şükela:  tümü | bugün
 • giriş:daha önce onlarca entry'si debe'ye girmiş birisi olarak en çok bu başlığın debe'ye girmesini isterdim...ki ,beyni falloş olmuş üç beş kişi, belki okur da farklı bakış açılarına sahip olur,diye...ama sözlük yönetimi tercih etmedi,sağlık olsun.

  ama bu entry tarihe bir not olarak burda duracak...duracak ki, zamanında fetönün dibine götünü yatırmış, şimdi de 3 kuruşluk akıllarıyla herkese fetöcü diyen putin nataşaları,gün gelir de putin'in kendilerine ve bu ülkeye ne yaptığını görünce,tekrardan gündeme getirilecek.

  15 temmuz rus darbe tuzağı'nın en gerçekçi hikayesini okumaya hazır olun...!

  not 1:yazdıklarım uzun biliyorum...ama yara derin...önce murat'ın ablası'nın acı haykırışına şöyle bir göz atın....https://twitter.com/mehtaptekin19

  not 2:ulan orrospular...gerçekleri yazan mert bir adam çıktı diye fetö fetö diye piçlik yapıp durmayın!...mertseniz delilleriyle ispatlarıyla yazdıklarıma cevap verin...atatürkçü vatansever subaylar zindanlarda bir bir öldürülüyor...ya cevap verin, ya da ananızı avradınızı fetö ile birlikte siktirmeden defolun gidin... darbeye 1000 kişi katıldı ama şu anda 15.000 subaya,zindanlarda işkence ediliyor lan amk korkak köpek dışkıları!

  not 3;şu açıklamalarıma fetöcü dersen, 7 sülaleni fetö ile birlikte ziker atarım!... haddini bileceksin!... yorum yapacaksan adam gibi yap, yapmayackasan da siktir git,sol tarafta zikini taşşağını eğlendirecek yüz tane entry var!

  ülke elden gidiyor amk körleri; her eleştiriye her muhalif yoruma fetö diyip kusmayın artık!

  gelelim başlığın konusuna;

  rus goriliyle yatağa girmenin sonucudur...

  arkadaşım; kalbinde bu ülke adına kırıntı bir sevgi varsa;çok dikkatli ve sakince oku...;

  kindarlığıyla ve intikam duygusuyla ün yapmış putin;

  1.intikamını;15 temmuz darbe tuzağı'nın gizli ortağı ve düzenleyicisi olarak almıştı... darbeden sonra ilk iş,rus uçağını düşüren türk pilotlar anında yakalanıp derdest edilmiş ve hapse atılmıştı...bu pilotların akıbetleri bilinmiyor,aileleri ile bile görüştürülmüyor,hiçbiri fetö ile alakalı olduğunu kabul etmiyor,emirleri bizzat hulusi akar'ın verdiğini söylüyorlar...ama şu anda ya hapiste işkencedeler,ya öldüler ya da rusya'ya verildiler...

  2.intikamını; bugün 24 kasım 2016 suriye'de 3 şehit verilmesi olayında almıştır...hem de açık açık...putin; rus uçaklarının düşürüldüğü aynı tarihte türk askerlerini uçakla vurmuş ve 3 şehit verdirtmiştir(bize söylenen şehit sayısı 3 ama daha fazla olabilir)...rus generaller şu anda intikam keyfiyle vodkasını yudumluyorlardır...

  bugün suriye'de türk askerlerini vuran uçak rus uçağı, pilot da rus pilotu'dur...kendi arkadaşlarının intikamını almıştır bu rus pilot!...genelkurmayımız uçağımızı suriye vurdu diyerek işin içinden sıyrılamaz...biliyoruz ki; suriye böyle bir şeye cesaret edemez...bu uçak putin'in emriyle ; türk askerlerini vurmuştur.

  zaten rusya öldürülen 2 pilotunun intikam operasyonunu; 15 temmuz darbesini bizzat organize edip,türk subaylarını tuzağa düşürüp,türk ordusunu telef edip,suriye'ye çekip bu şekilde başlatmıştı...şimdi intikamın ikinci ayağına geçmiş durumda...rusya'nın amacı türk ordusunu hepten bitirmektir.hem içten hem dıştan...

  türk ordusunun şu anki haliyle; kurmay ve eğitimli subaylarının %80'i hapislerde, zindanlardadır...!...%10'u bile fetö ile alakalı olmadığı halde , tüm atatürkçü vatansever subaylar,sırf rusya'ya itaat etmediler diye şu anda işkencelerden geçiriliyor!

  şu entrym'de ve aynı başlıktaki öteki entrylerimde açık seçik olayı anlattım; daha da anlatmaya devam edeceğim; (bkz: #64261252)

  buraya da bir kısmınız yazalım;zihin fırtınası isteyenler bu dehşeti okusun;

  15 temmuz rus darbe tuzağı putin'in ; aleksandr dugin denen ajan danışmanının karanlık bir organizasyonuyla gerçekleşmiştir.

  aleksandr dugin eski kgb başkan yardımcısı bir korgeneralin oğludur ve putin'in iran-suriye-türkiye konularındaki en önemli beynidir.

  bu adam 14 temmuz'da tuzak darbenin son rötuşlarını yapmış ve darbeden tam 2 saat önce rusya'ya uçmuştur...!

  aşağıda linklerini de göreceğiniz şekilde dugin bizzat kendi ağzıyla tv ve gazetelere; 14 temmuz'da türkiye'yi uyardık diyerek darbe'yi bildiğini ve hatta sonraki hamlelerinde bizzat darbeyi organize ettiğini itiraf da etmiştir...tabi ki bu itirafının amacı ak parti'yi darbe ile ilgili sırlar konusunda tehdit etmek ve elini kolunu bağlamaktır! hoş zaten akp'de darbe ayağına tüm muhalifleri,tüm vatansever atatürkçü subayları yok etti! daha da edecek...karşılıklı bir ilişki bu yani!

  rusya kendi organize ettiği bu darbeyle ilgili elindeki kayıtlı bilgi ve belgeleri ; akp'ye ve hulusi akar'a karşı şantaj unusuru olarak kullanmış ve yarım yamalak, topal kalmış,deneyimli tüm personeli hapislere tıkılmış olan türk ordusunu, suriyeye savaşın kalbine sürüklemiştir.

  olan ise türkiye'ye ve yok olan türk ordusuna olacak!

  http://www.hurriyet.com.tr/…mmuzda-uyardik-40238167

  önemli olan dugin'in rus yanlısı fake darbe'de kilit rol oynadığı...ve bir önemli nokta da dugin'in; 14 temmuzda hem üst düzey akp'liler,hem melih gökçek,hem hakan fidan,hem doğu perinçek ve emekli generalleri ve muhtemelen gizlendi-hem de hulusi akar'la görüşmeleridir...

  fotolar;

  http://www.ulusalkanal.com.tr/…295_15805498_web.jpg

  http://img.haberler.com/…n-gokcek-i-8618189_x_o.jpg

  http://www.haberakdeniz.com.tr/…_1477075408_207.jpg

  ve dugin tayyip erdoğan'la da görüşmüş olabilir çünkü rte darbeden 3 gün önce ortalardan kaybolmuştu...dugin bu görüşmelerde aylardır hazırlıklarını yaptıkları fake darbenin son rötuşlarını yapıp,15 temmuz saat 18'de köprüden geçiyor ve takk ; 2 saat sonra fake-tuzak darbe start veriyor...!

  az sonra linkini vereceğim video'da dugin'in kendi ağzından herşeyi dinleyeceksiniz zaten...

  biz çok net bir şekilde; aleksandr dugin'in,vatan partisi'nin emekli generalleri'nin,birkaç akp yanlısı ajan subayın ve akp'nin;
  ordu içindeki bu tuzak darbe girişimini bildikleri ve kendi karşı darbe planlarıyla,ordu'da fake bir darbe hazırlatarak türk subayları tuzağa düşürdüğünü ve bu fake darbe vasıtasıyla tüm muhalafileri içeri tıktığını söylüyoruz...ayrıca olası darbeyi bilip de engellemek yerine,fake darbeyi yaptırarak şehit olan yüzlerce insanın,hayatı kararan binlerce subayın,hapislere giren binlerce masum er'in,kapatılan tüm askeri okulların,boğazı kesilen askeri öğrenciler,öldürülen masum türk vatandaşlarının sorumluları da aynı kişilerdir diyoruz.

  aşağıdaki video'da aleksandr dugin ve derin rusdaşları kendi ağızlarından;olası bir amerikancı darbeye karşı rusya yanlısı bir darbe koordinasyonunu nasıl konuştuklarını tane tane anlatıyorlar,hem de türkçe altyazılı;

  https://www.youtube.com/watch?v=1jyqnzfghxi

  videodan anlaşıldığı kadarıyla;daha darbeden aylar önce vatan vartisinin emekli generalleri rusya'ya gitmiş ve dugin aracılığıyla derin ruslarla görüşerek , fake darbenin alt yapılarını da hazırlamışlardır...kendileri bunu çok net ifade ediyor zaten...bizim bişey eklememize gerek yok...ha bir de bu videoda ruslar erdoğan'ın kemalist çizgide olduğunu söylüyorlar...bu komediyi de rus halkına ;'bakın biz islamcı birini değil de esasında gizli-kemalist bir adamı destekledik' diyerek yalan söylüyorlar...

  dugin mevzusu böyle...ama;

  olay çok net;

  rusya 3 şey isteyerek fake darbe'yle erdoğan'a yardım edeceğini söylemiştir;

  1-rus uçağını düşüren türk pilotların kellesi ruslara verilecek-ölü ya da diri

  2-erdoğan özür dileyecek...(diledi...)

  3-ordu'daki natocu subayların temizlenip yerine rusçu(avrasyacı diyerek yumuşatıyorlar) subayların getirilmesi...(tüm atatürkçü-natocu subaylar hapiste)

  yukardaki 3 maddenin 3'ünü de elde etti ruslar....ama doymazlar...amaç türk ordusunu tamamen bitirip,karadeniz vasıtasıyla kendisine yeni cephe açmak ve yılların ayasofya intikamını almak(dugin ayasofya kiliseye dönüştürülmedikçe türklerle anlaşamayız demiştir) ve ortadoğu'daki hakimiyeti tam olarak ele geçirmektir.

  vahim olan şu ki; ordudaki bu rus kumpasını çok iyi bilen; tüm batı vizyonuna sahip,süper eğitimli ve esasında atatürkçü olan subayların tamamının fetö iftirasıyla ordudan atılması...içlerinde belki 3-5 cemaat mensubu olabilir ama hapse atılan subayların %90'ı atatürkçü vatansever ve batı vizyonu almış, ab ve nato yanlısı subaylardır...ki natoda görev yapan türk subaylarının neredeyse tamamı ülkeye dönmedi ve o ülkelere iltica etti...bunlar son derece korkunç ve vahim olaylardır...!

  ordu tamamen rus'ların kontrolüne geçmiştir ki son dönemde hem suriye politikasında hem de devlet politkasında(şangay beşlisi filan) bu çok net görünüyor.

  velhasıl fake bir darbe olduğu kesindir ve tüm eğitimli kurmay subaylarımız rusya ve türkiye'nin fetö yaygarasıyla zindanlara atılmıştır.

  rusya ve akp aynı ağzıdan fetö yaygarası yapıyor neden...? çünkü esas amaçlarını gizlemek için fetö olgusu müthiş bir kamufle imkanı veriyor...

  hapisteki hiçbir subay konuşturulmuyor...neden?....çünkü halkın önünde konuşurlarsa %90'ının fetö yaygarasıyla alakalı olmadığı ve rusya'nın korkunç bir tuzağıyle heder edilen natocu-atatürkçü subaylar olduğu ortaya çıkacak...

  çünkü erdoğan ne kadar kemalist'se hapse atılan kurmay subaylar da o kadar fetöcü!

  ikisi de palavra yani!

  bu aşamada türkiye'deki atatürkçüler de ; tutuklanan-öldürülen atatürkçü subayları yalnız bırakmış durumdadır...zindanlarda çürümelerine göz yummuş,sahte intiharlarla infazlarını hiçbir şey yapmadan izlemişlerdir...çünkü atatürkçü-solcu kesim de ordunun fetö'den temizlendiğine inandırılmışlardır...muhteşem bir ak medya bombardımanı altındaki tüm türk halkı da atatürkçüler gibi olan biten tuzağı, yayladaki trene bakar gibi izlemeye devam ediyorlar...

  sonuç;ordusu tarumar olmuş , atatürkçü subayları hapislerde ölüme terkedilmiş bir ülke olan türkiye;rusya'nın esareti altına girmiştir.

  idamı neden istiyorlar; çünkü hiçbir subayın konuşmasına tahammül edemezler...o tutuklu generaller halka açık ortamda konuştukları anda bu işe bulaşan herkes için kıyamet kopacaktır!...hem de esaslı daşşaklı bir kıyamet!...bunu biliyorlar işte!

  bugün suriye'de türk askerlerini vuran rus uçakları tüm bu yazdıklarımın daha 1.sonucudur...kısa zaman aralıklarıyla,ruslar çok daha karanlık işlere imza atacaklardır!

  bu ülkenin muhalefeti de,twitter'dan, ara sıra da tv'lerden milletin gazını alıp ; esas projeye destek veren cahil ezik vizyonsuz ve belki de kasıtlı işbirlikçileri pozisyonuna gelmiş durumdalar...!

  ağlamak istersen ülkenin haline ağlayabilirsin...ülke gemisi batışa doğru gidiyor çünkü!

  önemli not 1;odatv'nin daha bugünkü dugin haberi; http://odatv.com/…basiyla-bulusuyor-2411161200.html

  önemli not 2; darbe komisyonunun dinlemeyi reddettiği isimler vardı bugün...akp'liler reddeti bunları dinlemeyi? neden...?..çünkü dinlerlerse kıyamet kopacak....mehmet dişli ise akp'li şaban dişli'nin kardeşi olarak ayrı bir ilgiyi hak eden soru işaretli bir darbeci(?)...!

  http://odatv.com/…artisilacak-karar-2411161200.html

  önemli not 3:dikkat edin,eleştiren hiçkimse yazdıklarıma cevap veremiyor...en kolay yöntemi onlar da biliyor; fetöcü yarrakçı kürrekçi diyerek aynı boku yiyorlar!oysa yazdıklarıma tek tek cevap veremeseler de en azından;...mesela darbeye 1000 asker ve 3 pilot katılmışken, 15.000 kişinin tutuklanıp,yüzlerce pilotun zindana atılmasını bi açıklasalar hele...madem bu 15.000 kişi ve yüzlerce pilot darbeciydi o halde niye anadolu semalarında uçup cehenneme çevirmediler ortalığı...3 pliot 2 bahçeye ateş etmiş...özel harekatçı polisleri bombalayanların da türk uçakları olduğundan şüpheliyim...orda da rusların bombalaması söz konusu olabilir...bununla ilgili de iddialar var,o gece ankara semalarında bir rus savaş helikopteri dolanıyordu diye...bir türk askerinin , polis karakolunu bombalayacağına kolay kolay inanmam, ama bir rus savaş helikopterinin o gecenin karmaşsında türk karakolunu bombalayacağına inanırım ve yukardaki deliller bağlamaında bu çok yüksek bir olasılık durumuna geliyor..! iddialar biraz netleşsin onu da yazarım...!...halkın arasına sızıp insanları öldüren silahlı siviller-sadatçılar konusu ayrı bir ürpertici meseleye kalsın!

  okuyunca ishal olan götlere, bazı fitiller hazırladım; yakında o fitilleri reçetesiz hediye edeceğim,kıçlarına sokarlar!

  dünyanın en güzide ordusunu ruslara, 3-5 çakal dinciye, 3-5 inşaat itine, 3-5 medya akrebine yedirttiniz allahsızlar....!

  bank asya kredisiyle 5 milyon dolarlık yalı alan rasim ozan kütahyalı; ''tüm pilotlar fetöcüdür'' dediği için;

  el bebek gül bebek yetiştirilen dünyanın en iyi pilotlarını zindanlara attınız,işkencelerden geçirdiniz!

  rasim ozan'ın kahkahalarına harcadınız vatansever pilotlarımızın tamamını!

  bu nasıl bir allahsızlık!

  atatürkçü vatansever subayları linç ettirdiniz,

  ortalıkta ne döndüğünü bile bilmeyen,darbeden bi haber; 20'lik askeri öğrencinin boğazını, elindeki hançerleri tekbirlerle sallayan ışid'çi yobazlara kestirdiniz!

  canice katledilen askeri öğrenci murat'ın ablasının ahını aldınız; https://twitter.com/mehtaptekin19

  kınalı kuzular diye,davulla zurnayla askere gönderdiğiniz, tuzak emirlerle meydanlara salınan anadolu'nun gariban erlerini ; ağızlarında salyalarla; ellerinde bıçak ve sopalarla ırkı-dini-kimliği bilinmeyen canavarlara; linç ettirdiniz!

  zindanlarda generallere; bebe polislerinizle işkence ettirdiniz,infaz edip intihar süsü verdiniz......adalet bir gün geri dönecektir!

  bugün mert olan adam; zindanlarda ölümüne işkence edilen onurlu türk subaylarına sahip çıkar!

  akp polislerinin , atatürkçü vatansever suçsuz türk subaylarının makatına şişe sokarak,dillerini keserek,karını kızını sikeceğim diyerek işkence etmesine yüreği yanmayan, bu diyarlardan göçsün!

  anadolu ne kadar mertmiş göreceğiz yakında....!
 • şangay beşlisi diye çağrılması üstüne ab müzakereleri diyince akıllara gelmiştir. he üzülüyor muyum, hihihhihi.
 • "türk ordusunun şu anki haliyle; kurmay ve eğitimli subaylarının %80'i hapislerde,zindanlardadır...!...%10'u bile fetö ile alakalı olmadığı halde , tüm atatürkçü vatansever subaylar,sırf rusya'ya itaat etmediler diye şu anda işkencelerden geçiriliyor!"

  (bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
 • putinin uçak yamuğunu kolay kolay unutmayacağı doğru olsa da burda yapılan saçma sapan bir analiz.kardeş türkiye'de kemalistler ordudan ergenekon ve balyoz denilen abd- nato güdümlü operasyonlarla, akp ve cemaat eliyle tasfiye edildi hatırlarsan, 15 temmuz sonrası putin eliyle değil yani. 10 senedir fanusta falan mı yaşıyordun, yoksa salağa yatan bir fethullahçı mısın anlayamadım.
  edit: bir de sövmüş paşam. öyle dandik analizlerle uluslararası ilişkiler uzmanlığı taslarsan cevabını alırsın, cevabı kaldıramayacaksan da siktir git yazma.
  debe editi: bir yazar arkadaşın ricası üzerine (bkz: oyuncaklar otostopta) desteklenmesi gereken güzel bir organizasyon.
 • makarnan güzelmiş kardeş
 • saçma sapan bir çıkarım silsilesiyle 2 doğru 1 yalan haberle analiz yapılmaya çalışılmış gereksiz bir başlıktır. sırf şu parantezin içi bile yazının manipülatif bir saçmalıktan ibaret olduğunun kanıtıdır; (atatürkçü - natocu subaylar).
 • doğu perinçek yüzündendir. zaten putinin ipleri de perinçek'in elindedir. perinçek ne derse putin onu yapar. herşeyin başı ve kaynağı perinçek'tir.

  perinçek demiş miydim?
 • tespitlerin %10'u tutuyor. kalanı trişka
 • kan dondurucu tespitler içermektedir.

  bununla birlikte haklılık oranını yükseltebilecek bazı noktalar var. örneğin, içerideki askerlerin savunması nedir? bugüne kadar kaç tane asker hapse atılmıştır? bu askerlerin hepsi mi darbeye karışmıştır? karıştıkları iddia edilenler hangi kanıtlarla gözaltında tutulmaktadır? bunlar cevapsız sorular. ek olarak eğer gerçekten bunların tamamı fetöcü olsaydı bu darbenin başarısız olma ihtimali ortadan kalkmaz mıydı? nitekim neredeyse hava ve deniz kuvvetlerindeki her subayı aldılar ve benim bildiğim hava ve deniz kuvvetleri ciddi anlamda atatürkçü askerlerden oluşur.

  dugin konusu çok muğlak bir konu çünkü adam tam bir ajan gibi hareket ediyor. fakat darbe öncesi sürece bakıldığında yukarıdaki yorumla birlikte daha anlamlı hale geliyor.

  öte taraftan darbeyi abd nin yaptırmış olma ihtimali hala var. bu durumda dugin'in gelip hükümeti uyarmış olması da olası.

  fakat günün sonunda eğer nato ve ab den uzaklaşıp rusyaya yaklaşmak isterseniz bu ancak böyle bir olayla mümkün olur. yani yukarıdaki tespitler yabana atılacak şeyler değil.
 • her analizde bir miktar komplo teorisi bulunur ama, yazar kusura bakmasın, burada yazılanların birçoğunun tamamıyla saçmalık olduğunu düşünüyorum.

  öncelikle rus uçağını düşüren pilotlar meselesine bakacak olursak, bu pilotların ölmüş veya rusya'ya verilmiş olduğu ile ilgili yazarın elinde hangi bilgi var, bizi de aydınlatırsa memnun olurum.

  ayrıca, bu pilotlar uçağın düşürülmesi ile ilgili yargılanmıyorlar ki, tabi ki emri hulusi akar'ın verdiğini söyleyecekler.

  eğitimli ve kurmay subayların %80'inin hapiste olduğu ve bunların sadece %10'unun fetöcü olduğu konusunda da, yazar hangi bilgilere dayanarak bu sayıları veriyor bilmiyorum. kurmay subayların büyük bir çoğunun fetö bağlantısından dolayı ordudan atılması veya tutuklanmasının nedeni, 2006 yılından itibaren fetöcü subayların kurmaylık sınavı sorularını ele geçirmiş olmasıdır zaten.

  evet bu ordunun eğitimli, iyi yetişmiş, atatürkçü ve vatansever subayları görevlerinden alındı ve orduya büyük bir darbe vuruldu. ama bu yaklaşık 10 sene önce bizzat fetö tarafından ve bazı kesimlerin desteği ile yapıldı. şu an yapılan iş, bu subayların yerlerine geçen fetöcülerin temizlenme işlemidir.

  natocu-atatürkçü subay, fake darbe gibi konulara hiç girmek istemiyorum çünkü dayanağı veya konuyla bağlantısı olmayan olay ve haberler üzerine yapılmış mantıksız analizler olduğunu düşünüyorum.

  yazıdaki tek mantıklı şey ise, suriye'deki hava saldırısının rusların intikamı olabileceği.