şükela:  tümü | bugün
 • hidemyass'ın sunduğu periyodik aralıklarla otomatik ip değiştirme özelliğini sunmamak/sunamamak dışında fena olmayan bir vpn servisi. şuradan alalım:
  http://www.purevpn.com/

  bi de onay için tarayıcıdan kimlik şeysi göndermenizi istiyorlar ki esasen bir vpn servisi için oldukça can sıkıcı bir ayrıntı.
 • hız açısından gayet iyi bir vpn servisiyken yazılımları son zamanlarda sorun verip kapanmaya başladı.
 • tek hesapla mobil dahil 5 cihaza kadar destek veren vpn servisi.

  aylık abonelikle çalışıp, son kullanıcıya hizmet veren vpn servisi zaten çok fazla yok. bunu da eşin dostun önerisiyle buldum.

  sınırsız bant genişliği ve ülkeler arasında tak diye geçebilme gibi özellikleri günlük kullanımda çok işe yarıyor. ileri düzey kullanım özelliklerinde ps4'te us psn'e bağlanıp netflix izleme falan var ama henüz o kadar detayına bakamadım. kendi bloglarında ülkeye özel f1 yayını veya futbol müsabakası gibi yayınlara girilebildiğini yazmışlar. deneyen var ise yeşillendirsin.
 • torrent'e izin vermeyen.
 • torrente izin verendir.

  ayrica an itibariyle 1+1 senelik kampanya ile 2 senelik $49.9'lık kampanya yapmaktadir.
 • dün itibariyle 2 senelik 49 dolarlık kampanyasından yararlanıp satın aldığım vpn servisi. ilk defa vpn kullanacağım için biraz acemiyim.

  -ilk izlenimim genel olarak olumlu. windows arayüzü basit, kullanıcı dostu. yapmak istediğiniz şeye göre default seçenekler koymuşlar. ne farkları var tam bilmiyorum ama stream mi yapmak istersin download mı privacy mi önceliğin vs. diye seçenekler var. kullandıkça göreceğiz farklarını bakalım.
  -birkaç farklı ülke denedim. download/upload hızı tatmin edici. sayfaların açılması vs. hiç kötü değil. daha yavaş bekliyordum, hoşuma gitti.
  -ödeme sonrası hizmeti hemen kullanmaya başladım. tüm bilgiler anında 1-2 eposta ile geldi. bunu da beklemiyordum. 24 saat sonra açılır gibi birşeyle karşılaşmayı bekliyordum.
  -hem ios hem android mobil programlarını da kurdum. deneme fırsatım olmadı ama sıkıntı olmaz gibi hissettim.
  -torrent denedim, problem çıkmadı.
  -vpn'i ilk defa açınca internet bir koptu ama sonra toparladı, normale döndü. sanırım beklenen bir durum bu ilk vpn kullanımı sonrasında.

  iki ay sonra gelen edit:

  iki aylık kullanım sonrası performansı için orta diyebilirim. özellikle avrupa şampiyonası dönemi beni deli etti. çok fazla takılma ve kopma yaşadım. son dönemde daha stabil diyebilirim. gelişmeler oldukça buraya yazarım.
 • şuan 2 senelik kampanyası olması harika. seçmemin en önemli nedeni 5 cihazda kullanabilme şansı vermesidir.
  tavsiye ederim.
 • hayvanlar gibi log tutmaktadır. insan olsa beş lira borç vermezdim.
 • laf olsun diye işkembeden sallamamak gerek, hayvanlar gibi log falan tutmamaktadır. sunucusuna bağlandığınız andan itibaren o sunucudan nereye gittiğinizi kaydetmezler. gidip "ya sizin şu ip'li sunucunuz üzerinden bi etkinlik olmuş, kimdir onu yapan ip'sini versene bize" diye soran zeki devlet kurumlarına siktiri çekerler bir güzel.

  hatta sırf kullanıcılarının gizliliğini bu şekilde koruyabilmek için ticari faaliyetlerinin merkezi bilgi kaydı tutmanın zorunlu olmadığı hong kong'dadır.

  https://www.purevpn.com/privacy-policy.php
 • vpn konusunda bir bilir kişi varsa o da bu adamdır.

  pürvpn testinde logging'i major concern diye nitelendirdiği için, sitedeki prayvısi polisisi sikimde bile değildir. ha kendiniz test edip log tutmadığını kanıtlarıyla gösterirsiniz hay hay deriz eyvallah deriz, özür dileriz. aksi halde siktiriniz gidiniz. sırf satın aldığınız için tarafgirlik yapmayınız.