şükela:  tümü | bugün
  • aliexpress'ten aldık 33 gün oldu siparişi vereli 2 haftadır gümrükte bekliyor. tanrılara adak adayacağım yakında. yorumları ve incelemeleri gayet iyi olduğunu yönünde. eğer geri göndermezlerse buraya editlerim ürün ile ilgili detayları.
  • bugün elime ulaşan tws kulaklık modeli. oldukça kullanışlı, uzun kullanım zamanlı ve menzilli. yan taraftaki mutfaktan rahatlıkla dinleyebiliyorum (arada duvar var) ses seviyesi çok yüksek değil ama benim gibi orta seviyede dinleyenler için fazlasıyla yeterli. benim için en önemli parametrelerden olan telefon görüşmesi de benden tam not aldı. bu gün içinde takriben 2 saat kullandım (90 dk maç + müzik+ telefon görüşmeleri) ama şarjı bitmedi henüz. dokunmatik kontrolleri kullanışlı. aliexpress'ten 135+15 tl (gümrük vergisi) ile aldım.
    fiyatına göre oldukça alınası bir cihazdır.
  • ebay'den 22 euroya aldığım fiyat performans kralı kulaklık.

kendisinden 8 kat pahalı olan airpods'dan ses kalitesi olarak bir tık daha iyi olduğu bile söylenebilir. kulak içi kısmında silikon olması ses yalıtımını oldukça arttırıyor ve böylece toplum içinde son ses müzik dinlemek daha rahat hala geliyor. bu bağlamda ses kalitesi de yüksek oluyor zaten. tasarımı ise gayet şık hiç çakma durmuyor. qcy zaten xiaominin alt markası olduğu için gayet güvenilir bir marka.

airpods'dan aşağı kalır yanları hızlı sarj özelliğinin olmaması, sesin yoğun geldiği yerlere odaklanmaması ve de kulaklığı çıkarınca müziğin durmaması olarak sıralanabilir. bu arada bu iki kulaklığın da kapalı sesli mekan performansları kötü. onun dışında telefon görüşmeleri sizi tatmin edecektir.
  • hayatımı kolaylaştıran küçük ama işlevli tws* kulaklık.

su gibi giden şarjım nedeniyle keyifle sohbet edemez olduğum telefonumu şarja takıp, telefona bağımlı kalmadan doya doya sohbetimi yapıyorum. sağda solda cebimden çıkarıp yolda şarkılarımı dinliyorum. gece oluyor, bilgisayara veya android box cihazıma bağlayıp rahat rahat ses dinleyebiliyorum.

mikrofon sessiz ortamlarda gayet net, kalabalık, sesli ortamlarda biraz keyif kaçırabiliyor. ses kalitesi ve gecikmesi fiyatına göre gayet iyi olmakla beraber ağır basslı müziklerde son seste cortluyor. kulaktan düşmüyor olması ayrı bir artı. uyurken müzik dinlemeyi de denedim dokunmatik kontrolü sorun çıkarmadı yalnız ısındığı için göt korkusuna testi sonlandırdım. patlar matlar kulaktan olmayalım. *

sağ kulaklığımdan sessiz anlarda inceden bir sinyal sesi geliyor. kronik bir durum mu yoksa sadece benimki mi öyle bilemiyorum altan.
  • https://www.youtube.com/watch?v=e4eyugfywno

airpods 2'nin en ciddi rakibi. türkiye'de 170 tl civarı bulunabiliyor. çin'den daha ucuza getiriliyor belki ama corono morono sıkıntı :)

fiyat / performansta nirvana bi ürün bence. kullandık bayadır bi sıkıntı yaşatmadı.

kapalı ve çok gürültülü ortamda ses sıkıntısı var biraz onun dışında çok çok başarılı.
  • pilleri bir süre sonra verimini kaybeden bluetooth kulaklık türü. başlarda tek kullanımda 5 saat gidiyordu şimdi 4-4,5 saat gidiyor anca.

ama ses seviyesi, kalitesi vs. olarak ortalama bir kulaklık üstü sayılır bence.

ilk çıkan cihazlara oranla oldukça iyi yol katettiler. 1-2 sene içinde pil sorununu da çözerler 12 saat şarj gerektirmeden kullanılacak düzeye gelir bu hızla geliştirirlerse.