şükela:  tümü | bugün soru sor
  • anlamadığım ve asla anlayamayacağım bir tipolojidir.

evet adam özelde burslu okuyabilecek bir puan çekmiş ama gidip bilkent, koç, atılım, sabancı felan dururken bir devlet okulunu yazıp orada okuyor. hadi puanı o kadar yüksek olmasın, yine o kadar özel paralı üniversite varken tercih formuna onlardan birini yazmıyor da sadece adı kalmış köhne bir devlet okulunu yazabiliyor. kaliteli eğitimden adeta kaçan bu tür insanlara anlam verebilmek gerçekten imkansız.

bu tür insanların bazıları özel paralı okuldaki kafe ve restaurantlar pahalı diye yazmıyor da olabilir tabi bilemem. ama yine de ilginç bence.
  • burslu okumak hep sıkıntıdır. bursun kesilecek diye götün götün gezersin. bir de okula hergün mercedes bmw ile gelen zengin çocuklarını görürsen psikolojin bozulur.

ailede özel okulun tek dersini karşılayacak bile paran olmazsa en iyisidir devlet okulu.

özel iyidir ama parası olana.
  • (bkz: felan)
  • olurda dersten kalırım, bursum kesilir, ailemi zor durumda bırakmayayım diye düşünen kişidir.
    olabilir yani.
  • ne kadar salak salak başlıklar bunlar
  • nerede okudun diye sorduklarında yüzlerde ufak bir gülümseme oluşturmak istemeyen tiptir.
  • liseye girerken benim de yaptığım şeydi ama pişman değilim, kadıköy anadolu'nun çoğu öğretmeni üzerine sifon çekilecek nitelikte olsa da çok güzel birkaç öğretmen ve çok güzel bir sürü arkadaş edinmemle sonuçlandı lisedeki kararım.

üniversitede özel yazdım, ondan da pişman değilim, anlaşabileceğim kapasitede daha az insan olsa da akademisyenler kesinlikle beklediğim şeyi verdiler. canım benimler.
  • maddi durum falan diyorsunuz da, maddi durum yüzünden vakıf üniversitesinde okumak zorunda kalanlar da var, mesela şu anda okuduğunuz bu cümleyi yazan şahıs gibi.

ailesinden destek alamayan, almak istemeyen, alamayacak olan ve bu sebepten dolayı, kendisine maddi burs veren bir vakıf üniversitesini tercih eden binlerce kişi var.
  • özel ticarethanelerin devletin köklü üniversitelerinden daha iyi eğitim verdiğini sanan muhtemelen 95 sonrası doğmuş bir veledin hezeyanları
  • yapmasaydı, gerizekalılığı tescillenecek ve ömrü boyunca bu gerçekten kaçamayacak olan tiptir. helal olsundur.

bunu eleştirenler zaten gerizekalı.