• her hangi bir yazılım diline hakim hiç kimse aç kalmaz, delphi bile kullanan şirketler halen var.

java desek arabada ki teype kadar herşeyin içinde çalışıyor, çalışma alanı çok fazla.

php desek web geliştirme pazarının çoğuna halen hakim.

c++ desek embed çalışacaksanız halen tek tercih.

python, c++ dışında diğer bütün dillere muadil olabiliyor ama hiçbir zaman o alana özgü bir dil kadar hızlı değil. en iyi olduğu şey aracı uygulamalar geliştiriliyor, 2 ayrı dilde yazılmış yazılımları birbirine hızlı bir şekilde entegre edebiliyor oluşu.

ayrıca html programlama dilimi ulan?
  • programlama dilleri ihtiyaca binaen yazılır. her birinin söz dizimi de bu ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenebilir. dolayısıyla trade-off söz konusudur. karşılaştırma yapmak mantıksızdır.
  • "python ne amk" dedirten başlıktır.

aa pardon keçiboynuzlu açmış , o zaman yorum yok.

yıl olmuş 2020 hala dillere sidik yarıştırtanları da gösteren başlık olabilir
    bilemedim , belki de zevklidir du ben de deneyeyim.

o zaman görüyorum ve artırıyorum dart hepsini döver / dövecek. at fava bekle.
  • artık golang de bu versusa katılmıştır arkideşler
  • onu öğrenin bunu öğrenin yok , coder yeri geldiğin de her şeyi bilir , ne öyle parti tutar gibi onu öğrenme bunu öğren
  • pyhton bu versusda olmasaydı diğer yazılım dilleri için detaylı bir tartışma gerekirken şimdi sadece python olarak cevap vereceğiz.
  • neden cobol'un es cekildigini merak ettiren baslik.
  • vallaha da biktim billaha da biktim.

yav kardes, bunlar arac. senin zamanina ve istedigini yapma kriterlerine hangisi uyuyorsa onu alir kullanirsin.

fransa'ya gidecek adam fransizca bakar onden. italya'ya gidecek olan italyanca bakar. italya'ya gidecek adam gidip almanca sozluge bakmaz aq. tipki normal dillerin birer 'iletisim' araci oldugu gibi bunlar da ayni, birer 'programlama' dili.

html haric, hatta php'yi de cikartabilirsiniz isterseniz :p
  • html’ in benim burada ne işim var dediği başlık.
hesabın var mı? giriş yap