şükela:  tümü | bugün soru sor
  • günümüz internetinde ağlamak, zırlamak, götü sıkışınca bok atmak manasına gelen güzide bir eserdir. warcraft 3'te ragequit yapan binlerce genç tarafından yayılmıştır dünyaya. bahsi geçen oyunda alt+q+q oyunu direkt kapatmaya yarayan kısayoldur, onu da belirtelim elbette.
  • 'international' sürümü beta aşamasından çıkmıştır.
  • keke'den evrilen qeqe'nin kısaltması olarak da kullanıldığı görülmektedir.
  • facebook, twitter, google chat ve benzeri seyler bizim icin ne ise qq da cin halki icin oyledir. cin'de kaldigim sure icerisinde buradaki insanlarla ancak bununla iletisime gecebilecegimi ilk gunden anlamistim ama inatla direndim. baktim faydasiz bir isyan benimkisi zira telefon etmekten bile daha kolay oldugunu soyleyebilirim. cunku her ne kadar ingilizce konusurken cok zorlansalar da yazarken sorun yok.
  • dropbox benzeri dosya paylaşım sitelerinin erişime kapalı olduğu çin'de kullanıcı başı 2 gb offline dosya saklama alanı vererek hayat kurtarıyor. dosyaları offline olarak listenizdeki birine gönderebiliyorsunuz 1 haftalığına serverda saklanıyor ve karşı taraf ne zaman isterse indirebiliyor. minik dev, atkılı penguen.
  • (bkz: tencent)
  • (bkz: wechat)