şükela:  tümü | bugün
 • mavi gözlü dev. kendi kadar da kalbi var, nah bööle, mangal gibi, kocaman. dev gibi işte. ultra mütevazı bi de. teşekkür etmeyi beceremiyor insan. iyi ki var. saolsun, hep olsun...
 • tr. araf

  dante alighieri'ye ve hıristiyan inancına göre günahkar ruhların cennete girmeden önce günahlarinin bedelini ödeyerek arındıkları yerdir. sözkonusu mekan dante tarafindan birçok eserinde ayrıntılı şekilde tasvir edilmiş olup ilahi komedya'da cehenneme ve arafa ilişkin açıklamalar bulunabilir.

  ayrıca altıncı nesil bir yazardır kendileri..

  edit: kozmetik düzeltmeler
 • şahsıma abla diye hitap etmekte olmasına rağmen, beni cebine bile koyabilecek bi şahıstır efendim. dev gibi bi adam bu*. gulliver haltetmiş. kucağında kedi varken, kedi bunun burnuyla kulağıyla filan aynı büyüklükte, öyle söyliim, anlayın siz. bi de koca fender elinde mandolin kadar kalıyor. gelgelelim pek yufka yürekli, pek yumuşak huylu, pek sevgi dolu, bi de efendi, bi de hürmetli, bi de yardımsever. çok büyük adam olacak, bak dediydi dersiniz.
 • gercekten cok guzel bir iron maiden $arkisi. "please take me away" bolumundeki vokal de arkadaki melodik gitarlar da birbirinden guzeldir. lakin steve harris biraz arka planda kalmi$ bu $ark...

  $aka len $aka! bilgisayar dunyasinin yaran coderi. elinden gelmeyen kod yoktur. bi genetik kod gelmez elinden, onu da istese benden iyi yapar ya..* ayni zamanda yakinda birlikte infilak edecegimiz patlamaya hazir bomba. bir sure daha bu $ekilde devam edersek uyumamaya, ya en cok bo$ vakti olanlar kategorisinde biryerlere gelecegiz, ya da -en azindan benim- beyin damarlarimdan birisi firlayacak. acaba kolasina uyku ilaci mi atsam? sus lan duyacak! tamam be!

  kendisinden vaktini daha eglenceli $eylere ayirmasini diliyoruz ve bu hafta gostermi$ oldugu toplam 18 saatlik uyku performansina bir adet zorttirik hediye ediyoruz. guzel gunlerde zortlattirin efenim..
 • "please take me away" kısmına paul di'anno ile eşlik etmek, sanki wacken'da binlerce kalabalığın önünde iron maiden'in vokalisti senmişsin gibi bir his verir insana. *
 • ağaç...

  ve hatta ent diyelim, öyle olsun. sığmıyor efenim. hiç bi yere sığmıyor. hayatı zor bunun. ayağa kalkarken zaman geçiyor, otururken zaman geçiyor. yaşamaya fazla vakti kalmıyor çok hareket ederse. bi de nissan micralara küçük diyenler, tekrar sorgulasınlar yargılarını. bu hiç bi yere sığmayan purgatory sığdı micraya. kurban olunsun... *
 • the megalomalistest guitarists of all time listesinde 2. seçilmesinden sonra bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. komitede hıncal uluç'un olmayışı değerlendirmenin kabul edilebilirliğini azaltmışsa da, bu duruma şaşırmamış nice gitar üstadı, ulusa sesleniş konuşmalarında tüm iyi dilekleriyle kendisini tokatlamak istediklerini dile getirmişlerdir. (tercümeleri parantez içinde verilmiştir.)

  ritchie blacmore

  "he's the same bullshit, no more, no less!" (kendisinin 2. seçilmesine şaşırmadım, zira sololarını yakından takip ediyordum.)

  jimmy page

  "who? is that the guy on the first block, selling muffins?" (tekniği gerçekten inanılmaz. keman yaylarını gitar üzerinde denemesi bana büyük esin kaynağı olmuştur.)

  david gilmour

  "hell freezes over, and i still won't give a damn about him!" (çaldığı riff'ler ateşten bir parça olmuş, yüreklerimizi yakıyor.)

  gary moore

  "he still got the greeens, hah hah hah haaa!" (benden bile güzel bend yapıyor. inanamıyorum.)

  adrian smith

  "eerrrmmmm. i don't know what the hell you talkin about!" (çok akıcı çalıyor. tasavvuf alanında daha güzel işler yapmasını bekliyorum.)

  steve morse

  "and this is called chicken picking." (bilhassa highway star soloları gitar tekniğimi etkilemiştir. ritchie'nin kötüne koyim, hah hah.)

  kendisinin bir an önce siyah stüdyolara dönmesini diliyor, aynı zamanda ıslattığımız elimizi sağ yanağına şakkadanak çarparak kendisine gelmesini sağlıyoruz. ne olur ne olmaz diye de "abi bokunu yiyem, ben öyle demek istememiştim" diyoruz. düğmeye basar mısınız, yağcılarda ineceğim. şöför bey! iki kilo domateslerim suratınızda pekmez olsun e mi?

  edit: ironiden anlamayan purgatory'ye aşina değiliz.
 • ekranda görünen son görüntülerde paparazzilerden birine "ver lan şu kamerayı itin götü!" demesi tüm medya camiasında sansasyon yaratmış, öc almak isteyen basın mensupları hemen karşı atağa geçmişlerdir. güvenilir mercilerden aldıkları bilgilerin ışığında yatak odasına gizli kamera yerleştiren mensuplardan biri, tarihin en ilginç ve bir o kadar da illegal görüntülerini ele geçirmiştir. birleşik basın ve paparazzi kınama örgütü şoıpgafgj46gwer, bu konu hakkında suskunluğunu korurken, tüm türkiye bu haberle çalkalanmaktadır.

  haftalık aile magazin ve yatak odası dergisi böcürdek'te yayınlanan yazıya göre uykuda sayıkladıkları yetmediği gibi uykuyla uyanıklık arası diye tabir ettiğimiz periodda da karşısındakilerle bilinçsizce diyaloglar kurduğu objektiflere yakalanmıştır. (yazının orjinaline bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.b/öcürdek.com.tr/buralarda/bi/yerde/olması/lazım/haziran2007.bspx)

  yazıdan bazı alıntılar:

  - osso kalk alarm çalıyo!
  - tarhana çorbası yaptın mı?
  - ne tarhanası be?
  - çorba olum bilmiyo musun?

  - osso kalk alarm çalıyo!
  - sen ip'leri ver yeter.
  - hangi ip'leri?*
  - sorunlu olanları.
  - ne ki onlar?
  - ya iki tane var zaten, biri local biri de mrmrmr*.

  - osso kalk alarm çalıyo (bu gariban arakadaş evin taa öbür ucundan kalkıp uyandırmaktadır. dramatize de ettim iyi oldu. anlasın pezemenk)
  - sülfatı hazırladın mı?
  - *ne sülfatı bea?
  - ya nazlı getirecekti işte...

  tüm türkiye bu görüntüleri tartışadursun, "itin götü" dediği kameraman çektiği fotoğrafları sol kulağının parçalanması pahasına saklamış ve lady di'nin fotoğraflarından sonra en çok kazanan fotoğraflar olmuştur çektikleri. internet magazin sitesi olan çepelek'te yayınlanan bu fotoğraflar, insanoğlunun ulaşabileceği en guburak seviyeyi bizlere göstermiştir. bunlardan biri özellikle dikkat çekmektedir. bu fotoğrafta kendisinin 3 çinli ve bir vietnamlı kadınla heyecandan heyecana koştuğunu ayın ondördü gibi görebilmekteyiz.

  bu talihsiz fotoğrafa da bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www/.çepelek.com.br/amma/da/baktı/sümüğü/de/aktı/osso.lpg
 • -----------------------reklamlar-------------------

  "çeyrek asırlık bilge, tibet'i kıta sahanlığına ekleyebilecek derecede politik, maddi açıdan vatikan'ı haftalıktan arttırdığıyla alabilecek, lacivert gözlerine tüm dünyanın(özellikle en seksi 100 kadın) hasta olduğu, kadınına da kedisine de saygı gösteren; sahiplik yapmadan el üstünde tutabilen, harvard'da lisans, yale'de master, oxford'da doktora yapmış yazardır.

  dip not: tüm bunları çeyrek asıra sığdırmıştır. üstelik gülümsemesi ve içtenliği dilden dile gezmektedir. tevazuda iddialıdır. her zaman yüzünde "aman mirim, işte elden geldiğince..." utangaç gülümsemesi vardır.

  elleri ise, nazikliğini ve nezaketini en hassas şekilde gösterir. diline dişine kurban..."

  -----------------------reklamlar--------------------

  *
 • bakire kanı ve bir yaratık kanı ile yapılacak mürekkep ile çizilecek sembolden sonra aşağıdaki sözlerin söylenmesinden sonucunda kapıları açılır, sonrası için (bkz: supernatural)

  sembol

  ianna magna purgatorii
  clausa est. ub nos.
  lumint. euius ab oculis
  nustris retento.
  sed nunc stamus ad limen huius
  iannae mannae et demisse
  fideliter, perhonorifile, paramus aperire
  eam.
  creaturae terrificae,quarum umguia
  et dentes, nunguam tetrigerunt
  carnem humanam aperit fauces
  eius ad mundum nostrum.nunc.
  ianua magna
  aperta tandem!