şükela:  tümü | bugün
 • itiraf mahiyetinde bir rte beyanı.
  haber
 • tam açılımı
  ""dün (salı) akşam sayın putin'le bir telefon görüşmemiz oldu. görüşmede halep'i konuştuk. saat 22.00 itibarıyla orada hava bombardımanlarını durduklarını ifade ettiler. el nusra'nın orayı terk etmesi noktasında kendilerinin ricaları oldu. arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik, onlar da bu çalışmayı yapmak suretiyle, 'el nusra'yı halep'ten çıkarmak ve halep halkının bu noktadaki huzurunu sağlamak için bir çalışmanın içerisinde olalım' diye aramızda böyle bir mutabakatı görüştük." olan cümle.

  video 31:46 dan itibaren
 • (bkz: putin'ciğim)
 • rus uçağı düşürüldükten sonra sınırı santim santim kontrol eden, yaklaşık bir yıl boyunca kafamızı dışarı çıkarttırmayan rusya'nın, nusra manyaklarını sınırdan silah ve füze yüklü kamyonlarla geçirip, lazkiye dağları ve suriye içlerine gönderenlerin kim olduğunu bildiği için doğru kişiden yardım istemesi. bir de hadi bu konuşmayı yaptın, hiçbir oy vs. kazancın olmadığı halde uluorta niye söylersin ey devletlüm ?

  bu arada tüm iç ve dış çabalara, rejim ve rusya'nın garantilerine rağmen nusra halep'ten çıkmıyor. çok kısa bir süre ve "kerhen" destekledikten sonra hasım bellediğimiz ışid'den sonra, beslediğimiz bu karga da sonradan gözümüzü oyabilir. el nusra (yeni adıyla "şam'ın fethi cephesi") dediğin, suriye iç savaşı'nda rejim askerleri de dahil en sağlam savaşan örgüt olup, höt dedin mi oturacak diğer örgütlere benzemez. hatta ateşkesten istifade, halep kuşatmasını kırmak için son kez büyük bir saldırı başlatacağı da konuşulmaktadır.