• bu işlemin linked list ile yapılanı (aslında normal olanı) pek hoştur. her eklenen eleman top elemanını point eder. sonra eklenen eleman top değeri olarak güncellenir.
  • step up 2 the streets'ten çok da sükse yapamamış bir enrique iglesias ve lil wayne düeti. filmden akıllarda kalan ilk parçalardan kendileri, zaten filmin soundtrack albümü tamamen çok iyi.

klibi
  • ing. basmak (sporda atak yapmak, hizlanmak, tempoyu artirmak).
  • avril lavigne’nin goodbye lullaby albümünde yer alan şarkısı.

sözleri de bırakalım;

been seein' too much of you lately
    and you're starting to get on my nerves
    this is exactly what happened last time
    and it's not what we deserve
    ıt's a, a waste of my time lately
    and ı'm running out of words
    ıf it's really meant to be
    then you can find a way to see
    and maybe you should just shut up
    even when it gets tough
    baby 'cause this is love
    and you know when push comes to shove
    ıt's gonna take the both of us
    baby, this is love
    baby, this is love
    love
    love
    love
    ıt's really great to be with you
    this is how ı spend my life
    but ı'm capable of taking care of myself
    so if you fuck this up then go take a hike
    ıt's a waste of my time
    shakin' it up,
    goin' out to search if it's really meant to be
    then you could find a way to see
    maybe you should just shut up
    even when it gets tough
    baby cause this is love
    baby, this is love
    baby, this is love
    you and me
    we can both start over
    just the two of us
    we can get a little closer
    so follow me
    honestly
    and you will see, yeah
    even when it gets tough
    baby 'cause this is love
    baby, this is love
    baby, this is love
    even when it gets tough
    baby 'cause this is love
    baby, this is love
    baby, this is love
    love
    love
    love
  • robert smith, şarkı için eve olan bir tren yolculuğundan esinlenildiğini belirtmiştir.
  • ufak yaşına rağmen dakota fanning'in döktürdüğü, diğer aktörlerin odun gibi rol yapamadan durduğu film.
    çok takıntı yapmazsanız eğlenebileceğiniz bir film olmuş. kendini izletiyor.
  • ansızın aklıma gelmiş filmdir. "devamı çekilse ne güzel olurdu lan" diye düşündüm.
  • belki de defalarca izledim. neden izledim bilmiyorum. bu filmde beni çeken bir şeyler var ama tarif edemiyorum. belki de filmde birçok yerde çalan "take an umbrella" parçasıdır. tabi chris evans'ın başrolde oynaması da etkili. bir de sonunu ucu açık bırakıp izleyicilerin tamamlamasını hedeflemişler. belki bu da filmin aklımda yer etmesini sağlamıştır. aslında çok neden var da hepsini sıralamak istemiyorum. belki bir entry de bunun için girerim. birçok tutarsızlık bulunmasına rağmen kendini izlettiriyor.

--- spoiler ---

filmdeki tutarsızlıklar:

1. nick'in özel güçleri olduğu hâlde neden alacaklılarından korkuyor. özel güçleriyle onları alt edebilir oysa.

2. kira'nın bulunması için başına ödül konuluyor ve kira'nın boncuk taneleri herkese dağıtılıyor. nick ve cassie kâhine gittiklerinde ise nedense kadın, artık iş yoğunluğundan mıdır, daha önemli işleri mi vardı bilmiyorum ama, bir türlü boncuğu alıp incelememiş. sonradan boncuğu kontrol edip kira'nın yerini söylüyor. yani iki saniyelik işi neden hemen halletmemiş. ödülü mü yetersiz bulmuş yoksa kızın yerini tespit etmeye mi üşenmiş. kız şehrin her yerinde deli gibi aranmasına rağmen bu vurdumduymazlık neden? ayrıca nick ve cassie, kira'ya ulaşan tek kişiler. başına ödül konulan ve şehrin her tarafında aranan bir kızın yanına daha onlar oraya ulaşmadan önce başka ödül avcılarının ulaşması gerekmez miydi? koca şehirde bir tek nick ve cassie mi kira'yı bulmakla bu kadar ilgileniyor?

3. kira'yı başkaları da arıyor. onlardan bir tanesi de çinliler. lolipoplu kız akşam vakti cassie'nin yanına geliyor ve kira'yı gizledikleri için cassie'yi haşlıyor ve ayrılıyor. peki bu çinli kız kira'yı bulmak istiyorsa neden cassie'yi o akşam takip etmedi? üstelik cassie sarhoşken işi daha da kolaydı.

4. restoran sahnesinde nick'in silahlarının yansıması tavanda görünmüyor.*

5. henry carver restoran çıkışında neden nick veya cassie'nin zihnine girip kira'nın yerini öğrenmeye çalışmıyor? veya neden gizlice onları takip etmiyor? "nasıl olsa kız hasta, önünde sonunda bana kendi elleriyle teslim edecekler zaten" diye mi düşündü acaba?

6. nick'in normal kâğıdı paraya dönüştüren bir arkadaşı var. neden nick borçlarını ödemek için ondan yardım istemiyor? adam parmak şıklatarak para basıyor, nick'in borçlarını ödeyebilir.

7. kelepçelenip bagaja atılan nick, neden özel güçleriyle kelepçeden kurtulup bagajı açmıyor?

8. nick henry'nin etkisi altında inşaattan atlamak üzereyken nasıl oluyor da henry'nin tesirinden kurtuluyor? yoksa henry nick'e acıyıp onu atmaktan vaz mı geçiyor? bir de nick neden henry'yi, victor'u patakladığı gibi, özel güç kullanarak pataklamadı?
    --- spoiler ---
  • sürükleyici bir film.

--- spoiler ---
    bence kira gerçekten ajan olmalıydı itici bulduğum için ölmeliydi. ikincisi gelse senaryo devam edermiş yani. izleyicinin annesi her şeyin anası gibi bitirip hiç üstünoe durulmamış.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap