şükela:  tümü | bugün
 • live on ile size kanat ekler ve uçmanıza yardımcı olurlar.
 • klasik bukowski eseri olmasının yanısıra benim dikkatimi çeken başka bir özelliği vardır pulp'ın.

  --- spoiler ---

  kitabın ortalarına doğru kahramanımız (dedektif) bir psikoloğun ofisine gider. bekleme odasındayken orada bekleyen diğer insanları tasvir eder ve birinin gazeteyi ters okuduğunu anlatır. olaylar gelişir ve bukowski bir noktada dedektifin yanlışlıkla bir avukatın ofisine gitmiş olduğunu yazmaya karar verir. sonra ordan çıkar ve doğru ofise gider.

  gelgelelim bir sonraki bölümde bukowski hatasını farkeder ve açıklama yapma ihtiyacı duyar. "peki avukatın bekleme odasında gazeteyi ters okuyan adamın işi neydi?" diye yazar. klasik bukowski umursamazlığıyla, o bölümü kitaptan çıkarmak yerine olayın mantıklı bir açıklamasını yapmaya çalışan yazar, bakar ki olmuyor, bir iki "belki de..." ile başlayan cümleden sonra hemen şahane bir çakallık örneği gösterir ve hiç alakasız yerde birdenbire şu soruyu sorar: "acaba tanrı gerçekten var mıydı?" ki bu cümle herhangi bir okurun aklını bu mantık hatasından anında uzaklaştırabilecek yegane sorudur. en düşünmeyen adam bile bu cümleyi okur, aklı bir yerlere gider ve bukowski de pis pis sırıtır.

  --- spoiler ---
 • 1. a soft, moist, shapeless mass of matter
  2. a book containing hurid subject matter, and being characteristically printed on rough, unfinished paper
  (bkz: pulp fiction)
 • meyve pulpu da var.. hani mevye sularinin icindekiler kisminda yer alir... meyve portlegi... nektar...
 • ucuz demek.
 • ulkemizde suheyl ve behzat uygur kardeslerin en parlak zamanlarini yasadiklari yillarda, bes cayli akrilik ogleden sonralarinin, sheffield'li maden iscilerinin, kocalari ise gidince pencil skirt'lerini cekip jarvis'i oyuna cagiran kadinlarin hikayelerini anlatip durarak turkiye'de bir neslin sizofrenik bir varolus surmesine sebep olmus, pacalarindan ingilizlik akan gruptur.
 • şu ana kadar efes pilsen one love festival 11'de sahne alacağı açıklanan üç isim arasında kalpleri heyecanla attıran tek grup, brit-pop efsanesi, hem de en sevileni. canlı canlı suede gördük, şimdi de canlı canlı bir pulp görelim bakalım.
 • efes pilsen one love festival 11'e gitme sebebi fantastik grup. kombinemizi aldık, heyecanla bekliyoruz kendilerini.
 • sitesine avatar eklemezsen üye olamayacagın gercegini yansıtmadan hakkında olumsuz eleştri yapmak için içi içini kemiren kemirgen düşmanları bulunan,yıllardır var olmayan bir işletme mantıgını tüm beyoglunun gözüne sokan,döneminin beyoglu ortamına bir çok lıve music barın acılmasına öncülük etmiş,hükmetmiş sebeb olmuş,zannedilmesi istenildigi gibi etrafa,çevrem çok geniş güçlüyüm heyyyt şu karşıdaki küçük tepeleride ben yarattım zaten diyen insanlardan kurulu olmayan,acılısından beri mekanın yolunun asındıran müşterilerine v.i.p hakkı sunan,insanların kaybettikten sonra anlayamaya calısacakaları ,büyük savaslar vererek varolan bir biografiye sahip,hakkında bir tek kelime daha yazmayacagım mekan.
 • --- spoiler ---

  "mavi gözlerim vardı, ama kendimden başka kimse beni sevmiyordu."

  --- spoiler ---

  gibi insanı kendinden geçiren cümleleri barındıran charles bukowski romanı.