• 2.19'dan aldığım 5 lira üstünden sattığım kağıt. şu anda 40,10 tl.

ağlamıyorum, gözüme bişey kaçtı.
  • ah ah.

2 ev parasını zamanında koyacaktın, 90 evin vardı şimdi. benim de torunlar diyecek; dedem zamanında kapatmamış şöyle ucuzundan hisse, camış gibi yemiş ne varsa. zamanında spekülatif hareketler yaptım, kendi çapımda deli paralar kazandım finansbank'tan. sonra uzun bir süre tehlikeli diye almadım. şimdi gettii gülo gettiii diye ilyas salman gibi ağlıyorum peşinden :(((

malın teki de ciddiye almış, gelmiş hacim yok nereye satacaksın, sen bu kafayla borsaya girme demiş. iki dakika hayal bile kurdurmuyorsunuz, ne pis insanlarsınız. insanlar bir garip, sataşmak için mesaj atıyorlar.
  • çiftli(q) bank.
  • sabah 102 idi, şimdi 75.

ocak söndürdü, geçmiş olsun.

-%15 sınır, muhtemelen daha da düşecekti ama sınıra takıldı.
  • sermayesi araplarda olan bankanın bistteki işlem kodu.

günlük rsi: 32
    4 saatlik rsi: 21

ve macd kırmızıda gördüğüm anda 7,70 fiyattan aldım birazcık. benim çokda gözüm yok, az kar edeyim yeter bana. bu tarihten itibaren yükseliş trendine geçmesini bekliyorum.

edit: beklentim birebir tuttu ve 7,85 den sattım. şu an yükselmeye devam ediyor ama umurumda değil, karımı realize etmeyi severim.
  • 27.01.2020 taban açıcak olan hisse,küçük yatırımcıyı korkutmadan üstlerine yok borsada bu kadar küçük hisse dağılımına sahip şirket sayısı çok azdır o yüzden elinde fazla hissesi bulunan büyük yatırımcılar hisseyi çok kolay bir şekilde manipüle edip yükseltip indiriyorlar,bana göre şuan olan da budur büyük yatırımcı küçük yatırımcıyı paniğe düşürüp hisselerini düşükten satmalarına sebep oluyor ve bu büyük yatırımcılar hızlı alım yapmayıp parça parça az az çekip göze batmadan gene aynı hisseleri topluyorlar yeni bir tavan yakın gelecekte gözüküyor,ama bu hisse yatırım hissesi değil kumar hissesidir.

ve tabii ki ytd!
  • yıl sonuna kadar spk süre tanıdı, kararlar değişmez ise fiili dolaşımı yüzde 5 altı olduğu için alt pazara düşecek, lot satmayacakları için tek çıkış yolu hisse değerinin 750m olması, onun için de hissenin yıl sonuna kadar 140 tl yi geçmesi gerekir ;) şu anki fiyatı 72.5
  • ne para kazandırdı be :) bakalım bu delilik nereye kadar gidecek? sıfır maliyet ile yolumuza devam ediyoruz.
  • bu değerlenme bence yapay bir değerlenme. muhtemelen ülkeye giren arap sermayesini mıknatıs gibi kendisine çekiyor. yıl sonuna doğru yine çok insanı üzecekler gibime geliyor. o yüzden uzak durulmalı minvalinde yazıyorum bu girdiyi. tabii ki sıkı takibe alıp iyi kar elde edilebilir ama bu değerlenme doğal olmadığından bunu kimseye tavsiye etmem.

bu düşüncelerim şunlarla adeta pekişiyor: f/k oranı sektöründeki en yakın rakibinin 2 katına ulaşmış ki geri kalan firmaların 8-10 misli bir orana sahip. piyasa değeri ise defter değerinin 25 kat üstünde. 2. çeyrek bilançosu iyi ama bu fiyatlamayı destekleyecek oranları ben tespit edemedim. bilanço yorumlama uzmanı değilim ama göz var izan var.

bonus: bu da 2020'lerde olanları hatırlatmak için alınan grafiktir. 100 liralardan 30 liralara gerilemiş. sonra da yine yüksek volatilite ile yoluna devam etmiştir.

(bkz: ytd)
  • halka açıklık oranı binde 12dir. evet bu haliyle en yakın rakiplerinin toplamından fazla değerlenmiştir ancak halka açıklık oranı düşünülürse normal geliyor. ayrıca reklamın iyisi kötüsü olmaz deyip tavan serisine devam ettirilebilir diye düşünüyorum. tabiki yatırım tavsiyesi değil amatör düşüncemdir.
hesabın var mı? giriş yap