şükela:  tümü | bugün
  • yanlışlıkla koymuşlar. olay medyada ve trajikomik

--- spoiler ---

"batı'nın kimliğini çıkartmak için beyoğlu nüfus müdürlüğü'ne geldik. ana - baba büyük heyecan içindeydik. 'ay aman yanlışlıkla batu yazmasınlar' falanlar... sonra memur arkadaş osi'ye 'ismini yazar mısın?' dedi. osi dafı da kendi ismi zannetmiş. 'osman karagöz' yazmış. adam bir daha sordu 'osman karagöz mü?' diye; 'evet' dedi. bir daha sordu, bizimki sinirlendi 'evet' diye tekrar etti. ve sonuç: çocuğun adı osman karagöz oldu!"

değiştiremiyorlarmış bir de :( kaldı öyle... önce memur şaka aypıyor zannettim ama yok! bir de 'geri tuşuna bassana!' diye memura bağırıyor. mahkemeye başvurmamız lazımmış... hayır, koluna kocaman 'batı' diye dövme yaptırdın be adam! sen bu anne babayla neyapacaksın bilmiyorum batı... merak etme ismini değiştireceğiz... inşallah yani. bir sorun daha çıkmazsa..."
    --- spoiler ---

http://mobil.hurriyet.com.tr/…334&utm_term=post#p=1
  • gerçekse sesli gulmeme sebep olan hadise.
  • osman daha güzel bence osman olsun.
  • güzel olmuş. osman bir kere kibar isim. batı ne uyduruk isimdir. osman daha iyi.
  • elit kesimin çocuklara koyduğu sikimsonik isimlerden hallice olan bir ad yerine daha geleneksel bir ismi koymalarıdır. bir yanlışlık bu kadar güzel olabilir.
  • (bkz: pucca kim lan)

edit: minik osman'ın anne-babasının mallığını veya çakallığını gördüğümüz isim koyma hikayesidir. geçici nüfus kağıdı belgesine imza atmak yerine parmak bassalardı bari. mantık hatası olduğu bariz ortada; "ayy batı yerine batu yazmasınlar çocuğun ismini" demeyi biliyorlar ama nüfus belgesinin isim hanesinde ne batı ne de batu var.. önceden planlanmış pr çalışması.
  • ekmeklerini hayatlarını pazarlayarak kazanan insanların uydurdukları yeni saçmalıklardan biri daha, cidden bu duruma inanan varsa gitsin yüzüne bir su çarpsın ayılsın.
  • iki gereksizin bir araya gelip çocuk yapması bir de üzerine çocuğu da çocuğun geleceğini de mundar etmeleri olayı.
  • yazık bebeğe. ismi falan geçtim, böyle anne babayla hayata 3-0 geriden başlıyor direkt.