• rusya'da daha whatsapp'ta bile gay emojiler yasaklıyken neyin evliliğinden bahsediyorsunuz dedirten durum
  • putin seven feministlerin agirina gitmistir.

ha ayrica belirteyim, putin seven feminist yahudi seven muslumandan bile daha zor bulunan bir pokemondur.
  • izin verse ne degisecek ? escinsel evlilikleri patlayacak mi ? zaten isteyen istedigini yapiyor. burada duyarli, kendini modern zanneden insanciklarin anlamadigi sey su: bir ailede baba ve anne olur demis putin. bu cok dogru ve mantikli bir soylem. escinselleri oldurelim dememis. escinseller ayni evde yasayabilir ve bir hayat surebilir. ama izin verilip evlilik yapmis olan escinsellerin, bir cocuk yapabilme ihtimali yok. dolayisiyla evlilik yapmalari icin gecerli, mantikli bir sebep yok.

bunu yobazlik olarak yorumlayip kendini modern gorenler bana cok komik geliyor. sadece gozumde komik gorunuyorsunuz.

mantikli, destekledigim bir gorustur. fazlasi degil. diger ulkelerin escinselligi desteklemesinden cok daha durust bir davranis bunu soyleyebilmek benim gozumde.

not duseyim. ben ateistim ve homofobik degilim. hatta benim icin daha iyi cunku beraber olabilecegim kadin sayisini dolayli yoldan artiriyorlar ) ama iki escinselin evlilik yapmasi sonucunda bunu yasallastirarak bir sey elde edebileceklerini dusunmuyorum. siz aksini dusunuyorsaniz sig dusunceli bir insanciksiniz, gecmis olsun. sonucta herkesin algisi, ileriyi gorme yetenegi, olgulari analiz yetenegi gelismis olmak zorunda degil uzulmeyin. etikciler lutfen benden uzak durun.

putin bunu soylemek icin kendince sebeplere ve cikarlara sahip olabilir. rusya da insana deger verilmez. fakat konu bu degil. escinselligi destekleyen avrupa ulkelerine gore, bu cok daha durust bir aciklama. cunku destekleyen ulke yonetimleri neden destekledikleri konusunda durust degiller. siyaset boyle iste fikirleri destekleyerek ya da kotuleyerek kendinizi daha iyi hissetmenizi sagliyor.
  • bir b.ktan da eksik kalsın eşcinseller. sonrasında evlat edinmek isteyip çocukların gelişimlerinin içine etmeye çalışacaklarını herkes biliyor.
  • rus toplumu, eşcinselliğe karşı en katı tutumu sergileyenlerin başında geliyor. putin çakalı da halkın nabzına göre şerbet vermeyi tercih ediyor.

https://www.pewresearch.org/…iews-on-homosexuality/
  • onu neden alakadar ettigini anlamadigim aciklamadir. sanki onu sikeceler. bu liderlerin burnunu her bir boka sokmasi da trend oldu anasini satayim.
  • aydın sezer taşrada çalışan kadın maden mühendisinin aylık 244 dolara çalıştığından bahsetti.rusya denilince son zamanlarda aklımıza hep silah,uçak geliyor fakat sosyal,ekonomik ve siyasal açıdan rusya geri bir asya ülkesi.nüfus piramidine göre rusya'nın nüfusu dramatik biçimde yaşlanıyor putin muhtemelen allahsız,kitapsız bir adam fakat dini gerekçeleri göstererek eşcinselliği bastırmaya çalışıyor.

bugünkü rusya, sovyet devriminin teknolojik ve askeri birikimlerinin üzerinde yükselen putin'in cisminde şekilleşmiş yağmacı,oligarkların tekelindeki büyük bir askeri güçtür.savunma harcaması türkiye'nin 3-4 katı olmasına rağmen japon denizi'nden baltık denizine yani 9000 km uzaklıkta deniz üsleri bulunan ilginç bir ülke.suç işlemiş gençleri asker olarak yetiştiren başka bir ülke yoktur herhalde.
  • house of cards'ta spoiler'ı verilen olay.
  • şu hayata bir defa geliyorsun, hepi topu ortalama 70-80 sene yaşıyorsun. sonrası yok. gelip geçiyorsun. ama bu kodumun dünyasında birileri senin adına karar alıyor. o ilişkiyi değil, bu ilişkiyi yaşayacaksın diyor. bazı beynini siktiğim salakları da "adam haklı, doğal olmayan" vs diye saçmalıyor.

çok zor olmasa gerek, "banane abi, kim ne istiyorsa yaşasın" demek.
  • valla rusya'da olupta eşcinsel olmayı anlamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap