şükela:  tümü | bugün
  • pos cihazlarına kripto para teknolojisini getirmeye çalışan yeni bir coin olarak çıkacak olan coin.
    pos cihazlarını teoride her coin'e uygun hale getirecekler. başarılı olurlar mı bilmem.
    ico'ları devam ediyor düşünen olursa.
    https://www.pundix.com/
  • uzun araştırmalar sonucu ico'suna katılmaya karar verdim. ilk ico deneyimim olacağı için de endişeliyim, bişeyleri yanlış yapıcam ve tüm para yok olcak belki. belki de çok saçma bir proje ve ben bi halt zannettim, ilk borsaya girdiği gün 10da 1i fiyatına alım fırsatı doğacak. ben küçük başlayım hacıt diyip 250 dolareslik eth'i cüzdanıma hazırladım (gün itibariyle 0.25 eth ediyor).
    kyc onayını aldım, whitelist'e kaydoldum vs herşeyim tamam. ico başlama saatlerine doğru da bilgisayar başına geçtim. bakınıyorum öyle ama satın alma linkini bulamıyorum. twitter'larına baktım, orda bi mesaj var, gerekli link de var orda.
    fakat elf gözlerim neler görüyor? ilk 18 saat max limit 5eth, min limit 0.5eth diyor. max limitten banane de , min limit bizi bozar aga.
    hemen borsadaki diğer paralarımı da eth'e çevirip cüzdanıma aktarayım dedim ama toplamı maalesef 0.46eth ediyordu :/
    0.5eth edeceği şekilde şu fiyata gelirse sat emrini verdim ama tüm borsa düşerken nasıl gelsin, mümkün değil. e iyi bari türk borsalarından hangisi satıyorsa alayım dedim, btcturk ve koineks satıyormuş. baktım koineks'e saat 11e kadar bakımda olacağız diyor ama saat 11:45 :) btcturk de kimlik onayı istiyor, onay olmadan etc aktarımı yapamazsın anca benim borsamda al sat yaparsın diyor. lykke'ye swift yaptım ben de ama çok beyhude bi çaba, 3-5 gün içinde döneriz gibi bi mesaj çıktı karşıma. yapcak bişey yok, 18 saat dayanırsa 0.25eth'lik pundix alırım dedim. 18 saat dayanmayı bırak, 1 saat bile dayanamadı namussuz. 45 dakikada finito. orayı yıkadılar hacı!
    hâsılı, 250 pxs (3 yıl sonunda 888pxs olacak) satın almayı başaramadım. ellerimin ucundan kaydı gitti 10-20 dolar yüzünden.

ilerde pundi x feci para ediyor olursa, makus talihim de burada delillensin istedim. olur da 1000e katlarsa 250bin dolar nasıl kaybettim görelim, herkese ibret olsun.
    saçma sapan tedbirliliklerle para kaybetmeyin gençler, ben yandım sizler de yanmayın. tedbirli olacam diye küçük girmeseydim, borsadan zart diye takviye yapıp altsınırı aşacak param olcaktı.

siz siz olun fazla tedbirli olmayın. yani olun da, olurken tedbirliliğin yolunun aşırı tedbirli olmamaktan geçtiğini asla unutmayın.

sağlıcakla...
  • oldukça başarılı bir ico dönemi geçirmiş ve hard cap'e saatler içinde girmiştir. 3 gün içinde de pxs'ler sahiplerine dağıtılmıştır.
    her ne kadar borsalara çıkmasa da her erc-20 token gibi etherdelta da işlem görmektedir:
    https://etherdelta.com/…6f711014610f8a4c2c2d233-eth
    ortalama kara borsa satış fiyatı ise 0.004 etherdir.
    ico fiyatının bonuslar hariç 0.002 ether olduğu göz önüne alınırsa bir kaç günde ethereum karşısında %100 değer kazanmıştır.
  • burada lafı geçip dandik çıkan birçok token/coinden daha fazla ilgiyi hak eden projedir. bakın proje diyorum çünkü adamların ürünleri hazır. pos cihazları dağıtıldı ve test edildi. 5-6 coin çeşidi ile çalışıyor. advisorlar ise nem ve cardano founderları. geçen hafta 194 eth / 11 sats ile aldım an itibari ile 44 sats / 689 eth. yani 4x yaptı. daha da yapar. şu an kıytırık borsalarda bu kapasiteyi yaparsa bittrex ve binance gibi bir yere girse 2000 sats görmeden durmaz. hatta bu borsalara girmeden de 200 sats görecek gibi geliyor bana. önü açık bir proje ve hayal satmıyorlar. bugün alan seneye dua eder.
    ytd.
  • güzel bir proje, kripto paraların kullanımı arttıracak projelerden ve henüz küçük borsalarda işlem görüyor. ekibin iletişimi iyi, telegramda gayet aktifler. fiyatı hala ucuz ve her ay airdrop imkanı var.
  • 1 ay önce 10 satoshi olan dün ise 106 satoshi'yi görmüş kripto paradır. ticker'ı npxs'tir. cmc'si şurasıdır
    https://coinmarketcap.com/currencies/pundi-x/