şükela:  tümü | bugün
  • 2018 yılı içerisinde ocak ayında gerçekleşen olay. birilerinden bir yerlerden talimat geliyor. personel alınacak diye. kimseden habersiz sessiz sedasız personel alım yönetmeliği bölge müdürlüklerine gönderiliyor. başvurudaki tek kriter 18 yaşını doldurmuş olmak ve 30u geçmemiş olmak. kpss aranmıyor, dil aranmıyor. bölüm eğitim aranmıyor hiçbir kriter yok nerdeyse. dediğim gibi tek kriter yaş. başvurular ise sadece ptt şubelerinden dilekçe yoluyla yapılıyor. başka hiçbir türlü başvuru kabul edilmiyor. işe alım ile ilgili yönetmeliğin linkini paylaşacağım sizinle.
    bu 2000 personel alımı acil istihdam olarak nitelendirilmiştir. personel alım bilgisi o kadar gizli ve el altından yürütülüyor ki kulaktan kulağa ancak internet sitelerine 31 ocak tarihinde düşüyor ama nasıl başvuracağın konusunda hiçbir bilgi yok. ve işin komik tarafı son başvuru tarihi 31 ocak. bu işe alınacak 2000 kişi kim neden bu kadar gizli saklı personel alımı yapıldı merak konusu umarım benden başka cesareti olan birileri bu konuyu dile getirir de o 2000 kişi ifşa olup açığa çıkar.
    yönetmelik

google personel alım arama sonuçları.
    başı cemaatlerden yeterince ağrımış bir millet olarak bugün ptt'de olan şey yarın diğer kurumlarda olur sonra niye işsizim diye ağlamasın kimse.

düzenleme: bazı arkadaşlar yalan yanlış bilgi verdiğimi söylemeye çalışıyor 2017/2 personel alımlarında kpss şartı ile mülakatı dahi geçip alımı gerçekleşmeyen insanlar tanıyorum hatta onlardan 2 tanesi ocak ayı içerisinde tekrar başvuruda bulundu ve başvuruları geçersiz sayıldı. biraz araştırmaktan üşenmeyin duyum ile hareket edecek yaşta kimse olduğunu düşünmüyorum burada.
  • vay vay neler dönüyor dedirten durum. zaten gitsek bile bizi almazlardı.
  • insanlar boşuna çalışıp çabalıyor artık bu ülkede. kpss'den puan alsan da mülakat için torpilin yoksa eleniyorsun. kimi tanıdığın ne yapabildiğinden daha önemli. bunun sadece cemaatle alakası yok ahlak ile alakalı bir şey bu. bu konunun üstüne gidilip 2000 tane personelin ifşa edilip bu alımın gizlice yapılmasında rol oynayan arka plandaki insanlar gün yüzüne çıkmalı ki adalete olmayan inancımız biraz olsun yeşersin.
  • sadece ptt'de değil çoğu kurumda cereyan eden hadisedir.

bildiklerimden bir örnek verecek olur isek; mta 'ya da geçen yıl bakanlıktan gelen liste ile 170 adet sözleşmeli mühendis alındı. duyuru yapılmadan, başvurular el altından yapılarak. kpss puanını bırakın herhangi bir sınav da yapılmadı bu kişiler için. sadece tecrübelilere 200-300 tl fazla verebilmek için yalandan bir dil sınavı yapıldı. kendini ingilizce tanıtamayanlar dahi bu formalite sınavı geçtiler. bu arada ydsden 70-79 almış 657'ye tabi devlet memuru 25 tl dil tazminatı alıyor. asgari ücretin yüzde 160'ına kadar ödeme yapılan bu kişiler şu an 3750-4000 tl net ücret almaktadırlar.

ayrıca maden kazalarıyla gündemden düşmeyen ülkemizde geçen yıl merkezi atama ile yerleştirilen maden mühendisi sayısı "0" dır. işi gücü bırakıp 2 yıl dershaneye giden, çoluk çocuk sahibi kişilerin kpss'den aldıkları 95 civarı puanlar kullanacakları kadro açılmaması nedeniyle boşa gitmektedir.
  • ben hep 50 tl'lik benzin aldığım için beni ilgilendirmeyen durum.
  • üzerinde durulması gereken haksızlıkrır.gençler işsizlikten kırılırken oldu bittiyle olmaz bu iş usta.
  • yok canım yalandır. zaten ülkenin ırzına geçmiş bir iktidar yok ki. siz chp'ye, kılıçdar'a saldırmaya devam edin.
  • (bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)

ula bende ptt'ye gidince diyorum kendi kendime, bu 18-20 yaşında kızlar nereden, nasıl giriyor bu ptt'ye diye... yatacak yeriniz yok valla.
  • ptt personellerinin dahi bilgisinin olmadığı alım.