şükela:  tümü | bugün
  • gayet kullanışlı bir wordpress eklentisi. adından da belli olduğu üzere, gerek prosedürden dolayı gerek keyfe keder sitelerinizi çok dilli yapmak istediğinizde kullanımı en kolay eklentidir diyebilirim. kendi widget'ini kendisi üretiyor; ancak dikkat etmeli ki header'a eklemek isteniyorsa kullanılan tema header'a widget eklemeye izin versin. yoksa bir sürü kod mod uğraştırır adamı.
  • harika ötesi bir program. pdf, site, word farketmeden windows üzerinde herhangi bir metni seçip ctrl+q yaptığınızda çeviriyor, hem de google translate, yandex, babylon ne hangisini isterseniz. açın yükleyin, yıllardır aradığım şey resmen..
  • 2014 den beri güncellenmeyen ve beraber çalıştığı sözlükleri yer yer yetersiz kalan lingoes'a alternatif arayıp keşfettiğim süper program. ücretsiz, hızlı, esnek.

    üstelik metni seçtikten sonra klavye kullanmanıza da gerek yok. mouse mode enable yapıldığı taktirde seçilen tekstin altında ikonu beliriyor ve ona tıkladığınızda anında google translate çevirisi yapıyor. google translate veritabanının güncel halini kullanmakta.