• portal ambiyansı ile tetris mantığı birleşmiş, tabi daha ayrıntılı ve güzel bulmacalar eklenmiş bir oyun. http://www.qubegame.co.uk/ ses getirir mi bilmem ama, yeni bir oynanış tarzı getireceğini söyleyebilirim.
  • portal'a benziyor gibi gözükse de çok daha farklı bir mantığa sahip, keyif veren bir oyundur. bazı bölümlerde çıldırmamak mümkün değil tabi.
  • oyun dediğin böyle olmalı. zekayı kullandırtıyor, hafif geriyor, çok zevkli oyun. bu tip oyunların babası portal ama q.u.b.e’da portal ve portal 2’nin hemen yanında yer alacak bir oyun. bunun birde ikincisi çıktı, onu daha oynamadım ancak gördüğüm kadarıyla o da çok güzel.
  • oyun güzel. tek solukta bitirdim. sanılanın aksine portal'ı falan akla getirmiyor. her yer beyaz sadece. benim aklıma daha çok the cube'u getirdi mesela. portal'a selam çaktığı bikaç yer yok değil ama, görünce eğleniyor insan. puzzle severler durmasın oynasın. baya zevkli ve sade bir oyun
  • (bkz: q.u.b.e. 2)
  • sadece puzzle olarak kalmamış, içerisine hikaye ve gerilim öğeleri de yerleştirilmiş. müzikler de oyunda güzel duruyor. beğenmediğim tek bir şey var o da konsol versiyonunda "against the qlock" bölümlerini oynamak tam* bir işkence. bu modda bilindiği gibi zamana karşı yarışıyorsunuz ve sensitivity değiştirilemediğinden sinir edecek hatalar yapabiliyorsunuz. hem zamanla hem de kötü oynanabilirlikle yarışmak pek eğlenceli değil. gold medal toplamak tembel developer'ın settings'e koymadığı bir ayar yüzünden iyice zor olmuş.
  • biraz önce bitirdiğim güzel bir puzzle oyunu. çok zor değil ama hem yaratıcı hem de puzzle türleri bakımından zengin oyunlardan biri diyebilirim. hikaye olarak örneğin bi the turing test gibi değil ama eh, hiç hikaye de yok değil.

en büyük eksiği ingilizce altyazı olmaması. gerçi ingilizceniz ortalamaysa bile konuşmaları anlayabilirsiniz diye düşünüyorum ama yine de koymamaları saçmalık tabi. ingilizce bilmeyenleri geçtim, işitme engelli insanlar için de çok tatsız bir durum.

neyse. güzel işte, çok uzun da değil zaten. 2.sini de oynıycam bi ara.
hesabın var mı? giriş yap