şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • pucca isimli internet fenomeni ve yazar escobar twiti yüzünden yedi yıl hapis cezası aldı.

  seversiniz , sevmezsiniz.

  bu ülke fikri olanlara cehennem, kadın dövenlere, tecavüzcülere, hırsızlara, dolandırıcılara cennet.

  ülkemizde hukuk tacizcilerden çok fikirlere ceza verir.

  pucca'nın uyuşturucuya özendirmek gerekçesi ile aldığı yedi yıl cezayı biz defalarca şikayet ettiğimiz torbacıya aldıramadık.

  adam bağımlıyım, içiciyim deyip ceza almıyor

  pucca
 • oh be sonunda bana da nasip oldu
  (bkz: pucca kim amk)

  edit: vallaha pucca kimdir nedir diye bir baktım. yeni nesil saçma salak bi yazar olduğunu gördüm fakat verilen cezada emeği geçen herkesin allah belasını versin sadece bir tweet yüzünden 7 sene ne lan vicdansızlar.
  twitter'da birisi 'kadını sadece muharrem ince tweetleri yüzünden cezalandırmak istediler ve bunu buldular' demiş eğer böyleyse gerçekten durum çok vahim.
 • istanbulun her yerini mesken tutmuş torbacılar bu kadar ceza almıyor memlekette.
  puccacım yanlış meslek seçmişsin belki de.
 • ulan siktirin gidin!

  "bu ülke fikri olanlara cehennem, kadın dövenlere, tecavüzcülere, hırsızlara, dolandırıcılara cennet."

  imiş... siktir!

  yüz binlerce çocuk tarafından takip edilen birinin "bir uyuşturucu çekme hakkın olsaydı hangi uyuşturucuyu çekerdin?" sorusunun neresinde fikir, neresinde düşünce var lan!

  "torbacılar dışarıda pucca içeride" geyiğini de geçiniz!!! zira bu ülke bütün dünyanın en çok uyuşturucu madde yakalanan ülkesidir! dünya uyuşturucu yakalama toplamının %16'sı sadece türkiye'de, türk kolluk güçleri tarafından gerçekleştirilmektedir (bkz: biz olmasak avrupa'da ayık gezen genç bulamazsınız)! türkiye uyuşturucu ile mücadelede dünya lideridir yani! kalkmış utanmadan torbacı muhabbeti yapıyor bir de tipe bak!!!

  nedir oğlum sizin bu gençleri uyuşturucuya ve alkole yönlendirme merakınız? uyuşturucu ve alkol kullanımını insanlığın bir gereği olarak göstermekteki amacınız, olayınız nedir sizin?

  ayrıca... tecavüzcülere cennetmiş ülke hele bak tipe bak! hangi tecavüzcüye, neden cennet lan bu ülke! hangi kadın dövene, neden cennet!!! ömründe kaç kez hapishanelerin cinsellerini araştırdın? kaç kez gidip hapishanelerde kaç tecavüzcü, kaç hırsız varmış diye baktın da konuşuyorsun? gene siz daha geçen sene "tecavüzcülere af geliyor!!!" diye bağırmıyor muydunuz? e madem tecavüzcüler zaten ceza almıyor, o hâlde hangi tecavüzcü affediliyor? kendi kendine çelişmeyi bile göze alıyor adamlar yalan ve iftira atmak için. nasıl bir anlayış sizinkisi? tutturmuşsunuz bir tecavüz taciz martavalı devlete boş boş sövüp duruyorsunuz! hangi tecavüzcü niye cenneti yaşıyor bu ülkede!!! neyin peşindesiniz???

  ama öyle... sen de biliyorsun ki tabii memlekete, ülkeye sövünce ve türk toplumunu aşağılayınca prim yapacak, favori alacaksın! iki favori uğruna şunları yazmaya utanmıyorsun! o sebeple "uyuşturucuya evet, hırsızlığa hayır" he?

  en güzelidir. mis gibi cezadır.
 • "pucca kim? söz konusu tweet ne?" gibi sorulara yanıt verilmesini beklediğim olay.

  bu aralar dikkatimi çekiyor.. gerçekten sözlükte açılan başlıklarda kaynak verilmemeye başlandı. hayır kaynak vereni sikiyorlar mı ne yapıyorlar onu da bilmiyorum..

  edit: şurada açıklamışlar.
  (bkz: #92504270)
 • ön edit: arkadaşlar ben mesajlara cevap vermiyorum. yani özel bir tercih bu. kusursa affola. ancak özelden saçma sapan cevap yazanlar var. ben pucca değilim, tanımam etmem, avukatı falan da değilim. sadece çocuklarımız arasında bir hafta var. bir anne olarak üzüntümü tarif edemem. kaldı ki bence attığı tweet suç unsuru barındırmıyor.
  sizler seversiniz yada sevmezsiniz, attığı tweet i aldığı cezayla paralel bulursunuz yada bulmazsınız bu sizin sorununuz. işte ifade özgürlüğü burada devreye giriyor. bi salın artık bizi lütfen.

  gerçekten inanılmaz. attığı bir tweet yüzünden yedi sene ceza almış. kadıncağızın iki yaşında çocuğu var. alın size hak, hukuk , adalet. yazıklar olsun, adaletiniz batsın!

  edit: kaynak götüm değil, kendisinin attığı instagram story leridir

  edit 2: söz konusu tweet

  edit 3: gelen mesajlar üzerine ceza almasını gerektiren tweet şuymuş
 • kırmızı bültenle aranan teröristi devlet kanalına çıkaranlara hala maaş veren devletin böyle saçma bir olay için 7 yıl vermesi gerçekten ibretliktir.

  pukka kim bilmem, etmem ama bir tweet ile uyuşturucuya başlamak ne bileyim!?

  edit; arkadaşlar yeter!! suç teşkil ettiği hususunda bir beis yok sadece ağır bir karar olduğunu düşünüyorum.

  edit2; bugün bu entry için en az 100 mesaj yazdım. evet arkadaşlar bu pukka* denen şahsın yaptığı suç. yalnız benim anlam veremediğim ve bazılarınızın ısrarla görmezden geldiği şey şu; muhalif insanlar işledikleri suçun cezasını en kısa sürede çekerken yandaş olanlar neden görmezden geliniyor? mesela yine yukarıda bahsettiğim terörist osman öcalanın devlet televizyonuna çıkarılmasına neden bu kadar hassasiyet göstermediniz? o piçin ve o piçi o kanala çıkaranların alması gereken cezayı hesaplamadınız? o piçin elinde kaç şehidin kanı var neden saymadınız?

  (bkz: rabia naz vatan)
  (bkz: şule çet)
 • saçma sapan bir kadının aldığı ceza. arkadaşlar bunun gibi insanları neden takip ediyorsunuz anlamıyorum. burda başlık açmasanız benim haberim bile olmayacak mesela. bırakın zamanınıza yazık.
 • tweeti ve olayı bilmiyorum lakin ağlayarak açıklama yaptığı sırada arka planda çocuğunun olması beni bir miktar etkiledi.
1145 entry daha