• kullandığımda gözlerime lens değil de ekran kartı takmış gibi hissettiriyor.

yıllardır oasys kullanan birisi olarak purevision 2'nin çok daha kullanışlı ve rahat olduğunu söyleyebilirim. oasys, farklı mevsim ve rakım yaşayan ülkelere gerçekleştirdiğim seyahatlerimde istisnasız problem çıkartırken purevision 2'nin gözümde olduğunu unutuyorum zira en ufak bir rahatsızlık, oynama ya da kuruma söz konusu olmuyor.

digiturk plus'tan aldığım verimi arttırdı.
  • ahan da musluk contası bu. senelerce gözlük kullandıktan sonra lense geçmeye karar verip cahil gibi "son teknoloji lan, 2 diyo baksana hemi de eyçdiymiş hımına kıyim" diyerek lens tercihi yapmamak gerekiyormuş canım kaerşim, haberin ola.
  • uzun bir zamandan sonra tekrar ateşli bir geri dönüş yaptığım, ilk aşkım, mucize kontakt lens. öyle ki gözüme sanki lens değil, daha önceki entrylerin birinde vurgulandığı gibi, adeta ekran kartı takmış hissi yaratmıştır. 6 aydır işkence çekiyormuşum meğersem. kuruluk problemi yaşadığım için, acvue'e geçmiştim, fakat sonradan da netlik takıntım yüzünden tekrar purevision 2 hd döndüm, eh yanımda sürekli taşıdığım çantamın içerisinde bir adet de bio true solüsyon muhafaza ediyorum (ki başkasını tavsiye etmem bu lens ile birlikte), kuruma problemim olduğunda gözlerime birer damla damlatıyorum, devam ediyorum. bu yüzden net olarak dünyanın en iyi kontakt lensidir benim "gözümde".
  • şimdi bu lenslerle ilgili yaşadığım tam 10 ay süren, benim adıma heyecan dolu, bir o kadar da yorucu ve çileli geçmiş olan upuzun serüvenimi anlatayım sizlere: en başından anlatmaya başlayayım her şeyi, yaklaşık 20 yıldır gözlük kullanmaktan sıkılmış biri olarak, geçtiğimiz yılın eylül ayında göz doktoruna gittim ve artık gözlük takmak istemediğimi söyledim. o da bana en basit çözüm olarak lens kullanmamı önerdi. tamam dedim ben de. sonra işte muayene, göz değerleri tespiti, göz kuruluğu testi falan derken nihayet yazdı reçeteyi. baktım purevision 2 hd yazmış. sonra gittim gözlükçüye, ki 20 yıllık gözlükçümdür kendisi. 5 yaşındaki hallerimi falan bilir. neyse, elimizde yok bu lensten ama yurt dışından getirtiriz dedi. fakat gelmesi 1 ayı bulur dedi. ''ne yapalım bekleyecez artık, getirtin siz'' dedim ve çıktım gözlükçüden. aradan 1 ay geçti lenslerden haber yok, 2 ay geçti yok, gittim gözlükçüye dedim '' fatih abi yalan oldu herhalde benim lensler.'' ''valla biz de anlamadık, bir sıkıntı oldu ama imalatçının elinde hazırda senin numaralarına eş değer başka bir marka varmış, onu getirteyim sana hemen'' dedi. dedim bir şey fark eder mi, yok yok dedi hiç bir fark yok. tabi o zamanlar lens konusunda en ufak bir bilgim bile yok. iyi madem onu getirt sen dedim. neyse geldi ertesi gün benim lensler, baktım air optix marka. torik lens bu arada. astigmat var gözlerimde. velasıl kelam, kasım 2013 gibi ilk lens deneyimim başlamış oldu.

6 ay boyunca kullandım bu air optix'leri, 10 üzerinden 6-7 gibi bir puan verdim kendisine. tabi bir yandan da içim içimi yiyiyor, purevision hd'de görüntü kalitesi nasıl acaba diye. sonra bu air optix'lerin bitmesine 2 ay falan kalmıstı, dedim gideyim de şu purevisionlar'ın siparişini veriyim, anca gelir 2 aya. bu sefer büyük oynamaya karar verdim ve mahalledeki gözlükçüm yerine atasun'a gittim. tabi başıma geleceklerden bir haber :) kampanya yapmıs bunlar 4 al 3 öde diye, kutusu da 80 lira. çakallık yapacağız ya, dedim bir arkadaşımı alıp gelsem, 2 kutu o alsa, 2 kutu da ben alsam olur mu öyle? olur tabi dediler. böylelikle 4 kutu lensi 240 liraya alıp adam başı 120 tl ödeyecektik. 40 lira kârım olacaktı yani. neyse aldım gerçekten bir arkadaşımı, gittik lensleri almaya. çocuk da benden görüp gaza geldi, hayatında ilk defa lens kullanacak. o da aynı 6 ay önceki ben gibi markaymış, bc'ymiş, çap'mış hiç bir şey bilmiyor. yazdırdı doktora reçeteyi, dedi sen ne alıyorsan kendine, bana da onu al. benim gittiğim doktora gitmişti o da, baktım onun değerlerine en uygun olarak da acuve oasys'i görmüş doktor ve reçeteye onu yazmış. dedim hacı iyi güzel de, bunlar 1 aylık değil 15 günlük. yani 15 günde bir değişmen lazım. dolayısıyla kutusu sana 6 ay yerine 3 ay gider, çok tuzlu olur. yok o zaman istemem dedi. tekrarladı, senin alacağından alalım bana da dedi. tamam dedik. 4 kutu purevision 2 hd torik siparişi verdik atasun'a. tabi torik olduğu için yine ellerinde yok. önce imalatçıya soracaklar, onda da yoksa yurt dışından tedarik olacak. aradan 1 hafta geçti bana mesaj geldi atasun'dan, lenslerinizin 3 kutusu hazır, 1 kutu ise yurt dışı tedarik, hazır olan 3 kutuyu gelin alın mağazadan diye. neyse o akşam gittik almaya, tabi ben bahtsız bedevi olduğum için o ellerinde olmayan o 1 kutu benimki çıktı yine. 2 gözümün numarası birbirinden farklı olduğu için de tek kutuyu 2 gözüme kullanamıyorum doğal olarak. neyse aldık o 3 kutuyu, dedik kalan 1'i de bekleyeceğiz artık, yapacak bir şey yok.

tabi arkadaş dedi, benimkiler hazır nasılsa takayım ben kendiminkileri :) ama dedi ben beceremem, sen tak gözüme. iyi dedim. açtık paketi, lensleri elime aldım, ulan dedim çok kalın bunlar. benim şu an kullandığım air optix soğan zarı gibi kalıyor bunun yanında falan. neyse taktık çocuğun gözüne, 1-2 saat geçti dedim nasıl görüntü, vallahi süper dedi, cidden hd. tabi benim merakım iyiden iyiye arttı. can atıyorum kullanmaya. neyse mecbur bekleyeceğim o 1 kutu yurt dışından gelene kadar. ulan 1 ay geçti yok, 2 ay geçti yok, benim air optixler'in süresi de doldu mu bu arada. kaldım mı lenssiz. işi gücü bıraktım günde 3 kere atasun'u arıyorum. yok haftaya gelecek, yok hafta sonu gelecek, sürekli sıkıyorlar bana. aşağı yukarı 2-2.5 ay palavra atıp durdular. en son canıma tak etti, gittim mağazaya, dedim alın bendeki bu 1 kutuyu, verin paramı geri. vermemek için direttiler baya ama neyse güç bela kurtardık parayı. çıktım oradan, gittim göz grup'a, allah'tan öyle yapmışım. atasun beni ne kadar mağdur ettiyse, tam tersi göz grup'ta o kadar memnun etti. anlattım durumu, verdim reçetemi, dediler bizim de elimizde yok, türkiye'de zaten hiç kimsenin elinde hazırda torik lens bulamazsınız. kime gitseniz yurt dışından getirtir. ama lensleriniz gelene kadar biz sizi mağdur etmeyiz, elimizde tester lensler var, göz numaralarınıza uyan hangi marka varsa veririz size onu kullanırsınız idareten. dedim tamam yaaa yemişim purevision'ını, hd'sini, yeter ki gözümde lensim olsun. gözlüğe geri döndürmeyin de beni. neyse önce soflens verdiler bana, 1 ay onları kullandım ama pek memnun kalmadım açıkçası. benim bc 8.7, soflens 8.5'miş, o yüzden biraz zor giriyordu gözüme ve pek rahat edemiyordum açıkçası. 1 ay sonunda, bu sefer elimizde air optix ve acuve oasys var deyip ikisinden de verdiler bana. ben tabi air optix'leri kullandım. alıştığım, bildiğimdir en azından deyip, acuve oasys'i zor gün lensi yaptım kendimce ve lenssiz kalabileceğim zamanlarıma sakladım :)

bu arada aylar süren uğraş sonucu nihayet purevision hd'ler türkiye'ye giriş yaptı ve elime ulaştı. bu olay benim için bir izzeti nefis meselesi olmuştu artık .tabi demin bahsettiğim arkadaşım da, 4 aydır falan purevision'ları çatır çatır kullanıyodu pezevenk. hatta benim yaşadıklarımdan korkup, madem böyle zor bulunuyor bunlar, ben kenara baya stoklayayım dedi. gitti lensci.com'dan sipariş verdi 4 kutu daha. adamda nasıl bir şans varsa, ellerinde varmış 4 kutu, hiç bekletmeden hepsini 2 gün sonra yolladılar buna. ballı ibne yaa.

neyse, nihayet eylül 2013'ten bu yana verdiğim uğraşlar sonucu bugün itibariyle ilk kez purevision hd'leri gözüme takma şerefine nail oldum. paketi açtığımda yine çok şaşırdım yalnız. çünkü az önce söylemiştim ya, arkadaşa takarken elime aldığımda çok kalın gelmişti bana diye. benimkiler tam tersine çok ince çıktı. bir an afalladım hatta, dedim yanlış lensi falan mı açtık diye. sonra 2 şık geldi aklıma, 1.si o arkadaşın gözleri miyop-astigmat, benimkiler ise hipermetrop-astigmat. ya bunun verdiği bir farklılık dedim kendimce ya da 2.şık atasun bizim arkadaşa bir ibnelik yapıp sahte lens falan çaktı :)) neyse, ince olmasından mütevellit daha da mutlu oldum ve hemen takı verdim gözüme. fakat ne var ki 7-8 saatlik purevision hd deneyimimden yola çıkarsak şunu söyleyebilirim, hd kısmı kesinlikle düzmece. yani daha önce kullandığım air optix ve soflens'ten görüntü kalitesi olarak belki %10 üstündür o kadar. belki de o bile yoktur da psikolojik olarak bana öyle gelmiştir. hee görüntü net elbet, hele gözlükle mukayese edersek ciddi bir fark söz konusu. bir sıkıntı yok yani. ama dediğim gibi insan hd falan denince bambaşka bir şey bekliyor, hayal ediyor...

sonuç itibariyle, sen dünyayı hd göreceğim diye 10 ay uğraş, denemediğin çare kalmasın, türlü türlü mücadele var, sonunda kavuş o lenslere ama hd olayı tam anlamıyla düzmece çıksın... ne diyeyim, takdir-i ilahi. vardır bunda da bir hayır :)
  • mis gibi acuvue oasys'lerim varken net görüntü vaadine kanıp bundan sipariş ettim. toric lensi olması gerektiğinden kalın bi kere. suyunu her gün değiştirmeme rağmen gözüme ne zaman taksam dakikalarca batıyor. hemen çıkarıp çitiliyorum solüsyonla, yine batıyor, yine batıyor. acelem varsa gözlük takıyorum bu lensin belasıyla uğraşmamak için.

geçen gün bir arkadaşla aramızda şöyle bi muhabbet geçti:
    arkadaş: ya yeni bi lens aldım ama hiç memnun değilim.
    ben: dur tahmin edeyim, purevision 2 hd mi?
    arkadaş: aa, nerden bildin ya??!

arkadaşınki toric değil, normal lens ama o da lensin kalınlığından şikayetçi. aynı batma sorunu onda da var.

bi de tv'ye reklam vermişler. rahat batmıyorsa bulaşmayın derim.
  • kullandıkça şunu çok net algıladım ki; kesinlikle piyasadaki en iyi lens!
  • 30 gün gözümden hiç çıkartmadan kullandığım mucize lens.

edit: siz yine de benim gibi yapmayın, çünkü aylar sonra ciddi bir göz kuruma problemi yaşadım ve yalnızca acuvue oasys lens kullanabiliyorum artık.
  • yağmurlu havada bazen çekmiyor ama genel olarak güzel görüntü veriyor, diyolla.
  • toric (astigmat) çeşidi henüz bulunmayan lens markası.
  • adinda hd geciyor, paketinin ustunde de high definition yaziyor eheh ilk basta cok komik gelmisti ama sonra ileri surdukleri hd iddiasi ilgimi cekmeye basladi, 'nasil birseymis, bi deneyeyim' dedim, ve supper otesiymis. suppa

soylenenler dogru, su an satilan en iyi lens.
hesabın var mı? giriş yap