• (bkz: başak purut)
 • önce "yapı kredi plaza" yı sonra da "b" bloğu bulun. ondan sonra kime sorsanız gösterir. son 60 günde 43 kez buraya gidenler var. sizin neyiniz eksik? siz de gidin. valla!

  https://tr.foursquare.com/…ation_id=288381481237582
 • web sitesinin içerik zenginliğini eleştirenlerin tbb reklam yasağı yönetmeliği'ni incelemelerini öneririm.

  http://www.barobirlik.org.tr/…er/reklam_yasagi.aspx
 • logosunda tipografi hatası bulunan büro. uzaktan bakıldığında dubut / pubut avukatlık bürosu gibi gözüküyor.
 • itü sözlük duyurular bölümünde kendisinden bahsedilen avukatlık bürosu. itü sözlük'teki bazı girilerin kaldırılması konusunda açtıkları davayı kazanmışlar.

  ---------------------------------------------

  sevgili itü sözlük yazar ve okurları,

  purut avukatlık bürosunun sayın avukatları tarafından geçtiğimiz aylarda tarafımıza yapılan başvuruda müvekkil şirket "bilge adam" başlığı altındaki birçok girinin yayından kaldırılması talep edilmiş, ancak tarafımızdan kaldırılması talep edilen içeriğin sözlük yazarlarının şikayetçi şirketle ilgili deneyimlerini aktarmasından ibaret olduğunu düşündüğümüzden herhangi bir işlemde bulunmamıştık.

  purut avukatlık bürosu sayın avukatları tarafından yapılan başvuru üzerine istanbul 38. sulh ceza mahkemesi ilgili içeriklerin şirketin "ticari itibarını zedelediği" gerekçesiyle kaldırılmasına karar vermiş olduğundan, şikayetçi şirket hakkındaki 23 adet giriyi yayından kaldırmak durumunda kaldık. mahkeme kararının içeriğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

  http://static.itusozluk.net/…lgeadam/bilgeadam2.pdf

  bilgilerinize.

  ---------------------------------------------

  edit: mesaj atan yazarlar oldu şunu belirtmek isterim, söz konusu başlık ve entrylerin içeriği hakkında bilgim yok. ben sadece itü sözlük'te bu duyuruyu gördüm ve sadece itü sözlük'ü değil, ekşi sözlük'ü de ilgilendirdiğini düşünerek buraya da yazdım. olay budur.
 • bilge adam'ın da avukatlığını yapan kuruluş hatta bu müşterileri için itü sözlüğe dava açıp kazandıkları dava neticesinde 23 adet giri sildirmişlerdir. link

  dava içeriğini bilmediğimden yorumsuz bilgi olarak geçiyorum bu konuyu, konuyla ilgili bir yetkili veya bilgili bizi aydınlatırsa sevinirim.
 • ticari itibarı korumayı iyi bilen büro.
  ne ticari itibarmış arkadaş.
 • bu avukatlık bürosunda çalışan arkadaşlar büyük ihtimalle interneti, sözlük camiasını yakından takip edip hakkında kötüleme yapılan kuruluşların vekaletini alıyorlar. çok zekice.
 • (bkz: itü sözlük'te bilgeadam entrylerinin silinmesi)nde epey emeği geçen hukuk bürosu.
 • ticari itibar kurtarıcısı.

  müşterileriniz verdiğiniz hizmetten memnun kalmıyor mu? bir de üstüne üstlük internet mecralarında dillendiriyor mu?

  bak terbiyesizlere!!

  better call kanzuk!
hesabın var mı? giriş yap