şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: pickup artist)
 • aynı zamanda micropholcommatidae familyasından bir örümcek cinsi.
 • http://www.puacemiyeti.com/ diye bir site var;şaştım kaldım doğrusu.çok ucuz hareketler bence.
 • erkek olmaktan ziyade rol yapmayı sağlayan taktikler barındırır. işe yarar fakat ağrı kesici gibidir gözümde. tedaviyi sağlamaz.
 • pua'ların ortak noktaları:

  -tipsiz veya averaj olmaları * * * * *
  -kadınları hayatlarının odak noktası ve saplantı haline getirmeleri (saplantı skalasındaki ekstrem uç olan oneitis'in diğer uçtaki ekstrem hali pua'dır)
  -bu saplantıdan dolayı seri olarak günde onlarca ayda yüzlerce kıza cold approach yöntemiyle yürümeleri (başarı oranının %3-5 olduğunu kendileri söylüyor).
  -amaçlarına ulaşmak için her türlü yalan ve manipülasyona başvurmaktan çekinmemeleri.
  -çoğunun sosyal anksiyete, sosyopati, kronik depresyon gibi mental sorunları * * olması ve özgüven eksikliklerini agresif iletişim, abartılı giyim/aksesuar (peacocking)* * ve yapmacık vücut diliyle kapatmaya çalışmaları.
  -saplantı haline getirdikleri pick-up teknikleri ile benimsedikleri yaşam tarzını ömür boyu sürdürmeleri mümkün olmadığı için bir süre sonra daha ileri düzey mental rahatsızlıklara yakalanıp pick-up endüstrisinden çekilmeleri ve sahneden silinmeleri.
  - sözümona alfa olmak üzerine düzinelerce kitap yazıp (ki %99'u afc'leri söğüşledikleri para tuzaklarından ibarettir) yüzlerce saat ahkam kestikten sonra sahada gösterdikleri "performans"ın şaklabanlıktan ve palyaçoluktan bir farkının olmaması. örneğin über-alfa mystery'nin efemine tavırları ve über-guru sashadaygame'in altınıza sıçırtacak palyaçoluğu.
  -snake oil salesman dediğimiz pazarlamacı taktiklerini kullanmaları ki bir numaralı taktik, diyaloğu devam ettirebilmek için hiç durmadan konuşmaları, "awkward silence"tan ödleri koptuğu için kısa bir sessizliği bile tolere edememeleri, konuşarak hedefi paralize etmeleri, tabiri caizse kafa sikmeleri.
  -güya gizli kamerayla çekilen saha videolarında ücretli oyuncu ve mankenleri kiralamaları * * * ve önceden ayarlanmış sahneleri oynamaları.
  -kendi bloglarında ve pua forumlarında, diğer pua'lara bok atmaları ve birbirlerinin sahtekarlıklarını ifşa etmeleri.
  -sosyal medya hesapları için takipçi satın almaları, seo hileleri, hatta bloglarına yazılan yorumları para ile yazdırmaları. *
  -bloglarında ve kitaplarında saha raporlarını, skor sayılarını abartarak anlatmaları. zil zurna sarhoş ettikleri kadınlarla ve fahişelerle yatmalarını başarı olarak göstermeleri.

  daha çok şey yazılabilir ama sözün özü, bu sosyopatlardan uzak durun, iki gramlık aklınızı da bu palyaçoların domine ettiği seduction sektöründe heba etmeyin.
 • kıs. (bkz: potentially unwanted application)
  istenmeyen türden olabilecek uygulama.

  (bkz: pup/@dunyaninenguzelkizininsivilcesi)