• pink floyd'un 2000 yilina kadar i$igi yanip sonecek olan albumu.

edit: ssg merhaba ben 2007 yilindaki ssg gelecekten sana mesaj yolluyorum edit araciligiyla. malesef 2000'i geceli cok oldu artik entry sacma bir hal aldi.

edit: banane lan benim zamanimda dogru gecherli bir entry o. gelecekte de context'inde degerlendirilsin gerzek embesil icatlar chikarmayin.

edit: ne ukala terbiyesiz adammi$sin sen be. neyse 17 agustos'ta moda'da kal $ehir di$ina cikma. bir bildigimiz var.

edit: ana? noluyo lam agustos'ta? gune$ tutulmasi kiyamete mi donu$ecek ehueh? abo.. anlatsana olm 2007 nasil. nerdeyim ben o yilda? evli miyim? ehehhe

edit: sen dedigimi yap fazla soru sorma.

edit: madem...
  • hiçbir kanıtım yok ama fi tarihinde bir yerlerde açılımının "pinkfloyd ultimate light and sound experience" olduğunu okumuştum.

aynı anda hem kulağınızı hem de gözünüzü en üst düzeyde tatmin edebilen başka bir şey getirin dvd'sini yiyerek imha edeceğim.

müzik, tarih boyunca hiç bu kadar iyi görünmemiştir.

edüd: ironi falan, filan, yormayın beni.
  • yillar suren bekleyisin ardindan bugun elime gecmis olan sahane dvd. evet, beklentim çok ama çok yuksekti ama acikcasi bu dvd şaka gibi gercekten de. roger waters'i canli izledikten sonra arkadasima "bu izledigimiz bir konserse biz daha once konser diye gittigimiz etkinliklerde ne izliyorduk?" diye sormustum ama pulse bambaska bir hadise gercekten de. şöyle iyi çaliyorlar, parcalar soyle iyi, isiklar efektler vs.. diye yorumlamaya bile gerek yok kanimca. rock tarihinin hem isitsel hem de gorsel anlamda belki de en gorkemli konseri icin kullanilacak muhtelif kelimeler israftan oteye gecemeyecektir sanirim.

pink floyd sevmiyorsaniz veya rock ile uzaktan yakindan alakaniz yoksa bile alip sesini kisarak izlediginiz takdirde dahi vereceginiz her kurusun hakkini sonuna kadar verebilecek bir basyapit bu dvd.

roger waters konserinden sonra "artik baska konsere gitmesem de olur" demistim. earls court'ta o gece olay mahallinde bulunan insanlarin ruh halini cidden merak ediyorum ve onlara aciyorum. sanirim 1994'ten beri hiç bir konserden zevk alamiyorlar. bu da boyle bir zugurt tesellisi...
  • öyle bir konserdir ki bu, ordaki seyircilerden biri ben olsaydım: kesinlikle bir daha eskisi gibi olamazdım.
  • yine yeni yeniden ba$indan kalkmadan 145 dakika boyunca izlenilen, gozlerin ayrilmadigi kulaklarin diger seslere kapatildigi muhte$em sanat olayi, $aheser, birlikte muzik yapan insanlarin haz almakta ula$abilecekleri $ahika...
    en basitten en karma$iga kadar her konser unsurunun kusursuz kullanildigi bir gorsel $olen. elbette $arkilarin bir cogunda roger waters imzasi var, ama sorarim sizlere, siz misal bir fazil say konserinden ciktiktan sonra "tchaikovsky ve rachmaninoff unutulmamalidir beyler" diye du$unuyor musunuz? evet, o bet sesli cirkin yaratici deha*'nin eseridir bir cogu, ama madem konser bir yorumdur ve ses ile goruntunun kusursuz uyumudur, i$te konser budur*. yine de, david gilmour, imho elbette, roger waters'dan daha iyi $arki soyler...
    helal olsun babalara, arkalarinda eri$ilmesi neredeyse imkansiz bir legacy biraktilar bu konserle.
  • gosslingin güzide eseri. ses desen ayrı, model desen ayrı melodi bir başka hele de sözler davet ediyor aşka. ha buyuralım. tabii ki, kopyala/yapıştır yöntemiyle:

hold, listen to my pulse
    i have a nervousness that must leave
    oh i will say i’m not
    it won’t help my want for this to be over

when the moment comes, it’s like a wild fire spreads
    holding to my body so.

slowly, i wait to find the has wrapped around me and won’t let go
    darkness has led to distance, i wait in hope to find an end

oh, i can hardly sleep, this has filled my chest and won’t leave
    oh, it will stay all night, won’t talk myself around, or stay calm

when the moment comes, it’s like a wild fire spreads
    holding to my body so.

• division bell turnesi kapsamındaki konserler dizisi..7 aylık pulse konserlerinin ilk londra gosterisinde* shine on you crazy diamond ile acili$ yapilir ve yakla$ik 2 dakika sonra arka bolumdeki oturma yerleri coker. sahneden david gilmour iner, bir gorevli cikar ve konserin iptal edildiğini soyler. ısliklayan seyirciyi yatı$tiran sozcukler ağzindan dökülür. biletler yanmamı$tir, bir sonraki gosteride gecerlidir, ve tum izleyicilere t shirt promo cd gibi merchandise dagitilir. hatta bu dagitilan stufflardan bazilari grup elemanlari*** tarafindan imzalanmı$tir. bu olay sırasinda kapinin onunde bilet arayan okeania sitesinin sahibi de vardir.. kendisi bilet bulamadiği icin bu gosteriye girememi$tir. 7 aylik turne sonundaki istatislikler oldukça ilginctir. toplamda 5.3 milyon ki$i izlemi$tir bu konserleri, 77 $ehirde toplam 110 konser verilmi$tir. ekipmanlari calı$anlari ve grup elemanlarini ta$iyan 3 adet boeing 747 ucak tam 1 milyon mil yol gitmi$tir ve 200.000 gallon petrol kullanilmi$tir. en kalabalik seyirci 225bin ki$i ile cek cumhuriyeti gosterisi olmu$tur. kanimca gelmi$ gecmiş en kaliteli konserdir. ayrica aciliminin pink floyd ultimate light and sound experience oldugu rivayet edilir.
  • bugün çalışırken bir yandan tekrar dinleyeyim dedim.uzun zaman olmuş pink floyd dinlemeyeli.hele bu konser kaydına tekrar göz atmayalı yıllar olmuş belki...

sonuç:olm david,olm roger,nasıl insanlarsınız ulan siz...bildiğin devlete paralel bir örgütlenme içine girmişsiniz...hani aziz nesin demiş ya, "sartre ve cemal süreya dünyanın en küçük devletleridir" diye, görüyor ve arttırıyorum. pink floyd küçük bir devlet filan değildir,baya gelişmekte olan,g-20 görüşmelerine katılmayı hak eden,jeopolitik önemi ve güzelliği hasebiyle gönüllerimizi fethetmiş bir devlettir.

ordusu yoktur,üstelik dünyanın tüm ordularına karşıdır.

okulları yoktur,bu ve bunun benzeri kurumlara da karşıdır.gençleri kısıtlayıp tek tipçi zihniyetle yetiştirmeye çalışan,bilimin ışığı altından çıkıp devletin karanlık bir ideolojik aygıtı haline gelen,gençlerin önünde birer duvar gibi yükselen bu yapıları tuzla buz etmek her bir pink floyd vatandaşının asli görevidir.

insanları keskin ahlak kalıplarıyla yargılamak,ötekileştirmek,hakaret etmek bu devletteki en ölümcül suçtur.ölümcül dediysem merak etmeyin,size bir şey yapmıyor devletimiz. sadece vatandaşlıktan çıkarılıyorsunuz.ama bunu da bir kara parçasından kovulmak olarak algılamayın.isterseniz hala aramızda dolaşmaya devam edebilirsiniz ama hiçbirimiz yüzüne bakmaz,seninle muhatap olmayız.

bu bağlamda şunu da ifade edeyim,ülkemizde yargı da yoktur.ama adaletin en çok sağlandığı ve insanların kendini en çok güvende hissettiği yeryüzü parçası da burasıdır.insanların kendi hatalarını kendilerinin fark etmeleri ve pişman olmaları beklenir.hatasında ısrar edenlere ise sırt çevirilir,toplumun çeşitli erdemlerinden yoksun bırakılırlar.hiçbir cezaevimiz yok ve uzun yıllardır hiçbir ciddi suçla karşılaşmadık.

şimdi dünyadaki pek çok insan devasa geçit törenleriyle,şatafatlı devlet binaları,pahalı kıyafetli devlet adamları ve afralı tafralı yöneticileriyle en iyi devletin kendilerininki olduğunu iddia edecek ve onunla gurur duyduklarını her fırsatta iddia ediyorlar.oysa ki pink floyd'u bilseler,orada yaşasalardı kuşkusuz her şey çok daha farklı olurdu.entry'mi bir devlet büyüğümüzün bir dörtlüğüyle noktalamak istiyorum:

"pink floyd'u hep bilmelisiniz
    yeşil ve yabani uzak ormanlarda
    güneşin asfalt sonlarında batmasıyla ağırdan
    hepimizi vakitten kurtaracak"
  • zaman makinesi icat edilse ilk sırada gidilmesi elzem olan konser.
  • iphone, ipad ve android icin sahane bir rss reader uygulamasi.

http://www.alphonsolabs.com/products
hesabın var mı? giriş yap