şükela:  tümü | bugün
  • "türk ordusunun şu anki haliyle; kurmay ve eğitimli subaylarının %80'i hapislerde,zindanlardadır...!...%10'u bile fetö ile alakalı olmadığı halde , tüm atatürkçü vatansever subaylar,sırf rusya'ya itaat etmediler diye şu anda işkencelerden geçiriliyor!"

(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
  • putinin uçak yamuğunu kolay kolay unutmayacağı doğru olsa da burda yapılan saçma sapan bir analiz.kardeş türkiye'de kemalistler ordudan ergenekon ve balyoz denilen abd- nato güdümlü operasyonlarla, akp ve cemaat eliyle tasfiye edildi hatırlarsan, 15 temmuz sonrası putin eliyle değil yani. 10 senedir fanusta falan mı yaşıyordun, yoksa salağa yatan bir fethullahçı mısın anlayamadım.
    edit: bir de sövmüş paşam. öyle dandik analizlerle uluslararası ilişkiler uzmanlığı taslarsan cevabını alırsın, cevabı kaldıramayacaksan da siktir git yazma.
    debe editi: bir yazar arkadaşın ricası üzerine (bkz: oyuncaklar otostopta) desteklenmesi gereken güzel bir organizasyon.
  • makarnan güzelmiş kardeş
  • saçma sapan bir çıkarım silsilesiyle 2 doğru 1 yalan haberle analiz yapılmaya çalışılmış gereksiz bir başlıktır. sırf şu parantezin içi bile yazının manipülatif bir saçmalıktan ibaret olduğunun kanıtıdır; (atatürkçü - natocu subaylar).
  • doğu perinçek yüzündendir. zaten putinin ipleri de perinçek'in elindedir. perinçek ne derse putin onu yapar. herşeyin başı ve kaynağı perinçek'tir.

perinçek demiş miydim?
  • kan dondurucu tespitler içermektedir.

bununla birlikte haklılık oranını yükseltebilecek bazı noktalar var. örneğin, içerideki askerlerin savunması nedir? bugüne kadar kaç tane asker hapse atılmıştır? bu askerlerin hepsi mi darbeye karışmıştır? karıştıkları iddia edilenler hangi kanıtlarla gözaltında tutulmaktadır? bunlar cevapsız sorular. ek olarak eğer gerçekten bunların tamamı fetöcü olsaydı bu darbenin başarısız olma ihtimali ortadan kalkmaz mıydı? nitekim neredeyse hava ve deniz kuvvetlerindeki her subayı aldılar ve benim bildiğim hava ve deniz kuvvetleri ciddi anlamda atatürkçü askerlerden oluşur.

dugin konusu çok muğlak bir konu çünkü adam tam bir ajan gibi hareket ediyor. fakat darbe öncesi sürece bakıldığında yukarıdaki yorumla birlikte daha anlamlı hale geliyor.

öte taraftan darbeyi abd nin yaptırmış olma ihtimali hala var. bu durumda dugin'in gelip hükümeti uyarmış olması da olası.

fakat günün sonunda eğer nato ve ab den uzaklaşıp rusyaya yaklaşmak isterseniz bu ancak böyle bir olayla mümkün olur. yani yukarıdaki tespitler yabana atılacak şeyler değil.
  • her analizde bir miktar komplo teorisi bulunur ama, yazar kusura bakmasın, burada yazılanların birçoğunun tamamıyla saçmalık olduğunu düşünüyorum.

öncelikle rus uçağını düşüren pilotlar meselesine bakacak olursak, bu pilotların ölmüş veya rusya'ya verilmiş olduğu ile ilgili yazarın elinde hangi bilgi var, bizi de aydınlatırsa memnun olurum.

ayrıca, bu pilotlar uçağın düşürülmesi ile ilgili yargılanmıyorlar ki, tabi ki emri hulusi akar'ın verdiğini söyleyecekler.

eğitimli ve kurmay subayların %80'inin hapiste olduğu ve bunların sadece %10'unun fetöcü olduğu konusunda da, yazar hangi bilgilere dayanarak bu sayıları veriyor bilmiyorum. kurmay subayların büyük bir çoğunun fetö bağlantısından dolayı ordudan atılması veya tutuklanmasının nedeni, 2006 yılından itibaren fetöcü subayların kurmaylık sınavı sorularını ele geçirmiş olmasıdır zaten.

evet bu ordunun eğitimli, iyi yetişmiş, atatürkçü ve vatansever subayları görevlerinden alındı ve orduya büyük bir darbe vuruldu. ama bu yaklaşık 10 sene önce bizzat fetö tarafından ve bazı kesimlerin desteği ile yapıldı. şu an yapılan iş, bu subayların yerlerine geçen fetöcülerin temizlenme işlemidir.

natocu-atatürkçü subay, fake darbe gibi konulara hiç girmek istemiyorum çünkü dayanağı veya konuyla bağlantısı olmayan olay ve haberler üzerine yapılmış mantıksız analizler olduğunu düşünüyorum.

yazıdaki tek mantıklı şey ise, suriye'deki hava saldırısının rusların intikamı olabileceği.
  • survival of the fittest yasası gereği zayıf halkların bağımsız olmaması gerektiğini, hatta zayıf halkların var olmaması, yaşamaması gerektiğini bir kez daha yüzümüze vuran gerçek. davaristan 100 yıl önce bu bağımsızlığını kaybetmeliydi, kaybediyordu da. türkiye, pardon arabiye, davarlara bırakılmayacak kadar değerli bir coğrafya. bu coğrafyada kandırılanlara, zayıflara, ahmaklara yer yok. fit olan, güçlü olan, uyum sağlayan kazanmalı.
  • fetöcü yazar tespiti. fetö abilerinin 9 doğru 1 yalan yöntemiyle yazılmış bir yazı. evet yazıda çok doğru tespitler yapılmış ancak içine yalanlar serpiştirilmiş ki tüm tespitleri doğru varsayılsın. yıllarca fetö abilerinin kullandığı yöntem bu.
  • hala aşağıdaki başlıkta tespiti yapılan durumda olduğumuzun göstergelerindendir:

(bkz: 17 temmuz 2016 bütün teorilerin mantıklı gelmesi)