şükela:  tümü | bugün
 • bolu tarafındaki muhteşem kamp mekanı.
  erikli yaylasi ile kıyaslandığında rakım daha yüksek olduğu için temmuz-ağustos ayı dahi olsa tedarikli uyku tulumlu, kazaklı, montlu gitmek gerekir. neresinde kurarsanız kurun çadırınızı, dört bir tarafınız çam ormanı. etrafta gezinen ya da kaybolan yavrukurtlara da rastlamak her daim olası.
  yürüyerek tırmanmak istiyorsanız, hem epey antrenmanlı olmalısınız, hem de yeterince vaktiniz olmalı. yani bir gecelik bir kamp programı için yukarı tırmanmak mümkün değil. araçla çıkarsnız 1 saat kadar sonra kamp alanlarına ulaşırsınız. aşağı yürüyerek inmek de biraz sıkar. vaktiniz varsa, o ayrı.
 • düzce'ye ait ismi hatırlanamayan bir köyde, hakkında bilgi almaya çalışılırken trajikomik sahnelere sebebiyet vermiş dehşetengiz doğa harikasının değişik (ne demek aceba?) adıdır..

  şimdi köyde çalışmakta olan bir çocukla muhabbete girilir, hatta dost olunur. çocuk anlatır durur işte şuradan çıkacaksınız, bu köprüyü geçip şu tarafa sapacaksınız vs vs..
  bizim grup (dağcılık) der ki bu böyle olmayacak sen bize bi harita çiz uşağum.
  çocuk başlar haldır huldur çizmeye. hakikaten hiçbir detayı es geçmemiştir. ve her dediği doğru çıkar.

  mamafih olayın koptuğu nokta, zirvede yer alan yaylanın adını pürenli yerine "pirelli" olarak yazmıştır,

  ve o andan itibaren bu doğa harikasının adı hafızalarda pirelli yaylası olarak yer etmiştir..

  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
 • düzce ilinin gölyaka ilçesine bağlı yayladır. haziran ayında dahi sisi ve yağmuru eksik olmaz. civar köylerden taze köy sütü ve peyniri edinebilirsiniz. çoğu yerinde hiç bir gsm operatörü çekmez. suları her daim buz gibi akar.
 • cennet kamp alanı. rakım 1450 metre, doğası tertemiz, çeşmeler elinizin altında, çadırdan 10 adım yürüyüp yol bile olmayan yemyeşil araziye girmek mümkün, gece gök yüzü rüya gibi. entryi girerken iniş yolundayım, dün gece hava çok soğuk değildi +10 tulumla mışıl mışıl uyuduk.
 • iki gün önce keşfettiğimiz harikulade kamp alanı..yolu çok bozuk, gece çok soğuk haberiniz ola..kalabalık olmaması, herhangi bi tesis olmaması da ayrı güzel..
 • özellikle kışın ulaşım biraz sıkıntılıdır ama en güzel kamp yerlerinden biridir. yazın sinek problemi oldukça fazla maalesef.
 • sakarya bolu arasında kalan , yaklaşık 1400m rakımlı doğa harikası mekan. kamp için çok uygun. yaklaşık 1 saat civarında süren stabilize yoldan tırmanmanız gerekiyor. ben vw polo ile rahatça ulaştım. yolu yağmur ile aşınacak gibi değil. güzel dolgu yapılmış gayet sağlam. temmuz ayı itibariyle geceleri gayet üşütebiliyor. gitmeden hava durumunu kontrol etmek lazım. ben 2 gün yağmurda kaldım. mümkünse çadıra ek olarak tarp gibi birşeyler de almak lazım. tarp almasaydım çadırda otururdum 2 gün. siz de alın derim. bu bölgeye ulaştıktan sonra yakınlarında komşu yaylalar var (hera ve balıklı yaylaları gibi) o bölgeleri de ziyaret edebilirisiniz. gece oldukça sisliydi. merak edenler için çektiğim 2 fotoğrafı buraya bırakıyorum. kampçılar mutlaka ziyaret etmeli

  https://eksiup.com/p/5354379a8hir

  https://eksiup.com/p/4t54381fwdnm
 • gölün o tarafı değil de yayla düzlüğünün tam ortasında bir ağaç var onun altında ki eski ateş izlerine kanıp kamp kurmayın. ağaçta baş parmak büyüklüğünde arıların yuvası var akşam üzeri saldırıya geçiyorlar *