şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tr'den silikon vadisi'ne taşınan ilk hardware start-up ı. yolları açık olsun.
  • fatih işbecer'den melek yatırım alan şirket.

şirketin kurucu ortağı can algül "2017’de 5 markette 1000+ cihaz kuracağız. alchemist demo day’den mayıs gibi 2,5 milyon dolarlık da bir yatırım turu hedefliyoruz" demiş.

http://www.egirisim.com/…cerden-melek-yatirim-aldi/
  • geçen hafta bbc tech news’a çıkan türkiye çıkışlı enteresan bir start up. haberin linki için tık tık
  • bira doldurmayı bilmeyen barmenlerden bıkanlara çok iyi gelecek bir akıllı musluk üreticisi.
    (bkz: benim bu ülkeye dair umutlarımı yeşertmeye ne hakkınız var)
  • her eve lazım. bunun su damacanasına uyarlamasınıda ben yapayım tam olsun.

link
  • 2 milyon tl yatırım alan akıllı bira muslukları yapan firmadır. 2017 yılında da 1.4 milyon tl yatırım almıştı. haber linki

türkiye'den dünyaya açılmak budur! bravo pubinho
  • eve bir bira muslugu taktirabilsem bundan da bir tane koyacagim *

ayrica cb insights gibi bir mecrada yedi start up’tan biri olmuşlar. umarim basarilarinin devami gelir!
  • bir ders için röportaj isteğinde bulunduğum ve yarım saat içinde beni arayıp öğlen buluşalım abicim diyen, çok kral bir adamın ceo'su olduğu; büyük hedefleri olan ve aslında bunu gerçekleştirmek için gerekli altyapıya da sahip muhteşem bir firma!

ocak'tan sonra 1000'den fazla pub'da başlayacaklarını söyledi.
    ben de dedim baba ocak'tan sonra madeni para gibi tadan bira içmeyecek miyiz? can buyurdu; pubinno olan bara gittiğinde içmeyeceksin.

velhasıl; hedeflerine (unicorn olmak) umarım ulaşırlar da, türkiye'den çıkan ilk unicorn olmakla kalmayıp, kendisinin de dediği gibi; ortadoğu'dan çıkan alkolle alakalı unicorn bir teknoloji start-up'ı olurlar!