şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yurtdışı merkezli qnet limited şirketi ile hiç bir bağının olmadığını söyleyen qnet isimli yerli bir şirket.

  "...26.05.2010 tarihinde hakkında basın duyurusu yapılan quest.net sisteminin ad değiştirerek qnet adı altında faaliyet gösterdiğinin anlaşıldığı, bu sisteme üye çok sayıda vatandaşımızın olduğunun düşünüldüğü, söz konusu sistemin ülkemizde “qnet promosyon pazarlama ve turizm ltd. şti.” tarafından idare edildiğinin iddia edildiği, qnet promosyon pazarlama ve turizm ltd. şti. tarafından bakanlığımıza gönderilen yazılı açıklamada; şirketin 18 aralık 2010 tarihi itibariyle ticari faaliyete başladığı ve yurtdışı merkezli qnet limited şirketi ve/veya kendisini bu şirketin bağımsız temsilcisi olarak tanıtan kişilerle hiçbir bağı olmadığının ifade edildiği, bu doğrultuda qnet promosyon pazarlama ve turizm ltd. şti. ile türkçe ve yazılı olarak düzenlenmiş ve taraflarca imzalanmış bir sözleşmeye sahip olmayanların herhangi bir hak iddia edemeyecekleri..."

  kaynak: http://www.sanayi.gov.tr/…es.aspx?dataid=232&lng=tr
 • (bkz: quest.net)
 • "haci bak senin vucut dengeni yerine getirecek bu" diyerek faturayla powerbalance denen tirt plastik parcasi bilekligi fahis fiyatlara satip adam kaziklamakla "of suyu falan arindiriyor enerji, enerji !!" diyerek faturayla siradan cam satmanin arasindaki farki gorememis bunyelerce halen laf salatalariyla savunuldugunu gormenin kiside saskinlik yaratmasina sebep olan sirket.

  pokemon da satiyor musunuz varsa alayim ?
 • hakkında kötü düşünceler beslemeden önce;

  sanayi bakanlığının resmi sitesindeki kapıdan satış yetki ve belgesi sorgulama sayfasından 'qnet' diye sorgulatılması gereken, http://bim.sanayi.gov.tr/…trkkapidansatisfirma.aspx

  ayrıca microsoft'un resmi sayfasındaki referansa bakılması gereken, http://www.microsoft.com/…t-dynamics-crm/4000008787

  bir avukata başvrulması gereken, uluslararası dev bir firma.
 • çakra açıcı disk, adı sanı duyulmamış el yapımı olduğu iddia edilen saat gibi ürünler satarak çalışanlarını zengin ettiğini iddia eden kurum. şayet bu işe girmiş bir arkadaşınız varsa yakanızdan düşmeyecektir bir süre, ağaç falan çizecektir tonla şu kadar kişi getirdin bu kadar kazandın diye. zamanında bunun tanıtımını yapmışlardı bize de denk getirip tanıtımı yapan arkadaş ile şu diyalog geçti:

  +: siz iki kişiye satıyorsunuz bu ürünü, alt ağacınızda şu kadar insan olunca şu kadar para alıyorsunuz. (başlangıçta verdiğiniz paranın 2/3'ü falan bu)
  -: saadet zinciri yani.
  +: evet ama ürün de var.
  -: bunu bir ikili ağaç gibi düşünürseniz bir yerden sonra türkiye nüfüsunu aştığınızın farkında mısınız?
  +: ııı.. eee.. kem küm..
 • qnet, network marketing denilen ve şuan dünyanın her tarafına yayılan sistemin amway ile birlikte en büyük şirketidir.türkiyede tabular vardır sanırım haklıdırda insanlar 2-3 çapulsuz bu ismi kullanarak insanları vurmuştur.herkes ismine takılmış şirketin..qnet eskiden questnet oldunu kabul ediyor ondan önce gold quest net oldunuda kabul ediyor.durum şundan ibaret aslında gold quest net sadece altın satıyordu quest net ise bir kaç ürün satıyordu ama şuan qnet firmasının sattığı ürünlere bakınca ne kadar çeşitli oldunu görebilirsiniz..türkiye ayağı olan qnet promosyonun sunduğu imkanlar aslında insanları cezbetmiyor değil..örnek 1400 tl’ye bodrumda 4 kişi 4 gece 5 gün result bir otelde konaklaya biliyor.bu paketi aldığınızda 45 gün önceden otele haber veriyorsunuz ve yeriniz ta ta ayrılmış.

  ayrıca qnet şuan formula 1de marussia f1 team’in resmi sponsorudur.diyeceksiniz ki sponsor olmakla olmuyor bu iş doğru haklısınız benim arkadaşlarım bu işi yapıyor ve 1-2 tanesi haftalık 300tl yakın para alıyor ve bildiğim tek şey 360 tllik bir tutarın sadece 300 alabiliyorlar 60 tl devlete vergi kesiliyor.dediğim gibi tutarı tam bilmiyorum.eğer bu paradan vergi kesiliyorsa bu da demektir ki ortada yasal olan bişeyler var..

  ayrıca qnet ve questnet hakkında yaptığım araştırmalarda 2010a kadar açılan hiç bir davayı kaybetmemiş qnet.işin ilginç yanı diğer büyük rakibi olan amway ki herkes bu şirketi bilir az çok çok yüklü cezalar ödemiştir son yıllarda vergiden dolayı..

  şimdi insanların yanlış düşündüğü bir olay var qnet size 6 ayda zengin olma vaadeti sunmuyor..bu işi araştırdıktan 1-2 de sunum aldıktan sonra anladım ki bu iş tamamen sabır işi sabreden kazanıyor bu işte ve gerçekten kazanıyor.

  son olarak network marketing’e çamur atan arkadaşlar coca cola’nın ve ülkerinde bu piyasaya girdiğini size hatırlatayım..amerika ve avrupada network marketing üzerine bölümler açılmaya başladı üniversitelerde..tabusu olan arkadaşlar bence çevresinde yakın arkadaşları varsa bu işi yapanlar onlardan sunum alsınlar birde dinlesinler örnekleri görsünler.

  edit: qnetci değilim..:) sadece network marketing sisteminin eğer doğru çalıştırılsa ne kadar iyi olabileceğini düşünenlerdenim..
 • parayı kaptıranların can havliyle savunduğu firmadır. kardeşim madem bu kadar güzel ve kazançlı, sen işini yapmaya devam et, kazancına ortak etme başkalarını.
 • sanıyorum şöyle oluyor, bu işten paralar kazanma gerçekten niyetinde olanlar, her tanıdığını potansiyel işe sokulacak insan olarak görüyorlar. şöyle gözlemledim, gayet buluşma-çıkma tarzındaymış gibi planlanan bir görüşmede bütün mevzu bir şekilde buna geliyordu. işte sunum var işte şu var gel bir baklar filan havadan uçuşmaya başladı da en uyuz olduğum şey, bıraktığım ve iğrenç durduğunda emin olduğumum bıyıkları sevdi bile hatun, canım ya bıyıklarımı sevmiş işe girmeliyim hemen.