şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: punkrock)
 • mogwai'nin agir tempolu ama insani kendisine kilitleyen come on die young albumunun acilis sarkisi. sarki demek ne kadar dogru olur bilinmez gerci, iggy pop'un bir talk show programindaki soylevinin altina basit bir gitar melodisi yazilarak olusturulmus. yapi olarak basit ama iggy pop'un soyledikleri es gecilecek gibi degil, ozellikle son iki paragrafa dikkat..
  iggy pop soylevi su sekilde:

  i'll tell you about punk rock. punk rock is a word used by by dilettantes (gulusmeler), and uh, and uh, heartless manipulators (gulusmeler), about music (gulusmeler)... that takes up the energies, and the bodies, and the hearts, and the souls, and the time, and the minds of young men who give what they have to it, and give everything they have to it.
  and it's a, it's a term that's based on contempt. it's a term that's based on based on fashion, style, elitism, satanism and everything that's rotten about rock 'n' roll.
  i don't know johnny rotten but, but, (gulusmeler) i'm sure, i'm sure, he puts as much blood and sweat into what he does as sigmund freud did. you see, what, what sounds to you like a big load of trashy old noise, is infact the brilliant music of a genius, myself (alkislar). and that music is so powerful, that it's quite beyond my control and uh, when i'm in the grips of it i don't feel pleasure and i don't feel pain, i just feel no emotions. do you understand what i'm talking about? (alkislar)
  have you ever, have you ever felt like that, when you just, when you just, you couldn't feel anything and you don't want to either, you know, like that. do you understand what i'm saying sir?
 • belki gitarın da etkisiyle, konuşmanın insanda bıraktığı trajedi hissini tavana vurduran come on die young açılış parçası. insan, "hey adamım ne demek istediğimi anladın mı"nın ardından kendine bakıyor ve "ah, zavallı ben!" diyor. geceleri yatağında bir baba edasıyla sana öğütler veriyor belki, acını haffiletiyor, "herkese olur ahbap. hani, hani olur ya (...)" diyor. ama müzik vardır, enerjini alır, acını alır, kalbine sahip olur. hey adamım, sana da hiç böyle oldu mu ha?
 • playlistte rastgele durmamalıdır. farkında olmadan tokat gibi çarpabilir. şarkıda geçen iggy pop konusmasının videosuyla şarkı senkronize edilmiş hayır sever biri tarafından ve ahanda şuraya konmuş: http://www.youtube.com/watch?v=iojrspi0goq
  bi albümün açılış şarkısı için mükemmel çalışma doğrusu...
 • simon stephens'ın yazdığı önümüzdeki dönem tiyatro dot tarafından sahnelenecek oyun..
 • prömiyeri 22 nisanda yapılacaktır. dotmarsta projesi kapsamında gmall'da oynanacaktır.
 • dot'un yine şiddetle hesabını sürdürdüğü oyun. anahtar kelimeleri, sınıfsal ayrım, hiyerarşi, şiddet vs. olduğundan ismiyle, fotoğraflarındaki lunapark'la iyiden iyiye merak uyandırıyor.
 • dün akşam izlediğim oyun. gerçekten başarılı olmuş tebriklerimi iletiyorum kendilerine.

  canlı müzik ile başlaması sizde garip bir soyutlanma yaratıyor.

  bir anda oyuna gelmiş, oyunda konsere gelmiş tipleri izlediğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. aynı zamanda canınız bira istiyor.

  bu soyutlanma ve bira isteği bütün gece sürüyor. çıkışta reasüransa gidildiğinde de hala oyunun içindeymiş gibiydik.

  buradan sonrasını izlemediyseniz okumayın.

  --- spoiler ---

  bennet karakterini oynayan arkadaş gerçekten çok başarılı. insanda bi temiz dövme isteği uyandırıyor. bi de bu bütün maço takılanların aslında homofobik ve gay olması tezi var ya batıda inanmasam da bayılıyorum ben buna. herifin en istemeyeceği şey sonuçta ve öyle bir damga yiyor ki bu hareketi karşısında ister istemez mahalle baskısı ile yapamaz oluyor o hareketleri.

  bir de aklıma takılan şeyler var. lily öldü mü? william hem yarın okula gelme dedi hem de lilynin başına geleni biliyor musun gibi bi cümle sarfetti.

  tanya aynı şekilde. o iyi mi diye sordu sorgulayanlara. sonra ha doğru ya bakışı attı.

  chadwick kaçtı zaten.
  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap