• pucca isimli internet fenomeni ve yazar escobar twiti yüzünden yedi yıl hapis cezası aldı.

seversiniz , sevmezsiniz.

bu ülke fikri olanlara cehennem, kadın dövenlere, tecavüzcülere, hırsızlara, dolandırıcılara cennet.

ülkemizde hukuk tacizcilerden çok fikirlere ceza verir.

pucca'nın uyuşturucuya özendirmek gerekçesi ile aldığı yedi yıl cezayı biz defalarca şikayet ettiğimiz torbacıya aldıramadık.

adam bağımlıyım, içiciyim deyip ceza almıyor

pucca
  • oh be sonunda bana da nasip oldu
    (bkz: pucca kim amk)

edit: vallaha pucca kimdir nedir diye bir baktım. yeni nesil saçma salak bi yazar olduğunu gördüm fakat verilen cezada emeği geçen herkesin allah belasını versin sadece bir tweet yüzünden 7 sene ne lan vicdansızlar.
    twitter'da birisi 'kadını sadece muharrem ince tweetleri yüzünden cezalandırmak istediler ve bunu buldular' demiş eğer böyleyse gerçekten durum çok vahim.
  • pucca kim bilmiyorum ama ülkede arada bir de olsa iyi şeyler oluyor
  • "pucca kim? söz konusu tweet ne?" gibi sorulara yanıt verilmesini beklediğim olay.

bu aralar dikkatimi çekiyor.. gerçekten sözlükte açılan başlıklarda kaynak verilmemeye başlandı. hayır kaynak vereni sikiyorlar mı ne yapıyorlar onu da bilmiyorum..

edit: şurada açıklamışlar.
    (bkz: #92504270)
  • ön edit: arkadaşlar ben mesajlara cevap vermiyorum. yani özel bir tercih bu. kusursa affola. ancak özelden saçma sapan cevap yazanlar var. ben pucca değilim, tanımam etmem, avukatı falan da değilim. sadece çocuklarımız arasında bir hafta var. bir anne olarak üzüntümü tarif edemem. kaldı ki bence attığı tweet suç unsuru barındırmıyor.
    sizler seversiniz yada sevmezsiniz, attığı tweet i aldığı cezayla paralel bulursunuz yada bulmazsınız bu sizin sorununuz. işte ifade özgürlüğü burada devreye giriyor. bi salın artık bizi lütfen.

gerçekten inanılmaz. attığı bir tweet yüzünden yedi sene ceza almış. kadıncağızın iki yaşında çocuğu var. alın size hak, hukuk , adalet. yazıklar olsun, adaletiniz batsın!

edit: kaynak götüm değil, kendisinin attığı instagram story leridir

edit 2: söz konusu tweet

edit 3: gelen mesajlar üzerine ceza almasını gerektiren tweet şuymuş
  • kırmızı bültenle aranan teröristi devlet kanalına çıkaranlara hala maaş veren devletin böyle saçma bir olay için 7 yıl vermesi gerçekten ibretliktir.

pukka kim bilmem, etmem ama bir tweet ile uyuşturucuya başlamak ne bileyim!?

edit; arkadaşlar yeter!! suç teşkil ettiği hususunda bir beis yok sadece ağır bir karar olduğunu düşünüyorum.

edit2; bugün bu entry için en az 100 mesaj yazdım. evet arkadaşlar bu pukka* denen şahsın yaptığı suç. yalnız benim anlam veremediğim ve bazılarınızın ısrarla görmezden geldiği şey şu; muhalif insanlar işledikleri suçun cezasını en kısa sürede çekerken yandaş olanlar neden görmezden geliniyor? mesela yine yukarıda bahsettiğim terörist osman öcalanın devlet televizyonuna çıkarılmasına neden bu kadar hassasiyet göstermediniz? o piçin ve o piçi o kanala çıkaranların alması gereken cezayı hesaplamadınız? o piçin elinde kaç şehidin kanı var neden saymadınız?

(bkz: rabia naz vatan)
    (bkz: şule çet)
  • uyuşturucuyla mücadele sadece halka var babalar uyuşturucu kaçakçılarını memlekete sokuyor birlikte yemekler veriliyor ama halka gelince 7 sene yatırırım hee deniyor.
  • 7 yıl ceza almamıştır. 'uyuşturucu madde kullanımını özendirmek' suçlamasıyla 10 yılla yargılanmaktadır.

edit: ceza almış gerçekten de. olacak şey değil
  • tweeti ve olayı bilmiyorum lakin ağlayarak açıklama yaptığı sırada arka planda çocuğunun olması beni bir miktar etkiledi.
  • poka basmak
1014 entry daha
hesabın var mı? giriş yap