*

şükela:  tümü | bugün
 • puzzle yapmak adına cektiginiz cile katsayısını dusuren, serilip uzerınde puzzle yapmak uzere tasarlanmıs mat tadında bir alet. oyle ki bu puzzle roll sayesinde puzzle'ı direk bu matın üzerinde yapıyorsunuz, sonra sıkılınca bu matı yuvarlayıp rulo haline getiriyor, tutturup kenara koyuyorsunuz. puzzle'ınızı istediginiz yere goturur, istediginiz zaman yapar, istediginiz yere koyabilirsiniz. zaman, mekan ve yüzey sorunlarının hepsini alt eden bir icat. ya educa'nın ya da jumbo'nun piyasaya surdugu ancak kolay bulunmayan $ey. small, medium ve large modellerine gore puzzle alma kapasitesi var.

  (bkz: puzzle cerceveletmek)
 • orta boy rollların 100$ civarında satıldığı göz önüne alınırsa babadan kalma mukavva üstü yatak altı yöntemi en ucuz ortadan puzzle kaldırma yöntemi olmaya devam etmektedir.
 • üzerinde `puzzle yapmaya yarayan bir halı. keçe gibi bişey olduğu için parçaları sabitliyor.bunu yapıyosun, sonra sıkıldığında rulo yapıp kaldırıyosun, başka bi gün tekrar açıp kaldıgın yerden devam ediyosun. parçaların kaybolmuyor, temizlikçi kadın hepsini der top edip seni çıldırtmıyor. sonra da çerçeve yapmaya aynen öyle götürüyosun, adam dikkatle halıyı sıyırıp çerçeve yapıyor.
  işte böyle faydalı bir eser.
 • d'n'r'da puzzle roll marka 26 500.000 tl, educa marka 24.500.000 tl'ye satılmaktadır. türk internet sitelerinde de aşağı yukarı bu fiyata bulunmakta olup, hobievi'nde anlamsızca 90 milyon fiyata sahiptir.
  3000 parça kapasitesi bulunuyor.
  çok faideli*.
 • devamli hangi puzzle markasi tercih ediliyorsa, o markanin halisini almak daha mantiklli sanki. misal clementoninin puzzle halilari educaninkilerden daha kaliteli, ama educa puzzlelar clementonideki cizilmis cercevelere tam oturmuyor. hos birkac santim cok da fark yaratmiyor aslinda, cerceveyi olusturmak da genellikle ilk yapilan sey oldugu icin sorun sadece ilk basta kendini gosteriyor..

  bir de tirnaklari yeni kesmisken parcalari sabitlemesi gereken hali tirnaklari da sabitleyip tuyleri diken diken edebiliyor, o ayri.
 • (bkz: puzzle roll)
 • basit ama yarayışlı bi buluş, yer mi lazıp rulo yap kaldır, istediğin odaya, istediğin yere taşı. puzzle tutkunlarının muhakkak edinmesi gereken şey.
 • cok faydali bir bulu$. puzzle in yapilmi$ kisimlarinin tozlanma derdi de olmuyor. fakat halen halidan yapi$tirma i$lemine nasil gececegimi cozebilmi$ degilim. cunku puzzle yapi$tirilirken, tutkal puzzle in altina da siziyor ve altta ne varsa uzerine yapi$abiliyor. bunun icin puzzle i, birbirine bantladigim a3 kagitlara aktarmam gerekiyor, i$te bu beni sinir ediyor. cunku hali kece gibi bir $ey oldugu icin parcalar hareketsiz hale geliyor ve hepsini tek tek halidan ayrilmaya ikna etmem gerekiyor. uzun lafin kisasi puzzle buyuk parcalar halinde bolup a3 kagitlarin uzerine tekrar yapiyorum. ama hayat bu kadar zor olsun istemiyorum.
 • süper bir buluş. ilk puzzle parçasını üzerine koymaktan, çerçeveciye götürmeye kadar geçen süreçte büyük kolaylık sağlıyor insana.
  halı üzerinde bitirdiğim puzzle a nasıl yapıştırıcı süreceğim derdim oldu lakin son yaptığım puzzleda.
  puzzle ıma yapıştırıcıyı nasıl süreceğim diye kara kara düşünürken bunu bir kartona aktarayım dedim önce. kartonu puzzle ın altından ufak ufak sürerek altına almaya çalıştım, tek başıma beceremedim kartona aktarmayı.
  sonra halının üzerine bi karton örteyim ters çevireyim, sonra onu da yapıştırıcı süreceğim kartona ters çevirip aktarayım dedim, dağıttım puzzle ın bazı yerlerini. bikaç yer bozuldu tekrar yapmak zorunda kaldım.
  sonra çerceveciye götürdüm, adama sordum daha önce halıyla getiren oldu mu diye, yok dedi ama bana tek parça halinde getir ben onu her şekilde çerçevelerim dedi.
  bunları neden anlatıyorum siz böyle yapmayın. yapıştırıcı sürmek zorunda değiliz illa da. çerçeveci abi ben onun arkasını halı bandıynan sabitlerim, sen merak etme, bi dahakine halıynan getir dedi.
  şimdi yapmakta olduğum puzzleı halıylan götüreceğim bitince. dertsiz tasasız olur inşallah diye umuyorum.
  ayrıca cosmic girl e de teşekkürlerimi sunuyorum buradan.
 • şehirler arası yolculuk esnasında bagaja koyarken muavinin bir an tereddüt etmesini sağlayan yeşil şey..