şükela:  tümü | bugün
 • üriner sistem antiseptiği.
  kötülük testislerinizden kavradıysa atın suya erisin.
  için sonra.
  günde üç kere, tok karna.
 • böbrek taşı düşürmede çok yardımcı olan bir ilaç. tadının asetona benzemesi dışında faydalı bir ilaçtır.
 • "tadı iğrenç olan ilaçlar daha etkilidir" önermesinin canlı kanıtıdır. günde üç kere her yemekten sonra içtiğiniz bu tuzlu ekşi su sistiti bazen antibiyotiğe gerek kalmadan bile iyileştirebilir. kahverengi tombul bir şişenin içinde küçük beyaz kurtçuklar şeklinde yeni ilaç tarafından piyasaya sürülmüştür.
 • inanılmaz işettiren, idrar yollarını yıkayarak dezenfekte eden, böbrekleri rahatlatan güzel bir ilaç. içiniz temizleniyor resmen.
  tadı ise yudum yudum içince o kadar kötü değil, ama bir bardağı lak diye devirmeye kalkarsanız kesinlikle iç kaldırıcı oluyor.
 • iddiaların aksine tadı bulunmayan köpürmüş su. soda içen bunu da rahatlıkla içebilir hatta yanına bir sigara bile yakabilir.

  kötü, mide bulandırıcı tadı ancak, maydanoz suyu içmek zorunda kalmış olan bilir.
 • bağımlılık yaptığı deneyimle sabitlenmiş ilaç. başlarda içemediğim, sonrasında buzlu / aromalı hallere getirip amacından saptırınca, hayranı olduğum..
  hala kimde görsem 360 derece döner gözlerim birbirinden bağımsız, krize girmiş bağımlı gibi saldırırım "ne olur bir kaşık abla! ne olur eaa!"

  (bu entry-nin üzerinden 2 sene geçti, durup dururken oylandı 2 gün önce, çok ilgilenmedim zira sağlıklıydım.
  ki burada anlattığım olayı 2003'te yaşadığımı hesaba katarsak normal gibi..
  oylanmasından tam 2 gün sonra yani bugün, yani 6 sene sonra, sevgili düdüklü tencere'mden hemorajik sistit tanısı yedim! yediklerim bununla sınırlı değil, yanında 1 şişe de purinol var!!! komplo bu, anladım ben.)
 • suda erıyen kucuk beyaz efervesan kurtcuklar. tedavı maksatlı degıl tedavı suresınce ve sonrasında korunma maksatlı kullanılmaktadır. ıse yarıyor mu? dıye sorarsanız, yarıyor evet. benı ıkı gun once tuvalete gıderek aslanlar gıbı ıseyebılme ozgurlugume kavusturmustur. tadı sekersız hafıf acımsı gazoz gıbıdır. tek seferde ıcılmelıdır.
 • (bkz: sistit)
 • apandist şüphesiyle acile gittiğimde, ağrıma ne teşhis koyduğunu söyleme gereği duymayan doktorun reçeteye yazarken soru soran gözlerim karşısında açıklama yapma gereği duyarak ' kızım bunu idrar yollarının sabunu olarak düşün ' ifadesini lütfettiği efervesan antiseptik.
  ayrıca bunun tadına iğrenç diyenlerin sabah aç karnına sek kekik suyu içmelerini öneririm.
 • böbrek taşını düşürmekte oldukça faydalı bir ilaç. sanırım idrar yollarını genişleterek taşın dışarı atılmasını kolaylaştırıyor. ama sonrası...
  sonrası biraz ilginç. hala düşünmekteyim. taş düşürme döneminde bol su içtiğimden sık sık tuvalete gitmem normaldi. tamam. ama 6 ay sonrasında 1 bardak su içtikten sonra 3 kere çişe gitmek biraz garip. böbrek taşını düşüreyim derken az daha böbreğin kendisi de purinolun açtığı yoldan düşecekmişim. haberim yokmuş.
  son tanım: fazla kullanımı birnevi küçük tuvalet ishaline yol açan ecza mucizesi.