şükela:  tümü | bugün
  • erdoğan'ın putin ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamadır.

"turizm gelirlerimiz ilk 6 ayda bir önceki aya göre yüzde 30 artış gösterdi. az önce rusya devlet başkanı putin ile görüştüm. bu yıl 6 milyon rus turist türkiye'ye gelecek. ekonomi bu senenin ilk çeyreğinde yüzde 7,4 büyüme yakaladı."

"turist sayısında da rekora doğru koşuyoruz. az önce putin ile görüşmem vardı. bu sene rusya’dan yoğun bir turist akını var. ve öyle zannediyorum ki 6 milyon gibi bir turist herhalde rusya’dan gelecek. aramızdaki tabi bu ilişkiler bu irtibatlar bizleri daha güçlü hale getiriyor. turist sayısında da rekora doğru koşuyoruz. az önce putin ile görüşmem vardı. bu sene rusya’dan yoğun bir turist akını var. ve öyle zannediyorum ki 6 milyon gibi bir turist herhalde rusya’dan gelecek. aramızdaki tabi bu ilişkiler bu irtibatlar bizleri daha güçlü hale getiriyor."

kaynak
  • yaz bitti ne zaman geliyorlar?
  • geleceklerde bizim değil alaçatıdaki müziğe para kesen çakalların ceplerini dolduracaklar.
    biz fakirleştik yine birileri zengin olacak. öyle milyonlarca dolarlık vergileri affederken iyiydi. şimdi ceremesini halk çekiyor.
  • yalan turizm 2014 yılından beri yarak gibi, buraya gönderdikleri züğürtlerle dönmez turizm. euro girecek avrupalı gelecek. düşürülmüş oda fiyatına gelen sadece rus köylüsüyle olmuyor turizm.
  • dünyanın en az harcama yapan turistini full-service otellerde ağırlamanın nasıl bu ölçekte ve şekilde bu kadar yararlı olabileceğini açıklayabilen varsa beri gelsin. rakamları büyüterek halisünasyonlar yaratmak en çok kullanılan teknik sanırım
  • putin'in emrinde çantalarıyla hazırda bekleyen böyle bir turist rezervi mi var ?

- turkiya'ya gidın
    - da yoldaş
  • adamlar bizden aç açık büfe var diye geliyorlar.
  • kişi başı 1000 dolar harcasalar ki imkansız, 6 milyar dolar eder, dış borçlarımız karşısında hiç bir ske yaramaz. o sarayları yaparken, yap işlet köprülere anlaşırken, 7 tane uçak alırken, 3bin tane koruma tutarken, tüm korumalara gmc araç, glock tabanca verirken düşünecektiniz onu. artık vatandaşlar olarak herkes tek böbreğini satsa kurtulamaz bu ülke. gençliğimizi zaten harcadılar, hayatımızdan bir 10 yıl daha çalınacak en az, ama yok aga benden bu kadar, yakında bırakacağım bu toprakları..
  • daha önce turizm krizi başlığınada yazdım, yine yazayım. bakmayın turizmdeki şişkin niceliğe. nitelik yok. 100 çinli veya rus ağırlıyorsunuz ama 10 amerikan veya avrupalı etmiyor. her şeyde olduğu gibi bunda da manipülasyonun alasını yapıyorlar.