şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: pupa)
  • telefonlara ve mesajlara asla cevap vermeyen dandik şirket.
  • iphone kırık ekran tamiri için 500 tl isteyip 15 güne kadar süre veren şirket.

aynı tamiri kemeraltı'nda 2 saatte 350 tl'ye yapıyorlar sizin niye bu kadar uzun sürüyor diye sorduğumda da "orada yaptırın o zaman" diyebiliyorlar.

e orada yaptıralım o zaman...
  • iphone almayı düşünüyorum ve istediğim model şuan hiçbir mağazada (mediamarkt,teknosa,vb.) yok. yılbaşından sonra gelecek tahminimce ve doların artmasından ötürü fiyatlar daha da yükselecek sanırım. şimdi pupadan sipariş edip getirtme imkanım var fakat pupa hakkında internette ne okuduysam hepsi olumsuz. ama bu olumsuz şeyler genelde teknik servisle ilgili olan olaylar. sorunu düzeltmemelerinden ilgisizliklerinden falan bahsetmişler genelde. şimdi sorum şu benim burdan iphone satın almam ile vatan bilgisayardan yada mediamarkttan almam arasında ne fark olabilir? buradan satın aldığım için herhangi bir arıza durumunda ilk irtibata gececeğim yerin burası olması şart mıdır? burası değil de egemekten mi alsam? bir bilgisiolan yada bu bahsettiğim satış noktalarıyla ilgili herhangi bir deneyimi olanlar yeşillendirebilir mi lütfen?
  • ıphone 6s telefonumu batarya degisim kapsaminda oldugu icin apple'in vermemi istedigi sirket.

aqua floryada ki pupa'ya gectigimiz persembe gunu telefonumu biraktim bir form karsiliginda. tamir suresi 20 is gunu diye soylediler fakat telefonum bugun itibariyle yapilmis olup persembe gunku sevkiyatla aqua floryadaki magazamiza getirilecegi ve ordan alabilecegim soylendi teknik servis tarafindan.

ıphone 6s'i olupta bataryasi bozuk olanlar bir an once izledigim yolu harfiyen yapmalarini tavsiye ederim. en yakin pupa bayiine gidin ve telefon bataryasinin degisim kapsaminda oldugunu ve servise gonderilmesini isteyin. gerisu yukarida anlattigim gibi 1 hafta icerisinde size teslim.
  • abartısız bir şekilde gelmiş geçmiş yaşadığım en kötü teknik servis deneyimini yaşatmış olan servisimsi oluşumdur.

arızalı olduğunu düşündüğünüz apple cihazınızı servise bırakmanız ile başlıyor maceranız. benim gittiğim şube için, yaklaşık 50 - 55dk kadar sıra bekledikten sonra tabii ki.

niye böyle söyledim;

telefonumu 2 şubat günü servise bıraktım ve internetten takip numarası ile sorguladığımda tam 10 gün boyunca servis durumu "mağazada işlem görecek" şeklinde idi. biraz araştırma ile bu durumun telefonuma daha sıra gelmediğini belirtiyor olduğunu anladım. dedim bir şekilde ulaşayım bu adamlara, ama varya ağır yanılmışım, bende saçmalık, nasıl ulaşabilirsin, hiç olur mu öyle şey..

0850 ile başlayan müşteri servis numaraları sadece telesekreterden oluşuyor ve size internet tarayıcınızda takip numarası ile gördüğünüzden farklı bir şey vermiyor.

servise verdikten 3-4 gün sonrasında mail atmıştım, 6-7 gün geçmesine rağmen cevap vermediler. (an itibariyle 8-9 gün oldu hala cevap yok).

0216 ile başlayan genel müdürlüklerini aradım, genel müdürlük dahi telefonunu açmıyor. böyle bir şey olabilir mi allah aşkına.

aradım apple'ı ve şikayet ettim adamları, düpe düz aynı şekilde de anlattım durumu. her zaman ki apple destek kalitesinde şikayetimi işleme aldılar ve destek vereceklerini söylediler. apple müşteri temsilcisiyle görüştükten yaklaşık 3-4 saat kadar sonra telefonumun durumu "test işlemlerine başlandı" şeklinde durumu değişti ve ertesi gün "teslime hazır" şeklinde güncelleme oldu.

telefonumu almaya gittiğimde ise hiç bir işlem yapmadıklarını, bir sorun tespit edemediklerini söylüyorlar. oysa ki telefonumdaki arızayı tespit etmek için 50 türlü teste felan gerek yok, bariz bir şekilde karşının sesi az geliyor telefonda. 1 dakikalık telefon görüşmesinde bile bunu yoruma kalmadan bariz bir şekilde anlayabilirsin aslında.

tekrar apple desteği aradığımda ise başka bir servis önerdiler ve bu sorunun çözülmesi için her türlü desteği göstereceklerini bir kez daha belirttiler.

adamsın apple!

illa şikayet mi etmek lazım, illa dürtmek mi lazım. beni dinleyin uzak durun bu heriflerden.
  • boyle firmalardan urun almayin arkadaslar. troy, pupa, bir zamanlar iyi is yapip tunc akman pustu sayesinde batan fetoculerin firmasi elmasepeti.com falan boyle firmalardan apple urunleri alirsaniz cikan ilk sorunda bozuk urunle basbasa kalirsiniz. gidin apple turkiye’den alin ne alacaksaniz, boyle firmalara para kaptirmayin.
  • ozenle mi secilmisler bilmem ama en sevimsiz ve antipatik satis elemanlarina sahip magzadir agoradaki. samimiyetsizce magzadan kovmaktan gocunmazlar insanlari. bir seyi yanlis yaptiklarinda bunu soylediginde de en kotusu sen olursun. magzaya sirf siriye kufretmeye giren apaci kafilesinden bir farkin yoktur ne kadar insan gibi bir sorunu cozmeye calissan da.