şükela:  tümü | bugün
  • bir haftadır zihnimi meşgul eden öğrenci.

şu aralar fazlasıyla yoğunum. güzel anneciğim bu bahsettiğim öğrenciyi kabul etmiş. elbette kızım senin için tercih listesi hazırlar diye benim yerime söz verme hatasına düşmüş.

bir tercih listesi hazırlamak için ön şart hatta belirleyici şart belli yüksek bir puan ve sıralamadır. tamam hazırlıyorum liste kız bakıyor yüzüme hoşnut olmuyor. ey çocuğum ben ne yapabilirim sen puan almadıktan sonra kanaat notu mu verip seni yollayayım üniversiteye?

hiç haz etmem böyle işlerden de. annem bir yandan ailesi bir yandan lejinah ablası bir yardım et. sen bilgili bir kadınsın. bir insanın hayatını etkileyecek bir kararı bıraktılar avcuma bekliyorlar.

arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan biri bana yardım ederse gerçekten memnun olurum. bu bahsettiğim kızın sıralaması 975368 ve aldığı puan 240,995. sağlık bölümü istiyor, okuduğunda anında yerleşmek boş da kalmayacağı bir bölümü yazmamı istiyor.
  • nerede yaşadığından haberi olmayan öğrencidir. sen ders dinleme, sınava düzgün hazırlanma, sosyal medyalarda fink at sonra gel hem güzel bölüm istiyorum hem de bitirince işsiz kalmak istemiyorum de. bu yeni nesildeki yüzsüzlük, hiçbir şey yapmadan en iyisini istemecilik, şımarıklık can sıkıcı boyutlara ulaştı. hadi kızım zamanımı boşa harcama deyip gönderilmesi gereken öğrencidir.
    iyi ki doların 1 liraya inmesini istememiş.