şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • pucca isimli internet fenomeni ve yazar escobar twiti yüzünden yedi yıl hapis cezası aldı.

  seversiniz , sevmezsiniz.

  bu ülke fikri olanlara cehennem, kadın dövenlere, tecavüzcülere, hırsızlara, dolandırıcılara cennet.

  ülkemizde hukuk tacizcilerden çok fikirlere ceza verir.

  pucca'nın uyuşturucuya özendirmek gerekçesi ile aldığı yedi yıl cezayı biz defalarca şikayet ettiğimiz torbacıya aldıramadık.

  adam bağımlıyım, içiciyim deyip ceza almıyor

  pucca
 • oh be sonunda bana da nasip oldu
  (bkz: pucca kim amk)

  edit: vallaha pucca kimdir nedir diye bir baktım. yeni nesil saçma salak bi yazar olduğunu gördüm fakat verilen cezada emeği geçen herkesin allah belasını versin sadece bir tweet yüzünden 7 sene ne lan vicdansızlar.
  twitter'da birisi 'kadını sadece muharrem ince tweetleri yüzünden cezalandırmak istediler ve bunu buldular' demiş eğer böyleyse gerçekten durum çok vahim.
 • "pucca kim? söz konusu tweet ne?" gibi sorulara yanıt verilmesini beklediğim olay.

  bu aralar dikkatimi çekiyor.. gerçekten sözlükte açılan başlıklarda kaynak verilmemeye başlandı. hayır kaynak vereni sikiyorlar mı ne yapıyorlar onu da bilmiyorum..

  edit: şurada açıklamışlar.
  (bkz: #92504270)
 • ön edit: arkadaşlar ben mesajlara cevap vermiyorum. yani özel bir tercih bu. kusursa affola. ancak özelden saçma sapan cevap yazanlar var. ben pucca değilim, tanımam etmem, avukatı falan da değilim. sadece çocuklarımız arasında bir hafta var. bir anne olarak üzüntümü tarif edemem. kaldı ki bence attığı tweet suç unsuru barındırmıyor.
  sizler seversiniz yada sevmezsiniz, attığı tweet i aldığı cezayla paralel bulursunuz yada bulmazsınız bu sizin sorununuz. işte ifade özgürlüğü burada devreye giriyor. bi salın artık bizi lütfen.

  gerçekten inanılmaz. attığı bir tweet yüzünden yedi sene ceza almış. kadıncağızın iki yaşında çocuğu var. alın size hak, hukuk , adalet. yazıklar olsun, adaletiniz batsın!

  edit: kaynak götüm değil, kendisinin attığı instagram story leridir

  edit 2: söz konusu tweet

  edit 3: gelen mesajlar üzerine ceza almasını gerektiren tweet şuymuş
 • tweeti ve olayı bilmiyorum lakin ağlayarak açıklama yaptığı sırada arka planda çocuğunun olması beni bir miktar etkiledi.
 • şu yukarda devlete toz kondurmayan birini gördüm, çok komik. ona cevaben; biz uyuşturucuyu savunmuyoruz. özgürlüğü savunuyoruz. isteyen istediğini yapabilir hakkıdır. ilk önce uyuşturucu yazan birini değil, çocuklarınıza uyuşturucu kullanmamayı öğretin, kötülüklerini anlatın. isterse ben parayla sevişiyorum yazar! sanane? banane? kime ne?

  yazardan bağımsız.

  bu hayatta en çok sevdiğiniz şey çıkarlarınız için devleti yalamak. çocuklara uyuşturucu özendiriyormuş baksana sen şu işe allah allah. çünkü sizin çocuklarınızın çevresi de sizin gibi insanlarla dolu. mahalle abilerine sesiniz çıkmaz, köşede uyuşturucu satarken. ama benim çocuğuma sattı mahkemeye vercem adalet istiyorum diye haykırırsınız. bu dünyada size dokunan yılanlarda var aklınızı başınıza alın. isteyende istediğini yapar, size de anca bok yemek düşer.

  edit ; onu savunanlar dahi var. mesaj kutumda güzel iltfiatlar alıyorum. liberal diyen mi istersin. orospu çocuğu diyen mi. şimdi bu kadın 7 yıl cezayı neden aldı? herkesin girip bakabileceği, izleyebileceği ve fikir sahibi olabileceği internet ve dizi platformları varken 1,8 milyon takipçisi olan pucca denen şahıs dizi hakkında fikir beyan etti diye ı yıl mı? ya da bu fikri muhalifliğini ve sivri dili oluşunu mu artırdı? yeter artık konuşmasın bu deyip içeri mi attılar? böyle devlet düzeni mi olur arkadaşlar. yasaklı bir şey yapsaydı eğer herkes bu kadını savunmazdı zaten. gidip kuytu köşede uyuştırucu satsaydı eğer savunmazdık ki neden savunalım çünkü yanlış. (bkz: tekrar yazıyorum. herkesin ulaşabildiği içerikten bir alıntı yaptı diye 7 yıl )

  bakın arkadaşar bu ülkede çok daha kötü şeyler oluyorken sırf bir söze ceza verilirse biz hiç ilerleyemeyiz. bu bir distopyadır. biz muhalif olamayacaksak neden sanat yapalım?
 • çocuğu olan bir kadına inşallah hapsi boylar diyebilecek kadar nasıl vicdansız olabiliyorsunuz ? o çocuğun suçu ne ? fetöye methiyeler yazan bir sürü twiti olan insanları görmezden gelip tek bir twitle bir insana nasıl 7 sene ceza verebiliyorsunuz ?
 • uyuşturucuyla böyle mücadele edilmez. asıl şunları armut toplar gibi toplayacaksın ve en üstten ceza vereceksin ama yemez değil mi: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…kti-228015h.htm

  medyatik isimlere, ünlülere ceza verip reklam yapmak kolay tabii.

  amk eric clapton'un da cocaine isimli şarkısı ingiltere'de 70'lerde yasaklanmıştı ama adamlar bu konuları çoktan aştılar. saçma sapan işler.
 • saçma sapan bir karardır. böyle kararlarla da ezhel pucca mucca saçmalıkları memlekette daha büyük kitlelere ulaştırılmaktadır.

  pr ajansı işine de mi giriyo bunlar napıyor diyr düşünüyorum artık.