şükela:  tümü | bugün
 • araç bozulup yolda kalıyor ve askerler 16 tonluk devasa aracı itip vurduramayacağı için öylece bırakıp yola devam ediyorlar. bunlar da yolda gördükleri boş aracı alıp ele geçirmiş gibi davranıyorlar.

  ele geçirmiş olsalardı ve araç gerçekten bozuk olmasaydı o araç tırın üstünde olmazdı.
 • bu nasıl olmuş olabilir, çok ilginç... tel tamr diye bir yerde ele geçirmiş ypg. hiç sevmiyorum böyle işleri hükümet iyisiyle kötüsüyle operasyon hakkında bilgi vermesi lazım.

  evvelki sene ışid'in yaktığı 2 askerimizi de sahiplenmediler ve olmamış gibi davrandılar.
 • bununla ilgili açıklama yapılmıştı, aracı bırakmak zorunda kalmıştı personel, harekatın başlarında yaşanan bir hadise. tek kaybımız kirpi bu olayda, sorun teşkil eden bir durum yok. yapacakları da tek propaganda bu olur muhtemelen bu yamyamların.
 • benzeri videolar güvenilir bazı sitelere %90 düşer. barış pınarı harekatın ile bir başka zpt'nin de sdg'nin ellerine geçtiğini daha önce görmüştük. öso'ya verilen araç olup olmadığını hükümet açıklamadı. türk bayrağı yerine öso bayrağı olsa net emin olunabilir ancak akp'nin bu konuda karnesi berbat durumda. daha önce ışid'in ve pkk'nın eline düşen askerler olsun tankların ele geçirilme mevzusu olsun hep yaşandı bunlar.
 • aynı hesabın keşke diğer videolarına da bakmış osaydınız.

  olay şu: bmc kirpi şöför mahalinden şöförün ayakları yaralanacak ve hareket edemeyecek şekilde hasar alıyor. sonrasında araç yürüyemeyecek hale geldiği anlaşılınca araç boşaltılıp güvenli şekilde geri çekilme sağlanıyor.

  bu mayın eşekleri aracı çekiciye yükleyip götürüyorlar muhtemelen istihbarati bilgi elde etmek için tır üzerinde kirpinin yolculuğuna ordumuz izin veriyor.

  ve nihayet hava kuvvetlerimiz tarafından vuruluyor. sonraki hali de şu: https://youtu.be/duey7sfc8ui

  vurulduktan sonra başka bir kirpi vurduk diye yine propaganda:) üstelik kirpide kalan askerin techizatı ile :)

  videodaki kimliği ele geçirilen sinan erdem kardeşimiz sağ ve yaşamaya devam ediyor. ve kendisi bizzat kirpi şoförüydü.
 • türk bayrağına erdoğan'ın bayrağı diyen, türk bayrağına sözlü ve fiziksel saldırıda bulunan insan müsveddesi içeren videodur.
 • savaşlarda olan normal olaylardan bir tanesi.
  araç arıza verdiği için mürettebatı aracı bırakarak devam etmiştir.
  aracın tır ile taşınmasının sebebi de budur.

  not : biz de 5 tane hummer ele geçirdik.
  ek bilgi : askerlik yapanlar bilir böyle arıza veren araçlar genelde cezalandırılır.
  cezalı tank , uçak vb. araçlar bazı birliklerde sergilenir.

  (bkz: cezalı tank)
 • eyp patlaması sonucu araç görevini yerine getirip içindeki askerleri korumuş, sadece şöför hafif yaralanmış. gelen emir doğrultusunda alt sistemleri hasar görüp yürümeyen araç çatışma alanında bırakılıp içindekiler tahliye edilmiş.
 • pkk'nın bu tür ele geçirdiği araçlar, arıza yapan araçlardır.

  bu araçlar konvoy halinde gider ve arıza olunca, konvoy durdurulup, aracın tamiri için usta çağrılmaz. araç sağlam olsa, tıra yükleyip götürmezler. bu kadar gerizekalısınız işte.

  asker, beklemeden, eşyalarını bile almadan, diğer araçlara geçer ve konvoy güvenliği açısından, bozulan araç saniyeler içinde terkedilir.

  daha sonra araca ulaşan hevaller, aracı ele geçirdik diye propaganda yaparlar, bizim pkk sever ekşiciler de sazan gibi atlar her zaman olduğu gibi...
 • büyük iskender, cengizhan ve napolyon kızıl meydan’da askeri tören izlerken tartışıyorlarmış. büyük iskender “böyle, tanklarım olsaydı dünyayı ele geçirirdim” demiş. cengizhan “böyle füzelerim olsaydı, dünya benim olurdu” diye karşı çıkmış. napolyon ise eline pravda'yı alıp şöyle demiş: “böyle bir gazetem olsaydı, waterloo muharebesi’ni kaybettiğimi kimse öğrenemezdi”…

  erdoğan'ın böyle bir gazetesi değil, böyle bir medyası, istemediği şeyleri konuşanları yargıladığı bir yargısı, ve dişi deveyi erkek deveden ayıramayacak milyonlarca destekçisi varken neyin gerçek, neyin sahte olduğunu bilmek çok da kolay olmasa gerek. aynı şey dünyanın tüm coğrafyalarında, tüm savaşan taraflar için geçerlidir, sadece laciverdin tonu farklıdır. savaşların ilk katlettiği şey hakikattir.