şükela:  tümü | bugün soru sor
 • silent hill 2 oyunun içinde en çok kar$ımıza çıkan yaratıktır.elinde hayvani bir kılıç bulundurmaktadır.
 • oyun tarihinin en karizmatik karakteridir kendisi. oyunda ilk görünüş anı ayrı, sonuncusu ayrı.. inanılmaz birşeydir. genelde great knife veya bi mızrakla dolaşır sokaklarda. boşta yakaladığı an affetmez. silent hillin azrailidir.
  ben de onu affetmem orası ayrı.
 • ilk gördüğüm anda "allahım napcam ben şimdi elimde sadece uyduruk bi tabanca var nasıl indiricem bunu şimdi!!!!!!!!!!!????????" nidalarını atmama neden olan, etrafta gezinip önüne geleni kesip biçen, oyunun ilerleyen kısımlarında labirentte bıçağını yerde sürükleyip dolaşmasıyla en babayiğitin bile ödünü kopartacak ve son olarakta bugüne kadar gördüğüm en karizmatik ölümle oyun içinde varlığına son veren ultra karizmatik boss
 • (bkz: pyramid song)
  (bkz: radiohead)
 • silent hill'in filminde manyaktir. bi aralar (10 yil kadar) buldugu her korku filmini izlemis ve gencleri degil freddy'yi, leatherface'i, mike myers'ı tutmus biri olarak filmin tepe noktalariydi diyebilirim pyramid head'in gozuktugu sahneler icin. pinhead vardi bir de, onu da severim.
 • karşıma çıksa tırsmak yerine çok afedersiniz laf atacağım edeleli şahıs *
  hmm bi de süper kıyafet balosu tiplemesi olur bundan.. lezizz...
 • oyunda kendisiyle hiç müşerref olamadım ama filmde izlediğim kadarıyla gayet korkutucu ve karizmatik bir yaratık. çok iyi tasarlanmış ve de uygulanmış bir kötü karakter, japonların zekasına ve tasarım gücüne hayranlık duyma sebebi...
 • silent hill 2 deki labirent bölümü ile, bir insan evladına monitör başında, insan vucuduna ne kadar adrenalin pompalanabilir sorunu sorduran, oyun tarihinin gelmiş geçmiş en iyi kötü karekteri * *

  bölümü oyun severlere hatırlatmak istersek: kıçı kırık daracık koridorlarda çıkış yolu bulmak için dötümüzü yırtmaktayız. malumunuz elimizdeki map de hiç bir bilgi yok.
  siz ilerledikçe, james abimiz kendisi haritaya çiziyor yolları. pyramid head götümüzün dibinden ayrılmıyor ve koca kılıcını yere sürte sürte peşinizden geliyor. ortamda hiç ses yok. arkadan pyramid head'ın hırıltıları geldikçe yusuf isminin ne manaya geldiğini ilahi bir şekilde öğreniyorsunuz ve şunuda hatırlatayım, labirentteki bazı yollar çıkmaz sokak.

  pyramid head: sınıff .... sınıfff..
  nnl: hass.. çıkmaz sokakmış.
  pyramid head : sınıff.... (yaklaş iyice)
  nnl: abi bokunu yiyim.
  pyramid head: bokunu yiyim ayağı çekme lan bana... *
  nnl: abi sıçtın konseptin içine.

  severiz genede kendisini, keşke yeni nesil oyunlarda pyramid head' in 10'da 1'i kalitesinde bir karekter çıkarabilseler.
 • (bkz: #18729077)
 • --- ccc pyramid head ccc ---

  pyramid head, keyfin sahibi bir baba. elinde iktidarlığının simgesi dev kılıcı ve yanında gezen binlerce böcek, tohumları, spermleri gibi sürekli onunla birlikte keyfin peşindedir. rose da silva ve cybil bennett, pyramid head'den kaçarken bir odaya girerler. bu oda bir rahmi simgeler esasında. ve iki kadının mevcut durumu da eşcinsel bir ilişkinin simgesidir. keyfin sahibi baba, odaya saldırır, bu bir tecavüzdür, çünkü baba keyfi paylaşmak istemez. böcekler (spermler) elindeki fallik ile zorlanan kapıdan içeri girer ve tekrar keyfin kendisine dönmesini sağlamak için uğraşır.

  --- ccc pyramid head ccc ---