şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tool-aenima albumunden :

  pushit i will choke until i swallow... choke this infant here before me. what is this but my reflection? who am i to judge and strike you down? but you're pushing and shoving me. you still love me and you pushit on me. rest your trigger on my finger, bang my head upon the fault line. take care not to make me enter. 'cause if i do we both may disappear. but you're pushing me, shoving me. pushit on me. slipping back into the gap again. i'm alive when you're touching me, alive when you're shoving me down. but i'd trade it all for just a little bit of piece of mind. put me somewhere i don't wanna be. seeing someplace i don't wanna see. never wanna see that place again. saw that gap again today as you were begging me to stay. managed to push myself away, and you, as well. if, when i say i may fade like a sigh if i stay, you minimize my movement anyway, i must persuade you another way. there's no love in fear. staring down the hole again. hands upon my back again. survival is my only friend. terrified of what may come. just remember i will always love you, even as i tear your fucking throat away. but it will end no other way
 • fazla sevdiğiniz, ve fazla severek size olan ilgiyi kaybettiğiniz kişinin muhtemelen söylemek isteyeceği şarkı.
 • (bkz: push it)
 • "just remember i will always love you, even as i tear your fucking throat away. but it will end no other way" bitişiyle insanı şok halinde bırakan, 10 dakikalık bir buhran, karın ağrısı, akli dengesizlik, tool aşkı, ...

  maynard'ın her söyleyişte doğaçlama söylediği rivayet ediliyor. o yüzden başka versiyonlarında farklı sözler mevcut.
 • sevdiğimiz, aşık olduğumuz kişileri neden bu kadar incitiyoruz? incitmeden, incinmeden mutluluğun tadını çıkarmayı neden bilemiyoruz? insan kendini yok etmeye neden bu kadar yatkın? insan zihni neden bu kadar karmaşık? bu şarkı neden beni bu düşüncelere sürükledi?
 • piano versiyonu (salival);

  http://www.youtube.com/watch?v=enzk1dntmey
 • bir şeyi dinlemenin insana bu kadar kısa sürede bu kadar çok şey hissettirebileceğini anlatan yapıt.
  bu dinleti benim için üç parçaya ayrılıyor, sakin ve rutin bir giriş, yavaş yavaş esmeye başlayan rüzgar gibi bir gelişme, ve delicesine kopan fırtına gibi bir sonuç.
  parçada bahsedildiği gibi, bir insanı sevmenin sürecini en iyi anlatan parça budur.
  ince bir vızıltıyla başlar, adam jones'un sakin girişi ve maynard'ın hüzünlü sesiyle açılışı yapar. danny'nin keskin "merhaba"sı sürüklenmenin ilk işareti olur..

  bu andan sonra hissettiklerim, kendileri hakkında birşey yazmamı istemedi.. bu yüzden sadece düşünmekle yetindim..

  (canlı bir versiyonunda maynard james keenan, sahneye fırlayan bir tool fanını kolundan tutup sırtından aşırmış ve yere düşürmüştür, bir süre 'fan' ile yerdeyken şarkıyı söylemeye devam etmiştir.. belki de parçadaki şiddet olgusunu kendi mizahi yaklaşımıyla ifade etmeye çalışmıştır.. ya da ben sırf bundan bahsetmek için öyle yapmaya çalıştığını düşünmüşümdür..)***
 • bir aenima ba$yapiti olmasina kar$in $ahsi tasarruf dahilinde asil amacina salival albumunde yer alan canli versiyonuyla hizmet ettigi du$unulen mukemmel (!) otesi tool $arkisi (!).

  "her bir tarafiniza, derinizin altina sokulan kocaman kancalarin her bir yone cekildigini varsayin. oyle bir aci ki, artik kopartsin, ceksin gotursun istiyorsunuz. size ait olan parcalarinizi bile feda etmeye hazirsiniz. yeter ki aci sona ersin. kopan etlere agitlar yakmak lazim bir de. usul usul..."

  sanirim bu $arki bunu anlatiyor. cekip kopartilan et parcalarina, kan damlalarina, tutku kirintilarina bir agit bu...
 • tool'un en güzellerinden. başında fısıldar şekilde söyledikleri de;

  saw that gap again today.
  while you were begging me to stay.
  take care not to make me enter.
  if i do we both may disappear.

  hatta daha sonra da bu hislerin artık gerçekleştirilmiş bir istek olduğunu görüyoruz;

  saw that gap again today
  as you were begging me to stay.
  managed to push myself away,
  and you, as well...
 • özellikle salival'deki haliyle maynard efendi, böyle usulca arkadan gelen ve tatlı tatlı birşeyler fısıldayan sevgili hissini yaşatır.

  (bkz: of)