şükela:  tümü | bugün
  • eveeeet, ürün elime geçtiğine göre hakkında 2 lak lak yapabilirim.

normalde bundan 6 ay önce 85 dolara satılan bir üründü. son 2-3 aydır 39 dolara satılıyordu, geçen haftalarda firma ilk gelen 10 kişiye 29 dolardan vereceğim der demez istediklerini yaptım ve ürünü 29 dolara sipariş verdim. (bunu nasıl yaptım? çok konu dağılmadan anlatayım; her gün bu coin muhabbeti için sabah saat 10'da mobil uygulamaya giriş yapıyorum. coin'lerimi biriktiriyorum, o esnada bu tarz kampanyalar oluyor. ilk gelen alır hesabı. ona denk geldim.)

neyse, 12 günde geldi. o sırada sabırsızlıktan youtube videolarını hatmettim.

bir kere bu ülke sınırları içinde 108 tl'ye alabileceğim tüm kulaklıkları ezer geçer. bunu sennheiser cx 985 sahibi birisi olarak söylüyorum. çok ama çok rahatlıkla alt seviye bir sennheiser ile kapışır. bluetooth bir kulaklığa göre fazla iddialı oldu evet ama biz de boş değiliz. :)

bass'ları biraz fazla buldum ama müzik çalan uygulamanın veya telefonun equalizer ayarlarıyla oynayarak düzeltebiliyorsunuz.

aşırı kolay bir bağlanma yöntemi var. her kulaklığın üzerindeki butonlara 2'şer saniye basarak bağlanıyor, hepsi bu.

malzeme kalitesini başarılı buldum. elde çok güzel bir hissi var.

bluetooth version 4.1.

müzik çalarken her 2 kulaklıktan ses gelirken çağrı yanıtlayınca sadece sağ kulaklıktan ses geliyor. bunu güvenlik önlemi olarak mı yaptılar bilmiyorum ama her ikisinden de gelse daha iyi olurdu. güvenlik derken araç içinde seyahat ederken diğer kulak sayesinde çevre seslerine de açık olmak anlamında söylemek istedim.

çağrı cevaplama ve reddetme çok kolay. karşı taraf sesimi gayet iyi alıyor, hatta çevre seslerini çok fazla duyuyorum filan bile diyorlar.

pek bir eksisi yok. yani 108 tl'ye almışım, eksiği olsa ne olacak ama yok yani. ne bekliyorsam fazlasıyla buldum. aliexpress'ten 11.11 indirimiyle denk gelirseniz mutlaka alın. çok başarılı bir bluetooth kulaklık.
  • 11.11 indirimiyle 22 küsür dolara inecek. meraklısı kaçırmasın.
  • kaliteli muadillerine göre fazlaca ucuz bir cihaz olarak görülse de kablosuz kulaklık olarak yeteri derecede yüksek ses verememesi harici pek fazla eksikliği olmayan bir ürün. gayet kullanışlı kulaga oturan hoplayıp zıplasanız da kolay kolay düşmeşeyen, kulaklıkları muadillerinde olduğu gibi kutusu içerisinde ( deck ) şarj edilebilen fiyat performans ürünü. gelip de airpods işlevselliği ve iconx kalitesi ile karşılaştırma yapmayın. düşük bütceli orta direk ürünü işte. sorusu olan yeşillendirebilir.
  • bir anlık gazla sipariş verdim bakalım. gelince inceleyip editlenecektir.

edit: gitti gidiyor üzerinden 149 tl ödeyerek aldım ve bu sabah elime geçti.

öncelikle bağlaması gayet kolay onu belirteyim.
    bir de bana gelen örneği videolarda görülen dandik kahverengi kutuyla değil gayet şık iphone kutusu gibi sert olarak geldi.

ses kalitesine geçersek son kullandığım kablolu in ear kulaklık olan jbl ci100 si kadar yüksek ses vermesini beklemiyordum ama beklentilerimi de çok düşürdüğüm için ben yeterli ve kaliteli buldum. sonuçta bluetooth kulaklık. bu arada kulaklık silikonlarını çıkarıp ses tünelindeki ızgaraları iğneyle sökünce ses seviyesi farkedilir şekilde arttı. bunu yaparak garanti dışı bıraktım muhtemelen ama her aldığım kulaklığa yaparım bunu.

özetle parasını hakeden malzeme kalitesi vs gayet tatmin edici bir ürün.

edit2: kardeşime verdim la. kablolu gibi olur mu hiç?
  • airpods pahalı olduğu için bluetooth kulaklık arayışındayken arkadaşımdan bu kulaklığı denemek için ödünç aldım.

sol kulak ve sağ kulaklık ayrı ayrı bağlanıyor iphone 7 plus telefona ve bu yüzden sadece birinden ses geliyor. ikisini aynı anda bağlayanıyorsunuz. diğerinin bağlantısını kesiyor. bunun çözümünü bilen beni yeşillendirirse çok sevinirim.

tinypic
    imgur

sağ kulaklık ile telefona cevap verdiğinizde duyma ile ilgili bir sıkıntı yok ama karşı tarafa çevre sesiniz rahatsız edici şekilde çok fazla gidiyor. hemen konuşmayı bitirmek istiyor.

sol kulaklıktan çok az ses geliyor, sanırım kulaklıkta bir sorun var. sağ kulaklığın ses seviyesi ise beni tatmin etmedi. airpods’u da 1 ay kadar deneme fırsatım olduğu için kıyaslayınca bu kulaklığı beğenemedim. ama bu fiyata daha ne olsun zaten*.

ek: apple tv 4 denedim ve bu kulaklığı hiçbir şekilde görmüyor.
  • almak için heves ettim fakat maalesef youtube yorumları ile hevesimi kaçırdılar