şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • 8 yaşında bebelerle oynamaktan bıktım, var mı adam gibi oynayacak birileri ? günde 32 saat filan oynuyorum amk.

tek istediğim yetişkin olsun, 18 bile olur hani o kadar çaresizim.

dün 9 yaşında bir çocukla oynadım beynimi sikti konuşa konuşa ve çocuğa 23 yaşındayım dedim, oha abi dedi.

40 yaşındayım lan ben.

bu arada nick: blaperboler b harfi büyük.
  • bir süre sonra sıkılınca insan oyunda değişik şeyler peşinde koşuyor.
    dostluk rüzgarları estirmeye çalışıyorum bu aralar.

geçen gün duo girdim, takım arkadaşımdan ayrı atladım. bir araç alıp uzaklara gitmekti amacım. baktım başka biri daha aynı arabaya doğru koşuyor. önce davrandım, bindim.
    normalde arabayla ezmeye çalışman lazım rakibi. ben onun yerine kornaya bastım, arabaya davet ettim. bu da bindi yanıma. birlikte loot yaptık. her an bir ibnelik beklemedim değil, kafama sıkabilirdi istediği zaman. sıkmadı, gittik beraber savaştık. üçer düşman indirdik. birbirimize silah, dürbün falan verdik. sonra ikimizi de ayrı ayrı öldürdüler.

hoşuma gitti bu olay. bu işi yavaş yavaş geliştireceğim. bir kişi, bir takım derken nihai amacım kimsenin birbirini öldürmediği, son alana kadar herkesin kardeşçe, el ele yürüdüğü bir parti yapmak.
  • hileciler yüzünden birinci olmanın imkânsız olduğu oyundur.

şimdi efenim bende başımızdan geçen komik bir olayı paylaşayım.

oyuna 4 arkadaş olarak girilmiştir. school bölgesinde seri bir şekilde loot edildikten ve yol üzerinde karşılaşılan 7-8 kişi takım olarak etkisiz hale getirildikten sonra, adı onurhan olan bir arkadaşımıza telefon gelmiş ve kendisi oyunu bırakmak zorunda kalmıştır.

oyundan ayrılırken araca binmiş ve
    - siz beni safe zoneda tutun ben geleceğim demiştir.

buraya kadar her şey normal :)

araç ile haritanın ortasındaki pochinkiye gidip güzel bir terasa çıkmak üzere yola çıkılmıştır. hedeflenen bölge ve uygun bir eve gelinmiş araçtan 3 kişi inilmiştir.

tam bu noktada ben çatıyı kolaçan edip ev temiz demeye kalmadan takımdan biri araç ile ezilmiştir. ne olup bittiğini anlamadan hemen çatıdan aracın yanına inilmiş fakat başka araç görülememiştir. derken bizim geldiğimiz araç beni de ezip bayıltmış ve son gaz uzaklaşmaya başlamıştır. ben “ bayıldım gelin yardım edin” diye feryat ederken diğer takım arkadaşından gelen haykırış ile dumur üstüne dumur yaşanmıştır.

- abiii. koşşş onurhanı kaçırıyorlar.

bizim araçla kaçan şahıs, oyundan ayrılan, koruyup kolladığımız biricik arkadaşımızı da alıp gitmiştir.
  • yıllarımı beraber geçirdiğim arkadaşlarımın birer kripto fetocu olduğunu anlamamı sağlayan oyun oldu. iki de bir köprüyü kapatalım, gidip köprüye araba koyalım, köprüye pusalım, yok meclisi bombalıyalım manyak mısınız?
  • hay sizin profesyonel oyunculuğunuz batsın emi, ben bu oyunu sıçarken ya da otobüsteyken oynamak için indirdim. herkesin bilgisayar başında saatlerce oyun oynayacak zamanı da yok herkesin pahalı bilgisayarı da var.

"oturup adam gibi bilgisayar başına oynayamayan, beceremeyen veya elde edemeyen tiplere hitap ediyor. "

bu kanıya nereden varıldığını gerçekten çok merak ettim. yaptığınız iş oyun oynamak amk, atom parçalamıyorsunuz ya da ortaya bir ürün koymuyorsunuz. bilgisayar başında göt büyütüp zaman harcıyorsunuz alt tarafı. zaman geçirmek için yapılan bir eylemin neresinin profesyonelliği oluyor lan?
  • psikoloji bırakmadı bu oyun bende.
    en son oynadığımda adam beni bayılttı ve yanıma gelip dans etti, sonra tavayla bir tane kafama vurdu ve öldüm. bir daha da oynamayı düşünmüyorum.
  • sanırım xiaomi telefonlarında default gelen oyun. yada bu telefona sahip olanların bu oyunu oynama taahüdü var. başlık altında yazılanların başka açıklaması olamaz.
  • bugün bir şerefsizle karşılaştım ki anlatmasam içimde kalır. random oyuncularla squat'a girdim. ikisi hemen öldü bir dakika dayanamadan. son otuzdayken diğer elemanın güvenli bölgeye uzak olduğunu ve araç bulamadığını farkettim. 8x ile çok iyi bir pozisyonda olmama rağmen gidip onu aldım. geri döndüğümde pozisyon falan kalmadı tabii. aracın dibinde sıkışıp kaldık ama iki kişiyiz geleni indiririz diye düşünüyordum. yukarıdan iki kişi geldi. bu kansız ne yaptı dersiniz? tek sığınağım olan araca atladı ve beni almadan kaçtı. onu almak için 1km yol gittim pozisyonu kaybettim ve benim aracımı çalıp gitti. adamlar açıkta beni görünce aracı bıraktılar tabii ki. birini kafadan vurdum,tamamen şansa. öbürü beni indirmek yerine saçma sapan bir şey yaptı ve arkadaşını kaldırmaya çalıştı. onu da indirdim.
    kansızın yanına gittim. yere yattım ve sakince beklemeye başladım. son 12 kişi kalmışken araca atladım ve kazara ezdim :d. help help diye nasıl ağlıyor görmeniz lazım. lanet olası pislik son 10'a kalamadı. ben de kazanamadım zaten. yerimi belli ettiğim için 7. olabildim. ama intikam için değer.
  • "araplar, cenk sanatını bilmez bir kavimdirler. çölde çapulculuk yapmakla ordu halinde cenk etmeyi aynı şey sanırlar. cenk sanatını bilen ispanyol kafiri bile türk leventlerine daima mağlup olagelmişken, hangi akılla bilinmez, bu arap kabileleri olur olmaz yerde türkler'in karşısına çıkıp perişan olurlar. zira onlarda insan canı gayetle değersizdir. kulluklarını bilip tedbir alacakları yerde, "her şey allah'tandır" deyip budalaca ölürler. iyi silahları yoktur. olsa da kullanamazlar. ateşli silahlarla araları iyi değildir. sonra en büyük mağlubiyet sebepleri şudur ki, kitle halinde döğüşmenin kaidelerini asla bilmezler. padişah hazretlerinden bizzat ricamdır ki emrimizde arap leventi bulundurmayınız! "

-barbaros hayrettin paşa

paşam o kadar haklısın ki, ne zaman araplarla aynı takıma düşsem aklıma geliyorsun.
  • telefondan oynayanlar için bir hatırlatma yapmak isterim.

telefon ısındığı zaman artık eliniz ekrana yapışıp kaymıyorsa bir öneri. gratiste benri marka yara bandı var. suya dayanıklı doğal dokunuş olan. bunu alın içinde 30 tane var. parmaklarınızın ucuna minik kesip öyle oynayın. çok rahat oluyor, akıyor resmen. ayrıca kestiğiniz parçaları hemen atmayın. bir köşeye yapıştırın en az 5-6 kere kullanabilirsiniz.

aynı şey elektrik bandıyla da oluyor ama yara bandı daha iyi performans sağlar.

edit. bulduğum teknik neden sizi rahatsız etti anlamadım. herkesin evinde msi pc yok. azıcık rahat ve zevkli oyun oynamak için msi pc ye 18 bin vereceğime 4 liraya yara bandı alır oynarım.