şükela:  tümü | bugün
  • brainfuck iş ilanıyla hayatıma giren, "ınformation technology project manager" arayışında olan garip site. iş açıklaması yok ama çok daha fazlası var. tam metin ise şöyle:

--- spoiler ---
    job description
    yurtiçi ve yurtdışı sahada aktif e-ticaret merkezli dağıtım ağları kurmak,yönetmek

aday tercihinde avantaj oluşturur ;

1. kar amacı gütmeyen organizasyonlarda yer almış olmak
    2. herhangi bir spor kolunda lisanslı olmak
    3. seyahat edebiliyor olmak
    4. ms office,web dizayn ,logo,luca,mailchimp,matlab,sap hakkında fikir sahibi olmak
    5. şahsına ait ticari tecrübesi olmak
    6. yazılı ve sözel rusça bilgisi

https://www.linkedin.com/jobs/view/523350566/
    --- spoiler ---
  • sıradışı bir iş ilanı vermiş olan sitedir.

şimdi ilanına bakarsak;

1. kâr amacı gütmeyen organizasyonlarda yer almış olmak: amatör ruhla, severek çalışacak adam istiyor

2. herhangi bir spor kolunda lisanslı olmak: sağlam kafa-sağlam vücut dengesi aranıyordur, ne bileyim zeki, çevik ve ahlaklı olması isteniyordur belki de...

3. seyahat edebiliyor olmak: bildiğimiz elemanlardan olmayacak, "terleyecek" (bkz: 2. maddenin sebeb-i vücudu ortaya çıkıyor)

4. ms office,web dizayn ,logo,luca,mailchimp,matlab,sap hakkında fikir sahibi olmak: iş yürütmek için gerekli bilişim araçlarını kullanması gerektiğinde bön bön bakmayacak... (fikir sahibi olmasının yeterli olması da olumlu)

5. şahsına ait ticari tecrübesi olmak: "ayakları yere basacak abi, paranın nasıl kazanıldığını tecrübe etmiş biri lazım" diyor. şimdi bu maddeye takıldım ben; eğer ticari tecrübesi var ve başarılı ise zaten o adaylar bu ilana bakmaz. başarısız olmuşsa batırmış demektir. batırmış adam niye istenir, onu çözemedim.

6. yazılı ve sözel rusça bilgisi: rusya ile iş yapıyordur veya yapmayı düşünüyordur.

http://www.pvcaksesuar.com/ sitesine baktım, "hakkımızda" bölümünde şöyle bir ifade geçiyor: "kapı pencere aksesuarları sektöründe ülkemizin ilk online sitesi" muhtemelen doğrudur, zira "websel dönüşüme" girmesini gerektirecek kadar eski görünüyor sayfa.

işe almayı düşündükleri kişi/kişilere iyi bir kariyer kapısı sunmaları temennisiyle. pencere de olur, hatta pencere olacaksa çift açılımlı olsun...