şükela:  tümü | bugün
 • suriyedeki savaşın en büyük kazananı ayrılıkçı kurt hareketleri olmuştur. pkk terörist olarak tanınırken pyd papağanı üzerinden aleni şekilde desteklenmiştir. suriye savaşı bu noktada kuzey ırakta değişen paradigmanın kayıplarını pkk acısından fazlasıyla yerine koymuştur.

  pyd ise esad döneminde elde etmekte ağır kaldığı nüfuzu bu dönemde elde etme fırsatı bulmuştur. amerikanın eliyle yaratılan isid adlı uydurma örgütün dünyaya tanıtımı yine amerika ile yapılmış, bununla savaşanların kahraman olduğu algısı ortaya konmuş ve pyd dünyaya barışçıl, sekuler, demokrat olarak gösterilmiştir.

  kendi paradigmasinda asla ve asla elde edemeyeceği avantajı elde etmiştir. suriyenin elinde olan toprağı alsa tüm dünyanın işgalci olarak nitelendirecegi belli olduğu için bu topraklar iside verilmiş ardından da pyd tarafından "kurtarılmış" gibi gösterilmiştir. böylece aslında işgal eden pyd, sanki suçlu değil de kahraman gibi bir imaj ile dünyaya sunulmuştur.

  ele geçirdiği toprakları soykırım boyutuna varacak şekilde bir demografik değişime tabi tutmasına rağmen ikiyüzlü batı medyası buna gözlerini kapatmıştır.

  pyd bugün de sivil kıyafetlerle savaşmakta, tskyı sürekli olarak sivillere saldırmakla itham etmektedir. es zamanlı olarak ise kendisi roketlerle havanlarla turkiyedeki sivil alanlara saldırmaktadır.

  saldırdığı alanlarda kurt vatandaşlarımızın da varlığını gozetmemektedir, keza pyd söylenildiği gibi bir kürt hareketi değildir ve olamaz. kürtler ile ilgili bir fikri de yoktur. kürtlerin esad ve saddamdan yıllarca gördüğü zulüm, kullanılabilir ve yönlendirilebilir bir fırsattır ve abd bu fırsatı kaçırmamış, pyd adlı paravani yaratmıştır. kürtlerin bu bölgedeki tek kardeşi türklerdir. türk ve kürtler her daim birbirinin dostudur. ortadoğuda kurdlerin yurdu türkiyedir.

  pyd yanlisi taraflar asla bu gerçeklere dikkat etmezler. papagan gibi aynı cümleleri tekrar eder, kazanırken ayrı kaybederken ayrı konuşurlar. sundukları argümanlar birileri tarafından üretilmiş ve oluşturulmuş olduğu için ülkemizde yer edemez, ancak belirli kitleleri kandırmaya yeter.

  ıkiyuzluluk artık bir karaktere dönüşmüştür. sosyal medya aracılığıyla bu fikirlerini yayabilmek özgürlüğü, turkiyede muhalefetin uzun süredir var olan hassasiyetlerini kullanarak akıl celme imkani ve sonsuz abd desteği bu pervasız kitlenin cesaret kaynağıdır.

  bunlar size ak troll, faşist ve kafatasçı gibi ifadelerle saldırabilir. asla yılmak ve geri adım atmak davranışına düşmemelisiniz. sosyal medya, bunların alan bulduğu son nokta, burada da sapkın fikirlerini ezmek, gençlerimizin taze dimağlarından uzak tutmak bizim görevimiz.

  milletimiz için sefer kacinilmazdir. hainler için ise gelecek karanlık olacaktır.

  edit :(bkz: dunya turk propagandalari)
 • o sürüngenlerin başı ezilecek!
 • bugün utanmadan bir gazeteci çıkıp suriyeliler suriye’de demografik yapıyı değiştirir diyor. bunların derdi suriye’nin bir bölümünde israil’e kardeş bir karakol “ülke”ciği kurmaktır.

  (bkz: banu güven)
 • suriye politikasını da beğendikleri için akp'ye oy vermeyi düşünenleri vardı. sonra bize suriye'ye müdahale karşıtı oldu yalancılar.
 • sizinle aynı düşünmeyen herkesi terörist ilan edemezsiniz dedikçe sikilmeleri gerekmekte olan iki yüzlülerdir. abd ypgye silah verip bütün arap ve türkmen şehirlerinin demografisini değiştirirken iyi, türkiye kendini savunurken savaşa hayır. bir siktirin gidin terörist orospu çocukları sizi.

  (bkz: sizinle aynı düşünmeyen herkes terörist değil)
 • güzel yazmış katılıyorum bravo
 • kendileri gibi düşünmeyen kürtleri sürgün edip demokrasi dersi vermeye çalışan bir topluluk için anormal olmayan durum.
 • sözlükte de bol bol bulunabilecek iki yüzlülüktür.
  bunlara göre iyi terörist ve kötü terörist vardır.

  "ışid teröristine sırtımı dayıyorum" diyen birini linç edebilirler, ama aynı haklı tepkiyi "pkk'ya sırtımızı dayıyoruz" diyenlere göstermezler.
 • katillerin yaptığı ikiyüzlülüktür. kendileri terör estirince iş özgürlük savaşıdır, türkiye bir eyleme kalktığı zaman ise yapılan sivil katliamı ve terördür.
 • saşırılmaması gereken ikiyüzlülük durumu.

  pyd yanlısı olan insanlar alenen teröre destek verdiği için, kendilerinden her türlü davranış beklenebilir.