1. putin karşıtı eylemleri nedeniyle tutuklanan, feminist punk eylem kolektifi pussy riot için bu perşembe 13.00'da rusya konsolosluğu önünde olacağız.

  dünyanın bir çok ülkesinde feministler, 7 yıl hapisle karşı karşıya kalan pussy riot üyeleri maria, nadezhda ve ekaterina için dayanışma gösterileri ve etkinlikleri düzenliyorlar.

  istanbul'daki eylem öncesi maskelerimizi ve pankartlarımızı hazırlamak için perşembe 11.30'da lambdaistanbul'da buluşalım! http://www.facebook.com/events/283387085082824/
 2. otoriteryan rusya devletinde sistem karşıtı performanslar sergileyen punk, aktivist grup. genelde yapıların, eşyaların tepesine çıkıp yaptıkları eylemlerle baş gösteriyorlar. bianet'te onların videolarını da görmek mümkün http://bianet.org/…nist-oldu-pussy-riot-hapse-girdi

  erkek egemen sistemlerin sureti devletlerin bir örneği olan rusyanın canını acıtmış olacak ki hemen demir parmaklıklar arkasına attılar onları. eril kafalarıyla sömürge ağları örenlerin dünyanın her tarafında "ayıp, mahrem" gibi nitelemelerle göstermeye çalıştığı kadın bedeninin, utanılması gereken bir şey olmadığını, onun hakkında hak iddia edenlere karşı bir anlamda anlamlı bir duruş açıdından da grup isimlerini böyle seçmişler. putin ve çevresindeki erkek kafalar bilmiyor ki, onların renkli berelerinin açtığı dayanışma ruhu dünyanın dört bir yanını rengarenk kaplayacak.
 3. üc genc kiz. rejim karsiti sözler söyledikleri icin üc yil hapis cezasina captirilmak isteniyor. aynen o bildigim, tanidigim ülkede oldugu gibi gaddar mi gaddarlar. birbiriyle yarisiyorlar sanki, ben mi daha zalimim, sen mi?

  nadeschda, maria, jekaterina'yi hak icin, hukuk icin, özgürlük icin destekleyelim:

  http://www.proza.ru/pics/2012/08/08/657.gif
 4. kendilerine son olarak björk'ten destek geldi.

  -------------
  dear folks

  here comes a statement in defense of pussy riot :

  as a musician and a mother i would like to express i fiercely dont agree with them being put to jail because of their peaceful protest performance . they are currently standing trial and facing seven years in prison for this .

  in my opinion the russian authorities should let them go home to their families and children

  i would like to invite pussy riot to join me in a particular song on stage : which was written for all enhancement of justice ( you can guess : once , which one )

  warmth , björk
  --------------