şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • pucca isimli internet fenomeni ve yazar escobar twiti yüzünden yedi yıl hapis cezası aldı.

  seversiniz , sevmezsiniz.

  bu ülke fikri olanlara cehennem, kadın dövenlere, tecavüzcülere, hırsızlara, dolandırıcılara cennet.

  ülkemizde hukuk tacizcilerden çok fikirlere ceza verir.

  pucca'nın uyuşturucuya özendirmek gerekçesi ile aldığı yedi yıl cezayı biz defalarca şikayet ettiğimiz torbacıya aldıramadık.

  adam bağımlıyım, içiciyim deyip ceza almıyor

  pucca
 • oh be sonunda bana da nasip oldu
  (bkz: pucca kim amk)

  edit: vallaha pucca kimdir nedir diye bir baktım. yeni nesil saçma salak bi yazar olduğunu gördüm fakat verilen cezada emeği geçen herkesin allah belasını versin sadece bir tweet yüzünden 7 sene ne lan vicdansızlar.
  twitter'da birisi 'kadını sadece muharrem ince tweetleri yüzünden cezalandırmak istediler ve bunu buldular' demiş eğer böyleyse gerçekten durum çok vahim.
 • istanbulun her yerini mesken tutmuş torbacılar bu kadar ceza almıyor memlekette.
  puccacım yanlış meslek seçmişsin belki de.
 • "pucca kim? söz konusu tweet ne?" gibi sorulara yanıt verilmesini beklediğim olay.

  bu aralar dikkatimi çekiyor.. gerçekten sözlükte açılan başlıklarda kaynak verilmemeye başlandı. hayır kaynak vereni sikiyorlar mı ne yapıyorlar onu da bilmiyorum..

  edit: şurada açıklamışlar.
  (bkz: #92504270)
 • ön edit: arkadaşlar ben mesajlara cevap vermiyorum. yani özel bir tercih bu. kusursa affola. ancak özelden saçma sapan cevap yazanlar var. ben pucca değilim, tanımam etmem, avukatı falan da değilim. sadece çocuklarımız arasında bir hafta var. bir anne olarak üzüntümü tarif edemem. kaldı ki bence attığı tweet suç unsuru barındırmıyor.
  sizler seversiniz yada sevmezsiniz, attığı tweet i aldığı cezayla paralel bulursunuz yada bulmazsınız bu sizin sorununuz. işte ifade özgürlüğü burada devreye giriyor. bi salın artık bizi lütfen.

  gerçekten inanılmaz. attığı bir tweet yüzünden yedi sene ceza almış. kadıncağızın iki yaşında çocuğu var. alın size hak, hukuk , adalet. yazıklar olsun, adaletiniz batsın!

  edit: kaynak götüm değil, kendisinin attığı instagram story leridir

  edit 2: söz konusu tweet

  edit 3: gelen mesajlar üzerine ceza almasını gerektiren tweet şuymuş
 • kırmızı bültenle aranan teröristi devlet kanalına çıkaranlara hala maaş veren devletin böyle saçma bir olay için 7 yıl vermesi gerçekten ibretliktir.

  pukka kim bilmem, etmem ama bir tweet ile uyuşturucuya başlamak ne bileyim!?

  edit; arkadaşlar yeter!! suç teşkil ettiği hususunda bir beis yok sadece ağır bir karar olduğunu düşünüyorum.

  edit2; bugün bu entry için en az 100 mesaj yazdım. evet arkadaşlar bu pukka* denen şahsın yaptığı suç. yalnız benim anlam veremediğim ve bazılarınızın ısrarla görmezden geldiği şey şu; muhalif insanlar işledikleri suçun cezasını en kısa sürede çekerken yandaş olanlar neden görmezden geliniyor? mesela yine yukarıda bahsettiğim terörist osman öcalanın devlet televizyonuna çıkarılmasına neden bu kadar hassasiyet göstermediniz? o piçin ve o piçi o kanala çıkaranların alması gereken cezayı hesaplamadınız? o piçin elinde kaç şehidin kanı var neden saymadınız?

  (bkz: rabia naz vatan)
  (bkz: şule çet)
 • saçma sapan bir kadının aldığı ceza. arkadaşlar bunun gibi insanları neden takip ediyorsunuz anlamıyorum. burda başlık açmasanız benim haberim bile olmayacak mesela. bırakın zamanınıza yazık.
 • tweeti ve olayı bilmiyorum lakin ağlayarak açıklama yaptığı sırada arka planda çocuğunun olması beni bir miktar etkiledi.
 • şu yukarda devlete toz kondurmayan birini gördüm, çok komik. ona cevaben; biz uyuşturucuyu savunmuyoruz. özgürlüğü savunuyoruz. isteyen istediğini yapabilir hakkıdır. ilk önce uyuşturucu yazan birini değil, çocuklarınıza uyuşturucu kullanmamayı öğretin, kötülüklerini anlatın. isterse ben parayla sevişiyorum yazar! sanane? banane? kime ne?

  yazardan bağımsız.

  bu hayatta en çok sevdiğiniz şey çıkarlarınız için devleti yalamak. çocuklara uyuşturucu özendiriyormuş baksana sen şu işe allah allah. çünkü sizin çocuklarınızın çevresi de sizin gibi insanlarla dolu. mahalle abilerine sesiniz çıkmaz, köşede uyuşturucu satarken. ama benim çocuğuma sattı mahkemeye vercem adalet istiyorum diye haykırırsınız. bu dünyada size dokunan yılanlarda var aklınızı başınıza alın. isteyende istediğini yapar, size de anca bok yemek düşer.

  edit ; onu savunanlar dahi var. mesaj kutumda güzel iltfiatlar alıyorum. liberal diyen mi istersin. orospu çocuğu diyen mi. şimdi bu kadın 7 yıl cezayı neden aldı? herkesin girip bakabileceği, izleyebileceği ve fikir sahibi olabileceği internet ve dizi platformları varken 1,8 milyon takipçisi olan pucca denen şahıs dizi hakkında fikir beyan etti diye ı yıl mı? ya da bu fikri muhalifliğini ve sivri dili oluşunu mu artırdı? yeter artık konuşmasın bu deyip içeri mi attılar? böyle devlet düzeni mi olur arkadaşlar. yasaklı bir şey yapsaydı eğer herkes bu kadını savunmazdı zaten. gidip kuytu köşede uyuştırucu satsaydı eğer savunmazdık ki neden savunalım çünkü yanlış. (bkz: tekrar yazıyorum. herkesin ulaşabildiği içerikten bir alıntı yaptı diye 7 yıl )

  bakın arkadaşar bu ülkede çok daha kötü şeyler oluyorken sırf bir söze ceza verilirse biz hiç ilerleyemeyiz. bu bir distopyadır. biz muhalif olamayacaksak neden sanat yapalım?