• bir pilotun duyduğu son ses olabilir. ince bir alarm eşliğinde otomatik pilotun ''burnunu kaldır'' yani ''elevator'u kendine çek'' anlamı taşır. 200 ft aşağsında devreye girer, pilotun ilerleyen 10-15 saniye içerisinde uçağı stabil duruma geçirmezse düşeceğini anladığı andır ayrıca. hemen öncesinde de too low terrain uyarısı alırsınız, ikisi birlikte çok hoş gidiyor. kısacası uçak uçuruyorsanız ya da içindeyseniz duymayı istediğiniz son seslerden biridir.
  • ecnebice konu$an otomatik pilot'un "- kaldir burnunu havaya, du$uyorsun anten!" uyarisi. kokpit icerisinde bir sesli uyari olarak duyulur.
  • ing. habercilik terimi

kayıtlı bir söyleşinin, demecin aralarındaki fazlalık ve tekrarları çıkartarak kısaltmak, sıkılaştırmak ve sadede getirme yöntemi.
  • uçakta bazı durumlarda tek bir şeyi telkin eden uyarı; kelime-i şehadet getir.
  • uçak sistem uyarısı

pull up - pull up- pull up diye devam edip bir süre sonra çınlama sesi gelir.
  • hoşuma giden rich gang parçası. parçada birdman ve garip rapperlar var, sanırım rich gang oluşumuna yeni kaydolmuşlar.

klibi
  • ucak hizla cakilirken duyulan uyari sesi.

ısin komik yani ben bu uyariyi üniversite sınavına 10 gun kala alarm olarak kullanmistim zamanında. 10 gun kaldi yarra yedin edasiyla calardi sabahin 6sinda, korku ve telasla kapatir son 10 gun asilirdim.

ha bi sike yaradi mi?
    hayir.
  • altitude altitude sonrası duyularak kombolanabilecek bir betty uyarısıdır.
  • barfiks cekmek anlami da vardir.
    (bkz: push up)
  • bu sesli uyari 100 ft (neredeyse esittir 30 metre) civarinda devreye giriyor sanirsam. karakutularda en fazla iki kere duyulabiliyor bu durumda sonrasi facia. basinda da igrenc bir whoop whoop kismi bulunuyor. ucaga giderken mind your step duserken pull up sokacam bu sesli uyarilara da ha.
hesabın var mı? giriş yap