şükela:  tümü | bugün
  • bir andrew bird şarkısı. orange is the new black ikinci sezon ilk bölümünde pek güzel kullanılmıştır.
  • casimir pulaski'den adını alan sokaktan bahsetmektedir. insanın amına koyan şarkılardan.

bonus:

(bkz: casimir pulaski day)
  • çok huzurlu, sanki temiz kalpli şarkı. sözleri şöyle:

half empty, half full
    cup runneth over
    horns of plenty, coffers full
    we're starting over

half empty, half full
    cup runneth over
    horns of plenty, coffers full
    we're starting over

i write you a story
    but it loses its thread
    and all of my witnesses
    keep turning up, turning up dead

i paint you a picture
    of pulaski at night
    come back to chicago
    city of, city of light

come back to chicago

i paint you a picture
    but it never looks right
    cause i fill in the shadows
    and block out the, i block out the light

i send you a postcard
    it says, "pulaski at night"
    greetings from chicago
    city of, city of light

come back to chicago
    city of, city of light

come back to chicago
  • kendini loopa aldırdığı yetmiyomuş gibi dinlemeyi bırakabildikten sonra "come back to chicago" diye mırıldanmalara neden olan güzel şarkı. güzel dizinin güzel bölümünde kullanıldığı ona yetmiyormuş gibi başkaca anlamlar da yükledim kendisine. mest ola ola dinliyorum.
  • dinleyince insanın içini kıpır kıpır eden; sözlükte pek bileni, seveni olmayan* güzel bi andrew bird şarkısı.
  • onca albümün içinde kötü hiç bir işe imza atmamış andrew bird'ün i want to see pulaski at night ep'sinden muazzam güzellikte bir şarkı. hafif içkiliyken rengarenk ışıldayan bir caddede atılan uyuşuk kahkahalar gibi, soğuk bir günde sıcak renklerle dolu bir salonda dans etmek gibi.
  • büyülü, güzel bir andrew bird şarkısı.
  • o kadar huzurlu bir şarkı ki, asla unutmamak,hayatımın her gününde ona bir yer ayırmak, hatta bir gün chicago yollarında iken dinlemek istiyorum.
  • hafifletmek bu şarkının işidir, biraz huzur bulmak istediğinizde ilk siginaginiz olabilir mesela.