şükela:  tümü | bugün
527 entry daha
  • class mantığı en basit olan programlama dillerindendir. bazı property kavramları diğer dillerde olduğu şekliyle sunulmadığı için zor geliyor olabilir ancak diğer diller gibi karmaşık olarak multiple inheritance sıkıntıları yaşatmıyor.

yok çoklu class inherit edemezsin olayını falan yaşamak durumunda kalmayacaksınız. tüm dilleri bilmiyorum ancak python kodlarken class hede(hodo, todo) gibi çoklu class inherit edebilirsiniz.

ayrıca interface gibi kavramlarla ekstra olarak uğraşmak istemeyebilirsiniz ki bu konuda da kolaylık sağlamakta size. işletim sistemi yazıcam ben diyenler için uygun değil.

açıkcası bir dilin bir teknoloji ya da çözüm ile anılması gerçekten hoş değil. örneğin yeni yetme yazılımcılar ve tiobe takipçileri python'ın artan yükselişine dayanamayıp istatistikte kullanılıyor şeklinde haberler yazıyorlar.

ne alakası var. python yıllardır ubuntu olsun birçok distronun kurulumunda kullanıldı ve kullanılıyor, pardusta da kullanıldı. metin2 denilen ergen oyununda da kullanılıyor hem de windows'a kurulu şekilde. serverları ayakta tutan yapılarda da kullanılıyor.

python ne yapmak isterseniz o işe ait dildir kısacası. ama işletim sistemi bunlardan birisi değil. python ayrıca istatistikçilere özel bir dil de değildir.

böyle giderse python'ın şu anki kullanım alanları söylemlere bağlı olarak değişecek gibi.
  • öğrenmek isteyenler için bilal'e anlatır gibi anlatan şu siteyi önermek istediğim programlama dili.
177 entry daha