şükela:  tümü | bugün
  • bronşiyal astım tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. astım krizi sırasında kullanılmaz. günlük, devamlı kullanım için uygundur. genellikle bricanyl'le beraber hastaya verilir.
  • kortizon içerir. (pulmi-cort)
  • 20 yillik aktif astim hayatimi sonlandiran ilactir. ventoline gore daha sofistike bir yapisi vardir; iki esit birbirine dik borulardan olusur, eger agziniza aldiginiz, uzeri acik borudan spreyi gorurseniz birseyler ters gidiyordur.
  • tadı çok iğrenç bir ilaçtır.zaten hangi ilacın tadı güzel desek de en azından hapları yutup geçebiliyor insan.bunu direk boğazına sıkıyosun aynı anda da nefes almaya çalışıyorsun sonra bunu beceremeyip bütün o tadı boğaza sıvıyorsun.bu tip ilaçları zorunlu kullananlara acil şifalar diliyorum.
  • astım hastalığının devamlı ve uzun süreçli tedavisi için kullanılan ventolin tarzında ama kahverengi az bıraz pürüzlü bi görünüşü olan, kullanıldığı ilk bi kaç dakika içinde az da olsa el titremesi yapan kortizonlu inhaler.
  • kullanıldıktan sonra ağız suyla çalkalanıp temizlenmeli ki kortizon ağızda pamukçuğa neden olmasın. diğer kortizon içeren inhalerler için de geçerli bu..
  • uzun zamandır (bkz: foster inhaler) + (bkz: ventolin inhaler) ile devam ettiğim astim tedavimden (bkz: foster inhaler) çıkartılıp yerine eklenmiş ilaçtır efendim. içtiğim sigaralarla da bağlantılı olarak sağ akciğerimin ufak ufak ölmeye başlaması, (bkz: atelektazi) görülmesi bi de başka ıvır zıvırlar nedeniyle pulmicort'un daha etkili olacağı düşünüldü. du' bakalım.
  • bugün öğrendim ki piyasada zaman zaman olmama sebebi ülkenin herşeyin en pahalı olduğu ülke olurken ilaçta en ucuz ülke olması sonucuymuş.
  • pulmicort turbuhale 200 mcg/doz piyasada bulunmamaktadır. eczaneler de ve ecza depoların da yok şuan da.

çok garip gerçekten böyle önemli hastalıkların ilaçların da bu durum yaşanmamalı.