020 yani dün sabah saatlerinde 5 tanesi elime ulaşmıştır. ptt görevlisi getirdi maskeleri, imza aldı ve gitti. yer: ankara/eryaman

mesaj kutumu dolduran genç kardeşlerim için edit: kendini uyanık sanan, her fırsatta sağa sola saldırma niyetinde olan ve üstüne üstlük zeka geriliği yaşayan sevgili genç kardeşlerim. cidden adınıza üzülüyorum. maske adresime ulaştığı için özelden attığınız mesajları anlamakta güçlük çekiyorum. (düzgün soru soranları tenzih ederim) zannettiğiniz üzere ilgili partiyle uzaktan yakından ilgim alakam ve münasebetim olmamıştır, asla ve kat'a olamaz. siyasetten elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum fakat siz adamı kanser edersiniz. amacınız sağa sola saldırmak farkındayım. ayrıca emin olun bu maske olayından ben de memnun değilim, sizler nasıl maske sizlere ulaşmadığını yazıyorsanız ben de maskelerin bana ulaştığını yazdım hepsi bu. istirham ediyorum mesaj kutumu meşgul etmeyin. 40 yaşındaki adamı şöyle saçma salak şeylerle uğraştırıyorsunuz, üzmeyin.
    görseli de buraya bırakayım
  • az önce 2 polis bize 5 maske ve 1 küçük boy duru kolonya getirdi. zile bastılar biz kim o dedik. polis diye cevap verdiler. biz de korktuk. sonra gelip maskeleri poşet içinde verdiler. ben ptt veya edevletten başvuru yapmadım. evde 60 65 yaş kişiler olunca bu yapılıyor sanırım.
    ben kapıyı açmadım kapıyı açan annemdi. annem polis olduklarını söyledi.acaba polis miydiler bekçi miydiler bilmiyorum.
    istanbul