şükela:  tümü | bugün
325 entry daha
  • cimene yattiginizda uzak mesafeden 4x veya 8x scope ile bakildiginizda kabak gibi ortaya cikiyorsunuz. sebebi render mesafesi. sizin yattiginiz cimenler bi yerden sonra karsinizdaki kisinin cihazinda belirmiyor ve acik dumduz alanda yere uzanmis gunesleniyor gibi oluyorsunuz :d haliyle adam durbunuyle kafaniza gozunuze gunes kremini basiyor.siz de ben kendimi goremiyorken bu adam beni nasil vurdu diye kala kaliyorsunuz.

arkadaslar bundan kacinmak icin iki yol var. agaclar ve taslar. ne kadar uzakta olunursa olunsun agaclar ve taslar her zaman renderlaniyor.

--- spoiler ---
    arasira emulatorden oynuyorum bende telefonumla ugrasmak istemedigimde vurursam sizi kusura bakmayin :d
    cok rezil bir sekilde zevk aliyorum... utaniyorum da ama... ben bu karmasalari yasarken olan sizin oyuna oluyor malesef :/
    --- spoiler ---

edit: emulatorden girdiginizde de telefon kullanicilariyla oynuyorsunuz. ki arkadasim ve kardesim telefondan girerken ben emulatorden oynayabiliyorum onlarla birlikte. ve her oyununuzda botlar giderek azaliyor bunu diger enteylerden de gorebilirsiniz.
  • emulator'den girildiğinde, sadece emulator'den girenlerle eşleşilen oyundur.
    bir diğer acı gerçek için; #76122835

(bkz: sorry mario but princess is in another castle)
  • son 10a kalınca çantayı ve her şeyi yere atıp tek silah-ilk yardım kiti- ağrı kesici ile devam ederken çimlere yatıp pusarsanız son ikiye rahat kalırsınız. kıyafetleriniz renkli değilse pek belli olmuyorsunuz. hatta önümden geçip görmeyenler bile oluyor bazen.
  • iyidir, kötüdür, hatalıdır, kafa siker, baş ağrıtır tartışılır ama;

kesinlikle zamanda yolculuk yaptıran oyun. 2 oyun atmışsın bi bakmışsın akşam oluvermiş. o yüzden hayatınızda ilgilenmeniz gereken daha önemli şeyler varken, fazlaca kaptırılmaması gereken eğlengeç.
  • her akşam en az 2 saat online’ım. yaş 28. ciddi oyuncular eklesin. kullanıcı adım; @lacasadeonur
  • yeni gelen güncellemede sadece bir kaç farklı emulator e fix gelen güzelim oyun.

hangileri olduğu bende kalsın.

öncelikle şunu söylemek isterim , sağlam bir telefonunuz var ise , pc den oynayan arkadaşların eline verebilirsiniz.

ezbere mekanikler ile oynamayın. adamlar yeni güncellemede eğitim modu getirdi o kadar.

emulator da oynamada telefonda kendini özelleştir diye.

oyuna dev gibi 3d touch geldi ulan.

kendi ayarlarınızı özelleştirin. ben mesela bütün fazlalık gördüklerimi ortadan kaldırıp , diğerlerinin simgelerini küçülttüm.

ateş butonu ve eğilme butonu solda duruyor mesela.

3d touch ile aynı anda zoom açıp ateş edebilirsiniz.

aldı üstünde 3d. olay şu şekil, kolay kavramayalar olabilir. (ben)

3d touch hassasiyetini kendinize göre ayarladıysan sonra , yumuşak bastığınızda sağ sola bakar. sert bastığınızda ateş eder.

burada paylaşmak istediğim taktik , zoom işaretini özelleştirden büyütün.

ve o bölgedeki ateş simgesini ( butonu) oradan başka yere kaldırın.

bu şekilde hem zoom açıp hem sağa sola kite yapabilir , aynı anda ateş edebilirsiniz.

emulator de oynayanları kafanızda çok büyütmeyin. bende oynadım fark olarak fps az biraz. çok etkilemesede , sizin oyun ve taktik mekanikleriniz sağlam olduğu sürece kimse deviremez.

birde emulator de mouse dpı ayarları telefonda oynanılan kadar hassas değil.

telefonun tek sıkıntısı 7 inç ten küçük telefonlar da , gözler ekrandan ötürü biraz şaş olması. onun dışında bir sorun yok.
  • ulan iphone'dan boyle oyunlara dustuk mu derken butun bunlari unutturan oyun.

pc versiyonunu oynayamadim.
    zamaninda cok oyun oynayan biri olarak 5 sene once pc mefta olunca yenilememe karari aldim. yoluma macbook'tan ara sira fm ile devam ediyorum ama deli gibi pc almak istiyorum tekrar su an.
    buna benzer gaza gelme ps4 icin de olmustu, arkadasin ki bende 3 aydir, toplasan 10 kere oynadim. o yuzden gecici heves olmasindan korkuyorum ama ya degilse ?

bi de iphone x ile oynamanin avantajini yasiyorum sanirim. (pc parasini buraya gomduk, evet)
    oyuncular ozellikle oyun basinda agir davraniyorlar.

solo oyunda yuzde 70/80 oraninda son 10'a kaliyorum. yuzde 5 oraninda da ilk uce. solo mod siktigi icin 4v4 girip tek takiliyorum. kusura bakmayin ama takim olarak her oynadigimda son 10'a kaliyoruz. belli sureden sonra baydi cidden.
    bu arada kesinlikle pusma yok. yani var ama belli yerlerde. genelde makineli ve red dot aldiktan sonra geziyorum.
    (burasi edit: simdi baktim, squad'da 23 elde 4 win - 95 kill - 19 kere de son 10)
    son oynadigim (bu entry gazini veren) oyunda ben haric son 10'a kalan herkes ikili gruptu (bi grup ucluydu). o ucluden biri disinda herkesi ben oldurdum aq.
    son cemberde 2 kisi dag tepesine pusmustu. sure baslamadan gidip rush yaptim, onlari aldim. sonra ki grup 2 kisiyle bana rush yapti, onlari aldim, sonra sniperla bam bam bam.

neyse, cok zevkli lan cok zevkli.
    server farki yoksa north america nickim : paccozz
  • çıktığı gün yüklediğim ama hala oynamadığım oyun. hayatta da böyleyim zaten, bi hevesle başlarım, gerisi...