1. etken maddesi estradiol valerat ve dienogest olan, kesintisiz yani ara vermeden kullanılan, 28 tablet içeren oral kontraseptif.

kesintisiz kullanılan bir diğer oks; (bkz: yazz 24+4)
  2. bir ay sonra hakkında yorumlar yardırmayı sabırsızlıkla beklediğim, yeni nesil, doğum kontrol şettirici cici ilaç.
    icat edenlerin yaradanına kurban olayım.

tamamdır, bir süredir yan etki yok, aslında şöyle bir etki var sanki, bir mutluluk bir enerji bir hayat katıyor kadın denen şahsa.
    hatta etrafındaki hiperaktifleri solluyor anasını satayım. gelişmeleri bildireceğim.
  3. qlairista tanıtım
    bilmiyorum, sadece sivilcelenme yaptı, ama uzun süreli kalıcı olmuyorlar sanırım.
    ancak diane 35 kullanımı döneminde yaşadığım korkunç psikolojik yan etkiler sebebiyle resmen değişen kişiliğimi (olumsuz nitelikte) gördükten sonra doğum kontrol haplarından nefret eden ben yıllar sonra qlairista ile yeniden bir deneyim yaşıyorum. en azından psikolojimi bozup, beni benden çıkarıp başka birini içime sokmadı, anksiyete, huzursuzluk, sinir, alınganlık, ağlaklık yapmadı, ve yapmayacak da.

evet, aylar oldu ve ben bu ilaçtan memnunum. herşey yolunda, aramız iyi. rahatsız edici bir yan etkisini hissetmiyorum. cildimi güzelleştirdi. tek bir şey döngüyü şaşırttı, günler azaldı, tarihi değişti ve yoğunluk azaldı. hepsi bu sözlük. bunlar da hormon alımında oluşan beklenen değişimler.
  4. istek üzerine yorum yazmayı uygun gördüm. anlaşılan bu ilaç yayıldı. doktorlar tarafından bolca yazılmaya başlandı. ben de kendimi ilk deneklerden biri gibi hissetmeye başladım :-).

şöyle söyleyeyim; yaklaşık bir yıl oldu kullanmaya başlayalı, çok memnunum. hiçbir psikolojik veya olumsuz fiziksel yan etkisi olmuyor, bende olmuyor. aksine ben bu süreçte ciddi kilo verdim. yani bilinçli olarak kilo verdim, spor falan yaptım, şunu demek istiyorum, vücutta şişlik veya iştah açma veya başka bir biçimde kilo aldırma gibi bir etkisi asla olmuyor. sivilcelenmem olmuyor, normalde mevcut olan tüylerim çok inceldi ve yavaş uzuyor. gayet rahatım.
    ben ilacı veren doktora çok güveniyordum, haklıymışım. memnunum.
    tek belirgin etkisini söyleyeyim. regl dönemlerimin yoğunluğu ve gün sayısı çok azaldı, hatta dengesizleşti desem daha doğru olur. sadece bu oldu.
    sağlıklı mutlu günler dilerim.
  5. eczanelerden satın alırken eczacılardan çok güzel yorumlar duyduğum ilaç. "çok güzel bir tercih vücudun doğal hormon değişikliğine en yakını" diyen var, "en yenisi en yan etkisizi" diyen de var. sadece 1 tanesi sanırım bu tür ilaçların genelinde "koruma faktörü yüksek bir güneş kremi ile kullanman gerek, yüzde lekelenme yapar" dedi. şu ana kadar öyle bir problem yaşamadım. yasmin vb ilaçların içindeki alerji (bkz: ürtiker) yapan bir maddeden dolayı bunu kullanmaya zaten mecburum ama memnunum da. yine aynı mecburiyetten dolayı kullandığım belara'nın sebep olduğu binbir türlü can sıkıntısını yaşamıyorum artık. kilo almadım. mide bulantısı yaşamadım. sersem değilim. yine de benim yaşadığım alerji problemi vs sebeplerden dolayı bir doktor gözetiminde kullanılması gerektiğini düşünmekteyim. bu yazdıklarım kişisel, tamamen benim bünyemle ilgilidir.
  6. artik daha fazla surunmek istemedigim icin üç gün önce biraktığım ilac.

ya bu insanlarda cidden hormon bozuklugu veyahut bir şeyin eksikliği var ilac onu duzelttigi icin iyi geliyor ya da onceki entryler bir çeşit plasebo etkisi ile kaleme alinmislar. zira ben bu ilaci kullandigim iki ayin sonunda oldurmeyip surunduren cinsten bi zikkim olduguna kanaat getirdim.
    iki yil once kontrole gittigimde doktorum kistlerim icin yazz 24+4 u yazdiydi bir kutu kullanip bosvermistim ki herhangi bir yan etkisini de gordugum soylenemezdi. iki ay once tekrar kontrole gittim doktor bu sefer diane 35 yazdi ama ben onun kötü ününu sozlukten ve diğer bir sürü yerden okudugum icin piyasadaki en yeni en gelişmiş muadili olarak bu ilaci tercih ettim.
    ilaca basladigim ay bunyemde ciddi bir kirilma belirgin bir halsizlik yarattigi halde duygu durumumda bi sicramaya veyahut herhangi bir oynamaya sebebiyet vermedi. yalniz ilk hafta surekli kestirme ihtiyaci hissettim ve her gün çatır çatır dışkılayan ben uc gun tuvalete cikamadigim icin karnimin şişinden hayatimda ilk defa sinameki otu kullanmak zorunda kaldim.
    sonradan kirginligim hafifledi ben de herhalde ilk hafta alisma asamasi oldugu icin boyle oldu diye düşünerekten devam ettim. ilk bir ayi o sekilde tamamladim ama bir yandan da zindeligim yasam enerjim gunden gune farkedilir sekilde azaldi ve ikinci kutunun ilk haftasinda üstümde bi durgunluk vardı hatta ikinci hafta ciddi ciddi hayattan bezdirdi diyebilirim. ikinci kutunun ikinci haftasinda hemen her aksam aglamakli bir haldeydim.
    hani herhangi bir seye kizdigim veya uzuldugum icin degil belli bir olayı düşünerekten veya bir sebepten ötürü falan da değil direk yorgun depresif ve yasamdan bezmis hissettigim icin. bu ilac nasil oldugunu anlamasam da bence bir sekilde insanin yasama istegini somuruyo. hayatimda ergenligim dahil su son uc hafta yasadigim kadar sikintili bir donem daha gecirdigimi hatirlamiyorum kesinlikle. depresyon denilen seyi ben bu ilacla kesfettim. valla abartmıyorum kamburum çıktı ve sırtım hala ağrıyo.
    tabiki her bunyeye etkisi bir olmaz aslinda daha ilk aydan koyu renk topaklar icimden baya baya sokulup dokulmeye de basladi hani ama sahsen ilaca devam etmeyi şu halde dusunemiyorum. belki gözüm yerse diane 35e falan başlarım artık.

ilac ilk hafta içim ezilircesine sık sık aniden gelen bi açlık hissi uyandırıyodu iştahlanmıştım ne güzel kilo alırım diyodum ama sonradan tam tersine iştahımı hepten kesti.
    ben bu ilaca başlamadan evvel özellikle kilo aldırıcı bi diyetle ite kalka 60 kiloya çıkmıştım şu an sadece iki ay geçti ve 57 kiloyum :(
    gogusleri falan da buyutmuyor ayrica. yok öyle bir dünya.

toparlamak gerekirse bence mecbur kalmadıkça kullanmayınız zaten korunma amaçlı kdkh kullanmayı hiç anlamlandıramıyorum o ayrı bir durum da hani özellikle böyle yoğun tempoda çalışmanız gereken enerjinizin tümüne ihtiyac duyduğunuz dönemlerde kesinlikle başlamayın motivasyonunuzu yaşam şevkinizi her şeyinizi emiyo bu lanet.
  7. 20 günlük kullanımım sonucu şimdiye kadar kullandığım oks'lerden benim için en sevimlisi olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim oral kontraseptif.
    benim için diyorum, çünkü herkeste gösterdiği yan etkiler farklı bu ilaçların.
    diane 35'i bıraktıktan sonra çaat diye 10 kilo civarı kaybetmiş*, ya da birçok kadının öve öve bitiremediği yazz 24+4'le hayatımın en korkunç regl ağrısını çekmenin yanısıra etrafta gördüğü her uyarana da ağlayarak tepki vermiş olmanın bana verdiği yetkiye dayanarak şu son bir ayda varolan kronik mide bulantımı bu ilaca bağlayamayacağım, ona bu haksızlığı yapamam. yediğim bişiler dokunuyodur, olmadı psikosomatiktir, evet :(
    bir de ismi çok güzel. oks değil de başka türlü bir ilaç olsa şu isimde karakter oynatırdım kesinlikle.*

qlairista hakkında bilgi verin