şükela:  tümü | bugün
  • chi-lin olarak da bilinen çin mitolojisine ait bir yaratık. aslında buna çin'in unicornu da diyebiliriz. tüm mitolojik yaratıklar gibi zamanla görüntüsü hakkında farklı söylemler olmuştur ama en bilinen haliyle bir atın gövdesine sahip ve bu gövde balık pullarıyla kaplıdır. unicorn benzetmesini ejderha kafasındaki tek boynuzdan alır.

    qilin görüntü olarak korkunç olmasına rağmen çimlere basmamak için bulutların üstünde yürüyecek kadar nazik bir yaratıktır. ateşle arasının iyi olduğunu söyleyebiliriz. bu yüzden eğer gerçek bir kötüyseniz ondan uzak durmanız gerekir çünkü ne olduğunu anlamadan kendinizi alevler içinde bulabilirsiniz.

    bir qilin görmek size iyi bir haber geleceğini anlatır. örneğin bir bilge, hükümdar doğacağı zaman anne bir qilin görür. konfüçyüs doğmadan önce annesi bir qilin görmüş. evet kadının gerçek bir kaçık olduğunu bir kenara bırakırsak gerçekten bir bilge doğurdu.

    feng shui'de qilin uzun yaşam, uğur, bilgelik ve neşe gibi anlamları taşıyor. evin mutfağı, yatak odası ya da banyosuna koymamanız gerekir. evin çıkış yönüne doğru bakması önemlidir ve onu isterseniz bir rüzgar çanı olarak evin girişinde de kullanabilirsiniz. eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız ve feng shui'nin işe yarayacağını düşünüyorsanız bir qilin figürü almanız iyi olur.

hesabın var mı? giriş yap