şükela:  tümü | bugün
 • anam sarkiymis ya la....
  aklima neler geldi oysaki...
  abovvv...

  edit: sarkida bir boka benzemiyormus...
 • arcade fire'ın everything now albümünün kanımca en coşkulu ve keçi (catchy) şarkısı. bilhassa şarkının sonlarına doğru devreye giren nakaratın tonalite farkına sahip canon vokal şeklinde icra edilmesi gönüllerimizin bam telini sağlam titretmiştir.
 • everything now'ı dün dinledim. electric blue ve good god damn bence çok iyi şarkılar ve ilk dinleyişte bunu anlamak çok kolay. ama bu şarkı öyle bir şarkı ki açık ara diğerlerinden çok çok daha iyi. şarkı kendini hemen fark ettiriyor ve diğerlerinden ayırıyor. dinlerken kafamda oluşan tek imge, bir uzay mekiğinin dünyadan fırlatılıp atmosfere doğru yükselişi. bu da şarkıyla direkt olarak bağlantılı bana göre. saniye saniye şarkının temposu sürekli olarak yükseliyor ve ister istemez etkisi altına alıyor seni. kıpırdamaktan, giderek hareketlenmeye başlamaktan kendinizi alamıyorsunuz.

  sanırım abartmıyorum ve bundan on yıllar sonra arcade fire'ın imza işlerinden biri olarak tarihte yer edeceğini düşünüyorum bu şarkının. cidden harika iş. salute. şarkıyı da aşağıya bırakıyorum;

  https://www.youtube.com/watch?v=dhc6i7v-1pc
 • everything now albümünde direkt dikkati çeken enfes şarkı. albümü baştan sonra dinlerken duraksadığım ikinci şarkı oldu. biraz 80'leri hatırlattı bana.
 • şarkıda money'den kasıt tabi ki para değil. yani adam hatununa diyor ki, eğer seni elde edebilmek için ya da elimde tutabilmek için bir bahis oynansaydı gözün kapalı banko bana basabilirdin.

  "if you think ı'm losing you, you must be crazy,
  i'm never gonna let you go, even when it's easy"

  burada bunu anlıyoruz.

  şurada da;

  "if there was a race
  a race for your heart
  it started before you were born"

  kalbine bir yarış olsaydı ben bu yarışa daha sen doğmadan önce başlardım, sen benim kaderimsin yani diyor.

  bu arada silikon vadisi tekrar silikona erise bile biz beraber yaşamanın bir yolunu buluruz satırlarında, mecazi anlam var doğal olarak. dünya felakete sürüklense bile birlikteyiz demek istiyor. fazla araştırmadan hafif sikko bir özet oldu idare edilsin.
 • arcade fire'in (su anlik) bildigim yegane parcasi, gune soyle enerjik enerjik baslatanlardan.

  if you think ı'm losing you, you must be crazy

  (bkz: tabi lan manyak misin)