*

şükela:  tümü | bugün
 • orumcek adam serilerinde ikna yetenegi ultra gelismis bir insandi mor adam.bence en fantastik rakibi idi orumcek adamin ama pek populer olamadi nedense.
 • $apkali, takim elbiseli centilmen bir super villain'dir.. (hatirlattigi icin otisabi'ye buradan kucak dolusu opucukler gonderiyorum).. herkesi ikna edebilmesine ragmen hipnotizma tabanli yetenegi daredevil'a i$lemez ve hep bu elemandan dayak yer..
 • ilk defa daredevilin 1964 yılındaki dördüncü sayısında ortaya çıkmıştır. gerçek adı zebediah killgrave dir
 • marvel evreninden kötü bir karakter. gerçek adı zebediah killgrave'dir. dr. doom ile çalışmışlığı vardır. daredevil ve x-men'de ve son olarak the avengers earth's mightiest heroes'da görünmüştür. gücüne gelirsek, yakın mesafesinde bulunan herkes purple man'in her istediğini sorgusuz sualsiz yapar. yani bir nevi zihin kontrolü.
 • özgün bir gay derneği ismi gibi duran marvel karakteri.
 • marvel's jessica jones dizisinde david tennant tarafından canlandırılacak olan marvel comics karakteri. gerçek adı zebediah killgrave'dir. sovyet ajanı olarak bir amerikan üssünde bulunan deneysel bir sinir gazını çalmaya çalışırken, gazın bulunduğu kapsülün silahla vurulması sonucu, içeriği üstüne dökülmüş, derisi mora dönüşmüştür. bu gaz aynı zamanda zebediah'a yakınında bulunan insanların iradelerini kontrol etmesini sağlayacak feromonlar üretme gücü vermiştir. kendine purple man ismini veren zebediah, bu gücünü güç, para, karı-kız kazanmak için uygulamaya başlamış fakat bir türlü kodeslere düşmekten kurtulamamıştır. farklı farklı kadınlardan 5-6 tane çocuğu vardır, bu çocukları da aynı babalarının gücüne sahiptir.

  sahip olduğu bu güç, güçlü iradeli kişiler karşısında işe yaramaz. bir sayıda dr doom tarafından kaçırılır, doom'un amacı çeşitli bilimsel yöntemlerle purple man'in gücünü fazla fazla kullanarak dünyayı boyunduruğa altına almaktır. purple man'in sahip olduğu gücün, doom'a latveria halkının inancının bahşettiği sağlam irade karşısında ne kadar çaresiz olduğunu ise bu karelerde görmek mümkün.
 • kendisi sokak sınıfı villain'lerden olsa da mind control gibi bir yetenek yaratıcı kullanıldığında küresel tehdit oluşturabiliyor. bakalım dizide nasıl göreceğiz?

  yakında buralar hep entry dolacak. ne kadar karizmatik bir villain olduğu yönünde açıklamalar yapılacak.

  edit: resmen tahminim tutmadı. niye? çünkü dizide adamı purple man diye tanıtmadılar. abv marvel.
 • jessica jones dizisinde canlandıran aktör david tennantdır ve hakiki aktördür kendisi doctor who adlı dizinin efsanesi olarak kabul görmektedir ama amerikada büyük roller kendisine verilmemektedir.purple man yani kilgrave karakteri olabilecek en iyi şekilde canlandırılmıştır keşke ölmek zorunda olmasaydı kendi dizisi yapılabilecek bir kötü karakter çünkü.
 • marvel's jessica jones (tv) versyonunda orjinal adına bolca göndermeler olmasına rağmen adı kilgrave olarak geçer (ki bu isimle bile dalga geçiliyor bolca, purple man olsa ağlatıcaklardı adamı demek :b)
  orjinal karaktere göre çok daha karizmatik, çok daha tehlikeli bir karakterdir. orijin hikayesi de dizideki gerçek adı da farklıdır, ama burada spoil etmeyelim, dizi gerçekten başarılı david tennant da sonuna kadar hakkını vermiş. izleyelim, izletelim.

  daha detay bilgi ve çizgiroman evrenindeki hali için resmi kaynak:
  http://marvel.com/universe/purple_man